UK luzuje obostrzenia. Od maja zmiany! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

UK luzuje obostrzenia. Od maja zmiany!

17 maja – to właśnie wtedy Brytyjczycy mogliby zacząć wyjeżdżać na zagraniczne wakacje. A przynajmniej takie głosy pojawiają się w zagranicznych artykułach. Jednak premier Nicola Sturgeon studzi emocje – jej zdaniem wyjazdy inne niż te konieczne nadal pozostaną zakazane.

Rząd Wielkiej Brytanii jest zaniepokojony sytuacją pandemiczną w Europie, właśnie dlatego otwieranie zamkniętych granic jest tak problematyczne. Jak zapowiedziała jednak Nicola Sturgeon – od 26 kwietnia łatwiej przemieszczać się na terenie kraju. To także dzień, w którym zniesione zostaną obostrzenia dotyczące podróży pomiędzy Szkocją a Wielką Brytanią.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Great Britain Uk ?? (@travel.in.uk)

Już od 12 kwietnia UK luzuje obostrzenia: otwarto hotele, a firmy usługowe wznowiły działanie. Można korzystać z pubów i restauracji, choć wyłącznie na zewnątrz. Dużym zainteresowaniem cieszą się pociągi, firmy kolejowe obserwują sytuację i dołączają nowe składy i połączenia, jeżeli jest to konieczne.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez @LONDON • #ThisIsLondon (@london)

A wszystko dlatego, że kraj doskonale radzi sobie ze szczepieniami. Już ponad 9 mln osób otrzymało dwie dawki, a na Wyspach wykonano łącznie 42 mld szczepionek. Dodatkowo, Anglia wciąż chroni się przed przyjezdnymi: aby wlecieć do kraju, trzeba okazać negatywy test na COVID-19 oraz odbyć 10 dniową kwarantannę (w trakcie której trzeba zrobić dwa kolejne testy). Obowiązują także dodatkowe zasady:

Niezależnie od tego z jakiego kraju przybywa się do Anglii – obowiązkowe jest wypełnienie Formularza Lokacyjnego – Public Health Passenger Locator Form. Formularz należy wypełnić na TEJ stronie najwcześniej na 48 godzin przed przybyciem do Anglii.

Za poświadczenie nieprawdy, lub zatajenie informacji na temat odwiedzanych krajów w przeciągu 10 dni przed przyjazdem do Wielkiej Brytanii może grozić kara w wysokości do £ 10 000 lub do 10 lat pozbawienia wolności. 

Od 8 marca br. konieczne jest wypełnienie deklaracji podróży międzynarodowej dla osób, które wyjeżdzają poza Zjednoczone Królestwo z Anglii. Osobne zasady obowiązują podróżujących wyjeżdzających z Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

Formularz należy wypełnić dla wszystkich podróży międzynarodowych, oprócz podróży wewnątrz Zjednoczonego Królestwa, do Republiki Irlandii, na Wyspy Normandzkie oraz na Wyspę Man.

W portach wyjazdowych można być poproszonym o okazanie wypełnionej deklaracji. Podróżowanie bez deklaracji może skutkować otrzymaniem mandatu.

Deklarację należy wypełnić na TEJ stronie.

UK luzuje obostrzenia. Od maja zmiany! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!