Uratowany zamek Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Uratowany zamek

Marzy się komuś posiadanie baśniowego zamku? Teraz możecie spełnić takie marzenie, nie wydając przy tym fortuny. No, będziecie musieli się zamkiem podzielić z licznym gronem współwłaścicieli, ale może i tak warto?

Trzynastowieczny Chateau de la Mothe-Chandeniers, wzniesiony w zachodniej części Francji, jeszcze kilka tygodni temu miał przed sobą bardzo niepewną przyszłość. Zamek, który popadał w ruinę od czasu pożaru sprzed osiemdziesięciu lat, rozsypywał się już i mógł nawet zostać wyburzony. Miłośnicy średniowiecznej architektury rozkręcili więc błyskawicznie inicjatywę „Adopte un Château”.

Efekt? Ponad siedem tysięcy ludzi z całego świata zrzuciło się, żeby kupić zamek. Udało się zebrać wystarczającą kwotę i przyszłość Chateau de la Mothe-Chandeniers maluje się już w jaśniejszych barwach. Powstać ma teraz spółka, a każdy sponsor otrzyma udziały stosownie do wysokości wpłaty.

Ale, ale… Wspomnieliśmy przecież na wstępie, że wciąż można zostać współwłaścicielem baśniowej budowali. Można, bo potrzebne jest jeszcze pół miliona euro na renowację i otwarcie zamku dla zwiedzających. To jak, macie ochotę się dorzucić?

 

Uratowany zamek Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.