Twarz Eskimosa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Twarz Eskimosa

Twarz Eskimosa na ogonie samolotu jest tak rozpoznawalna, że przeszła już do legendy. Linie lotnicze Alaska Airlines postanowiły ostatnio odświeżyć  swój symbol. I odpowiedzieć na pytanie: kim właściwie jest Eskimos? Bo to nie postać wymyślona przez grafików. To symbol z wielkim sentymentem w tle.

Kiedy byłem małym chłopcem, wszyscy myśleliśmy, że to nasi dziadkowie…*

mówi była burmistrz Kotzebue, Maija Lukin. Kotzebue to miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Alaska. Jego mieszkańcy często myślą o Eskimosie i doszukują się w nim rysów swoich przodków. Nie chodzi o samą postać mężczyzny, ale o jego przynależność do stanu. I symboliczną opiekę, jaką nad nimi sprawuje.

Dla mieszkańców Kotzebue linie lotnicze to… połączenie ze światem. Na Alasce właśnie w taki sposób transportuje się środki potrzebne do życia. Droga powietrzna jest najważniejsza, daje poczucie bezpieczeństwa i troski . Właśnie dlatego Eskimos na ogonie wzbudza wiele uczuć. Dumę, nostalgię, czułość. Kojarzy się z domem.

Jeden z mieszkańców opowiada:

Chciałbym zobaczyć Eskimosa na ogonach maszyn w innych miastach. Loty do Liberii, na Kostarykę, do Nashville, Tennessee. To sprawia, że ​​czuję się, jakby mały kawałek domu czekał tam na mnie…

 

*Cytaty za: blog.alaskaair.com

Twarz Eskimosa Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com