Trasy rowerowe Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Trasy rowerowe

Cały świat na rower! Ledwo wiosna musnęła Europę, a już na ulicach pojawili się miłośnicy dwóch kółek. Wspaniała perspektywa. Podpowiadamy dzisiaj, gdzie na świecie (także w Polsce) znajdują się najciekawsze szlaki rowerowe. Gotowi? 

#1 Andaluzja: Córdoba – Granada

Słoneczna, cudowna Andaluzja proponuje niełatwy, górski szlak rowerowy. Jego długość to 180km. Wzgórza, małe miasteczka, zabytki, a przede wszystkim – urokliwa Córdoba jako początek trasy. To trzeba przeżyć. I przejechać!

 

 

#2.  Kraków-Morawy-Wiedeń

Wielkie wyzwanie i niesamowita satysfakcja! 800 km i niesamowite widoki, z Wiedniem na czele! Po drodze zobaczymy m.in. Alwernię, Oświęcim, Skoczów, oraz Czechy. Kogoś trzeba przekonywać…?

Sam Wiedeń lubi rowery… I to wyczynowym tego słowa znaczeniu!

 

 

#3. Helsinki – Vaasa

Długa, ale bardzo przyjemna trasa dla całej rodziny. 596 km jazdy, za to widoki – niezapomniane. A i same Helsinki oferują moc atrakcji!

 

 

#4. GREEN VELO

O naszych przyjaciołach z Green Velo mieliście okazję już czytać [TUTAJ]. Trasa jest w trakcie tworzenie i ma przebiegać przez pięć województw: lubelskie (ok. 350 km), podkarpackie (ok. 430 km), podlaskie (ok. 590 km), świętokrzyskie (ok. 190 km) i warmińsko-mazurskie (ok. 420 km). Już teraz można po niej śmigać. Dacie się zaprosić?

 

 

#5 Szlak Krawędziowy

Dosyć łatwy, liczący sobie około 55 km szlak. Daje możliwość zwiedzenia Kresów… Pokonamy m.in. łańcuch wzgórz ciągnących się od Kraśnika, aż po Lwów.

pin

#6. Amsterdam – Groningen

310 km po trasie przygotowanej z wielką pieczołowitością. Dlatego mówi się, że w Holandii więcej jest rowerzystów niż pieszych! Po drodze miniemy m.in. Zaanse Schans, czyli wioskę wiatraków (rekonstrukcja) oraz Edam i Enkuhuzen. Atrakcji jest tak wiele, że trzeba zarezerwować sobie około 12 dni!

pin

#7 Bornholm

235 km do pokonania – raj dla rowerzystów! Do tego piękne widoki. Bornholm to wyspa należąca do terytorium Danii. Cała usiana jest ścieżkami rowerowymi, więc to idealna trasa dla rodzin i miłośników jazdy rekreacyjnej.

 

 

#8. Szlak Stu Jezior

Brzmi cudownie, prawda? I tak właśnie jest! Szlak  ciągnie się w kierunku Pojezierza Międzychodzko – Sierakowskiego i stanowi odcinek europejskiej trasy Calais – Sankt Petersburg. Łącznie to 110 km trasy. Po drodze będzie można podziwiać zarówno pomniki przyrody, jak i kultury.

pin

Trasy rowerowe Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com