Upolowali zorzę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Upolowali zorzę

Co to był za czas! Nasi podróżnicy pod opieką jedynego w swoim rodzaju Karola Wójcickiego upolowali niejedną zorzę. Zdjęcia, jakie zrobił Karol, mówią same za siebie. Zobaczcie sami – oto jego galeria.

Na początek, tradycyjnie, zorza widziana z okien pokładu samolotu. Godne otwarcie zorzowych łowów:

“Moja pierwsza zorza sezonu 2019/2020 upolowana tradycyjnie z pokładu suuuper fajnego i nowego Airbusa A321 na trasie WAW-KEF. Zaczęła się wyjątkowo wcześniej, jeszcze nad południową Norwegią. Czadu dała jednak dopiero nad Morzem Północnym. Przez kilkanaście minut pięknie falowała sobie po niebie” – opowiadał Karol na swoim profilu Z głową w Gwiazdach.

 

 

Dalej było już tylko ciekawiej, bo Islandia rozpala wyobraźnię i serca.

 

 

“Grupa zmarzniętych ludzi wznosi ręce ku niebu, prosząc o jeszcze więcej zieleni, różu, fioletu. Jeśli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie. Zadziałało. 😉
Za nami pierwsze obserwacje zorzy polarnej w tym roku. Wczoraj do Ziemi dotarł gęsty i szybki obłok wiatru słonecznego, co już od momentu gdy na niebie było widać zaledwie kilka gwiazd, pozwoliła na obserwacje pięknej zorzy polarnej.

 

 

Zorza świeciła przez całą noc. Na początku były to ciągnące się przez niebo jednorodne smugi, które z czasem ewoluowały w bardziej falującą formę. Później przyszedł dwukrotnie czas na silniejsze rozbłyski, które wszystkich wprawiły w zachwyt. Grupa podróżników z goforworld.com – Anita, Marta, Karolina, Ania, Magdalena, Kuba, Łukasz i Adam – zaliczyli swoją pierwszą zorzę w życiu na naprawdę wysokim poziomie.A ja? A ja na przemian piszczałem z radości i po cichu się wzruszałem. Tęskniłem za tym widokiem jak cholera! Po letniej przerwie na nowo jestem w swoim żywiole. Kocham to!”.

 

 

Jesteśmy pod wrażeniem – zarówno zdjęcia, jak i opowieści Karola to najlepszy dowód na to, że zorza nie może się znudzić i że warto poświęcić dla niej niejedną noc.

Upolowali zorzę Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!