Tureckie uzdrowisko Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Tureckie uzdrowisko

Podróżnik powinien cenić swoje zdrowie. W końcu tylko dzięki zdrowiu może realizować swoje marzenia. Jeżeli więc szukacie miejsca, gdzie będziecie mogli odpocząć i się zregenerować – polecamy turecką miejscowość Pamukkale. Tylko tam będziecie mogli pływać wśród ruin! 

Pamukkale w zachodniej Turcji zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Słynie z białych kalcytów, skamieniałych wodospadów i tarasowych basenów, a także z bogatej w minerały wody, która przyciąga podróżników ze względu na swoje terapeutyczne właściwości.

Znajdziecie tu także starożytne miasto Hierapolis, a także ruiny zabytków, starożytnych łaźni i świątyń.

Pomimo posiadania statusu Unesco Światowego Dziedzictwa od 1988 roku, turyści mogą zapłacić za zanurzenie się w Basenie Kleopatry i pływać wokół ruin. Coś niesamowitego!

Gazi Murat Sen, prezes stowarzyszenia turystyki cieszy się, że Pamukkale odzyskało reputację jako centrum turystyki zdrowotnej. To może okazać, że region będzie się cieszył jeszcze większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – Pamukkale liczy sobie pięć źródeł termalnych o temperaturze wody od 35 do 36 stopni Celsjusza. Gorące źródła Karahayit przyciągają tłumy turystów, którzy marzą o kąpieli w tak niezwykłym miejscu.

Tureckie uzdrowisko Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com