Do USA bez wizy? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Do USA bez wizy?

Odsetek odmów dla Polaków starających się o amerykańskie wizy znalazł się na rekordowo niskim poziomie. Czy zatem zbliżyliśmy się do zniesienia tej przykrej formalności?

Obywatele całej niemal Unii Europejskiej latają do Stanów Zjednoczonych bez wiz. Także ci z naszej okolicy: Czesi, Słowacy, Litwini czy Łotysze. My jednak, wespół z Rumunami i Bułgarami, musimy wypełniać papiery, stać w kolejkach, płacić i czekać na decyzję.

Zniesienie wiz dla Polaków uniemożliwiają obowiązujące obecnie w Ameryce przepisy, które mówią, że państwo, które chce wejść do programu bezwizowego, nie może przekraczać limitu 3 procent odmów. Na szczęście, jak wskazują najnowsze dane, coraz mniej nam do tego brakuje. W ubiegłym roku odsetek decyzji negatywnych wyniósł już tylko 5,37 procent.

Stanowi to potwierdzenie malejącej tendencji. Może więc wkrótce dołączymy w końcu do większości Europejczyków i nasze formalności przy podróży do USA ograniczą się do załatwienia paszportu i odprawy lotniczej. A loty za ocena są przecież coraz tańsze.

Do USA bez wizy? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.