Lonely Planet - Trendy 2019 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Lonely Planet – Trendy 2019

Lonely Planet, wydawca przewodników znanych na całym świecie, opublikował ranking Best in Travel 2019. Zobaczmy, które miejsca będą szczególnie warte odwiedzenia w przyszłym roku. Rankingi są właściwie cztery: najlepsze państwa, miasta i regiony, a także miejsca dla podróżników budżetowych – czyli jak najwyższa jakość za jak najniższą cenę. I tak, państwo numer jeden to Sri Lanka, odradzająca się po dekadach konfliktów, gościnna, wypełniona zabytkami i cudami natury. Drugie miejsce dla Niemiec, a na najniższym stopniu podium mamy reprezentanta Afryki, malownicze Zimbabwe.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michelle Ponto (@mpontoca)

Najlepsze miasto na 2019 rok to Kopenhaga, doceniona przez Lonely Planet przede wszystkim za bogatą ofertę kulinarną. Na drugim miejscu Shenzen, zwane „Doliną Krzemową Chin”, na trzecim – to chyba duża niespodzianka – serbski Nowy Sad. No ale to w końcu Europejska Stolica Młodzieży 2019.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Vale Massessi (@valemassessi)

Czas na regiony. Numerem jeden wybrano Piemont, przycupnięty u stóp włoskich Alp. Na pozycji drugiej: Catskills, kojarzony z ruchem hippisowskim górzysty obszar na północy stanu Nowy Jork. Numer trzy to Północne Peru – przepiękne, a przy tym nie tak zatłoczone jak okolice Machu Picchu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez JT Shimer (@jtshimer)

Najlepszą opcją dla budżetowych podróżników ma być natomiast w przyszłym roku Południe Doliny Nilu. Nas jednak najbardziej interesuje druga lokata w tym rankingu, widzimy tu bowiem… Łódź! Polskie miasto doceniono, jak można zgadnąć, za rewitalizację industrialnej architektury. Najniższy stopień podium zajmuje natomiast amerykański park narodowy Great Smoky Mountains, choć akurat z polskiego punktu widzenia wycieczkę w tamte okolice trudno uznać za niedrogą.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Żaneta Rudzik (@zanibizuzu)

Lonely Planet - Trendy 2019 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.