Turystyka w służbie tolerancji Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Turystyka w służbie tolerancji

Palestyński aktywista, Aziz Abu Sarah namawia do niezwykłej formy szerzenia pokoju: poprzez turystykę! Tak, zwiedzając świat możecie obalać kolejne mury nienawiści i pokazywać innym, że ludzie zawsze mogą się porozumieć – przecież wystarczy otworzyć umysły i serca.

Aziz Abu Sarah w swoim poruszającym wystąpieniu na TED podzielił się doświadczeniami, które otworzyły mu oczy i pozwoliły zobaczyć, co tak naprawdę dzieli ludzi. Jak sam opowiada:

Na kursie hebrajskiego po raz pierwszy spotkałem Żydów, którzy nie byli żołnierzami. Połączyły nas drobiazgi, jak moje zamiłowanie do muzyki country, którego nie rozumieli Palestyńczycy. Ale to wtedy zrozumiałem, że dzieli nas mur gniewu, nienawiści oraz ignorancji. Uznałem, że nie jest ważne, co mnie spotyka. Ważne jest, jak sobie z tym poradzę. Postanowiłem więc poświęcić życie burzeniu murów, które dzielą ludzi.

Jednym z tych sposobów jest właśnie turystyka. Wychodzenie do ludzi, chęć poznania, bo jak sam przyznaje:

Turystyka jest długofalowym sposobem na burzenie tych murów i tworzenie trwałych więzi międzyludzkich oraz zawieranie przyjaźni.

Jako goforworld.com podpisujemy się pod tymi słowami, bo naprawdę, wielokrotnie tego doświadczaliśmy. Odwiedzając kolejne kontynenty możemy śmiało powiedzieć, że zawsze potrafiliśmy zaprzyjaźnić się z lokalsami, ucząc się od nich i czerpiąc doświadczenie.

Turystyka w służbie tolerancji Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!