USA otwiera granice. Co to oznacza dla nas? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

USA otwiera granice. Co to oznacza dla nas?

Kilka tygodni temu usłyszeliśmy znakomite wieści. Z początkiem listopada 2021 USA otwiera granice dla w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19, choć wciąż będą obowiązywały testy (wykonany 72 godziny przed podróżą) i maseczki.

Linie lotnicze będą zobowiązane do zbierania informacji o każdym podróżującym do USA, w tym jego numeru telefonu i adresu e-mail. Certyfikaty szczepień oraz wyniki testów na koronawirusa będą zaś sprawdzane jeszcze przed wejściem na pokład samolotu – mówi Jeff Zients, koordynator Białego Domu ds. walki pandemią COVID-19.

Nie wiadomo jeszcze, czy osoby zaszczepione preparatem AstraZeneca będą mogły wjechać do Stanów, gdzie skuteczność tej szczepionki poddawana jest w wątpliwość. Otwarcie granic dotyczyć ma Wielkiej Brytanii i krajów Unii Europejskiej.

Co to oznacza dla podróżnych z Polski?

Odbudowanie siatki połączeń, dostosowanie do wymogów USA i oczywiście uruchomienie kierunków, na które bardzo czekaliśmy. Wśród nich znajdzie się Alaska, którą odwiedziliśmy z podróżnikami goforworld.com parokrotnie. W przyszłym roku wracamy – śledźcie nasze kanały i Social Media. I koniecznie osłuchajcie naszego przewodnika Adriana Gronka, jak opowiada o tym niesamowitym zakątku świata.

Adrian Gronek. Alaska – swoje trzeba przejść

USA otwiera granice. Co to oznacza dla nas? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!