Uzbekistan bardziej otwarty Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Uzbekistan bardziej otwarty

Uzbekistan stanie się łaskawszy, jeżeli chodzi o przepisy wizowe. Właśnie poszerza się lista krajów, dla których podróż do tego państwa stanie się o wiele łatwiejsza.

Od 10 lutego 2018 obywatele siedmiu krajów mogą odwiedzić Uzbekistan do 30 dni bez wizy. Lista obejmuje podróżników z Izraela, Indonezji, Korei Południowej, Malezji, Singapuru, Japonii i Turcji. Nowe przepisy mają oczywiście służyć promowaniu turystyki kraju.

pin

Dodatkowo dla obywateli 39 krajów, w tym kilku państw członkowskich UE, krajów Azji i Bliskiego Wschodu, a także Indii, Nowej Zelandii, Kanady i Stanów Zjednoczonych nie będą musieli przedstawiać listu z zaproszeniem do otrzymania wizy, a ambasady wydadzą je w ciągu dwóch dni roboczych.

pin

W lipcu 2018 Uzbekistan wdroży nowy system e-wiz, aby jeszcze bardziej uprościć cały proces. Podróżni będą mogli przesłać swoje dokumenty aplikacyjne przez Internet, a wizy zostaną wydane na lotnisku po przyjeździe.

pin

Uzbekistan słynie z zabytków Jedwabnego Szlaku, w tym słynnego placu Registan w Samarkandzie i starożytnego miasta Buchara. Nowe przepisy pozwolą zobaczyć to wszystko na własne oczy, a jest co podziwiać!

pin

Uzbekistan bardziej otwarty Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com