Twarde lądowanie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Twarde lądowanie

Lotniska, które wzbudzają dreszcz na plecach – jest kilka takich na świecie. Startowanie i lądowanie – czysta adrenalina. Oczywiście bezpieczeństwo jest zapewnione, ale widoki za oknem robią swoje…

Lazurowe Wybrzeże

Tak na przykład prezentuje się lotnisko na Lazurowym wybrzeżu, Aéroport Nice Côte d’Azur. Pas startowy, a w wokoło woda… Zapiera dech w piersiach, choć zapewne piloci już dawno się przyzwyczaili.

 

 

Szkocja

Jeszcze groźniej wygląda się lotnisko w Szkocji! Donegal Airport posiada doprawdy widowiskowy pas startowy, zlokalizowany tuż przy linii brzegowej Oceanu Spokojnego.

 

Sint Marten

A jak wygląda lądowanie na wyspie Sint Marten? To piękne miejsce położone na Karaibach słynie z tego, że… lata się tam bardzo nisko. Zobaczcie sami!

 

 

Himalaje

Port lotniczy Lukla może przyprawić o szybsze bicie serca – krótki pas startowy pomiędzy górami wymaga od pilotów skupienia, by bezpiecznie wylądować na zboczu. Na końcu pasa znajduje się przepaś o wysokości niemal 6000 metrów!

 

 

Bhutan

Na koniec port lotniczy Paro. Lądowanie tutaj wymaga od pilotów specjalnego potwierdzenia umiejętności, a samo lotnisko znajduje się pośród gór, na ostrym zakręcie.

 

 

Twarde lądowanie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!