Uczta na zamku Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Uczta na zamku

Macie ochotę spróbować dań i deserów, jakie trafiały na stoły królów i rycerzy? Jeśli tak, koniecznie zajrzyjcie na Dolnośląski Festiwal Kuchni Historycznej „Twierdza Smaków”, który odbędzie się na Zamku Czocha.

Znajdująca się nad Zalewem Leśniańskim warownia powstała w trzynastym stuleciu z rozkazu króla czeskiego Wacława I. Potem wielokrotnie zmieniała właścicieli, była przebudowywana, a od dwóch dekad funkcjonuje jako ośrodek hotelowo-konferencyjny. Zamek zachował jednak historyczny charakter, dlatego lubiany jest przez filmowców, no i oczywiście – przez turystów.

Obiekt warto odwiedzić nawet wówczas, gdy nie odbywa się w nim żadna impreza. Ale jeśli możecie wybrać się na Zamek Czocha w dniach 1-3 maja, to zróbcie to właśnie wtedy. W tym czasie odbędzie się impreza, podczas której znawcy historycznych smaków serwować będą bajeczne dania z przeszłości.

Tort królowej Marii Antoniny i lody księcia Pücklera, antyczne mleko krojone i średniowieczny kurczak we flaszy (też jeszcze nie wiemy, co to właściwie jest), jajecznica na jabłkach i kiszone śledzie… I jak, zgłodnieliście?

Uczta na zamku Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.