Upiorny zamek na sprzedaż Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Upiorny zamek na sprzedaż

Chcielibyście mieć neogotycką rezydencję w Szkocji? A gotowi jesteście dzielić ją z duchami?

Zamek Birkwood w miasteczku Lesmahagow wzniesiono w osiemnastym stuleciu. Nie jest to więc prawdziwa średniowieczna forteca, jednak nadano budynkowi gotycki charakter. Być może dlatego spodobał się upiorom.

Nie bez znaczenia jest pewnie i to, że w latach 1923-2005 funkcjonował w Birkwood… szpital psychiatryczny. A jak wiedzą znawcy zjawisk paranormalnych, dawne psychiatryki bardzo często bywają nawiedzone.

pin

Tak czy inaczej, zamek znów trafił w prywatne ręce. Nowi właściciele postanowili urządzić w nim luksusowy hotel i ruszyli z wielką renowacją, wycenianą na osiemnaście milionów funtów. Ostatnio jednak zmienili zdanie, porzucili projekt i wystawili Birkwood na sprzedaż.

Dlaczego? Dość mają, jak mówią, włóczących się po zamku upiorów, które roznoszą dziwne zapachy, gaszą i zapalają światła, a nawet sabotują prace remontowe! Szczególnie dokuczliwy jest ponoć duch mężczyzny z poderżniętym gardłem…

Co ciekawe, łowcy duchów z programu „Haunted Planet” już kilka lat temu uznali Birkwood za jeden z najbardziej nawiedzonych budynków. Wówczas jednak właściciele nie potraktowali tych doniesień wystarczająco poważnie. Ale jeśli ktoś nie boi się duchów i ma na zbyciu sporo gotówki, to zamek wygląda tak:

Upiorny zamek na sprzedaż Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.