• Wyjazd

  30 listopada 2022
 • Powrót

  09 grudnia 2022
 • Odliczamy do wyprawy

  Zakończono
 • Liczba dni

  10 dni
 • Cena bez biletu

  8100 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  10
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Atrakcje ujęte w programie
 • Wycieczka na żółwie na Sao Vicente
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Transport na miejscu (bus)
 • Bilety na prom Sao Vicente – Santo Antao – Sao Vicente
 • Obiady i kolacje od 1. do 7. dnia (8. dnia tylko śniadanie)
 • Opieka przewodnika lokalnego kabowerdeńskiego
 • Opieka przewodnika lokalnego polskiego
 • Podatek turystyczny płatny przy wjeździe  – 31 EUR/ osoba
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych
 • Atrakcji i wyżywienia, nie ujętych w programie
 • Wydatków własnych
 • Pobytu, transportu, noclegów, wyżywienia w Lizbonie

Jadą z nami

Wyspy Zielonego Przylądka to nuda? Absolutnie nie! Wyspy Zielonego Przylądka to wyspy różnorodności. Znajdziemy tu przepiękne plaże, zapierające dech w piersiach pasma górskie czy kolorowe kolonialne miasteczka. Tym jednak, co jest największą wartością na wyspach, są ludzie – uśmiechnięci, życzliwi, cieszący się każdą chwilą. Cabo Verde jest nieskażone masową turystyką. To miejsce niezwykłe – w wyjątkowy sposób łączą się tu wpływy Afryki, Europy i Brazylii.

 

Trasa naszej wyprawy na Wyspy Zielonego Przylądka jest inna niż wszystkie i pozwala na dogłębne poznanie tego fantastycznego miejsca.

 

Ważne informacje

Covid-19

Osoby zaszczepione

Kto jest uważany za osobę zaszczepioną?

Za osoby zaszczepione uznawane są osoby zaszczepione pełnym cyklem szczepienia szczepionką dopuszczoną do użycia w Unii Europejskiej. Akceptowana jest papierowa oraz elektroniczna forma certyfikatu COVID. Certyfikaty COVID wydane przez Republikę Zielonego Przylądka są uznawane za równoważne z certyfikatami unijnymi. Informacje nt. uzyskania certyfikatu w Republice Zielonego Przylądka znajdują się tutaj: https://nhacard.gov.cv/

 

Jaki jest status osób nie w pełni zaszczepionych?

Osoby nie w pełni zaszczepione traktowane są jak osoby niezaszczepione.

 

Wymogi wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem
Brak obowiązku testów wobec osób posiadających ważny certyfikat pełnego zaszczepienia.

 

Testy po przyjeździe
Nie ma obowiązku wykonywania testów po przyjeździe.

 

Kwarantanna
Po przylocie przeprowadzany jest pomiar temperatury ciała. Jeśli temperatura jest wyższa niż 37,5ºC prowadzone są dodatkowe badania oraz test na COVID-19. Na wyniki testu oczekuje się w centrum izolacyjnym. W przypadku stwierdzenia zarażenia kwarantanna w formie samoizolacji trwa co do zasady 14 dni.

 

Formularz lokalizacyjny
Na 5 dni przed planowaną podróżą należy wypełnić formularz lokalizacyjny dostępny pod adresem: https://www.ease.gov.cv/ W przypadku problemów z jego wypełnieniem należy kontaktować się drogą mailową pod adresem ease-support@cv.zetes.com
Dodatkowo przed wylotem należy wypełnić formularz zdrowotny: [LINK]

 

Osoby niezaszczepione

Testy przed przyjazdem
Wszyscy podróżni są zobowiązani do wykonania testu na Covid-19 przed wylotem. Dopuszczalne są zarówno testy PCR (nie starsze niż 72 godziny) oraz testy antygenowe (nie starsze niż 48 godzin).

 

Testy po przyjeździe
Nie ma obowiązku wykonywania testów po przyjeździe.

Wjazd i pobyt

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

Paszport TAK

Paszport tymczasowy TAK

Dowód osobisty NIE

 

Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

6 miesięcy

 

Czy trzeba wyrobić wizę?

Obywatele polscy podróżujący do Republiki Zielonego Przylądka na okres do 30 dni nie potrzebują wizy.

Ubezpieczenie

Zalecane jest wykupienie kompleksowego ubezpieczenia podróżnego, w tym od następstw nieszczęśliwych wypadków, pokrywającego koszty hospitalizacji i ewentualnego transportu medycznego do kraju (szczególnie istotne ze względu na bardzo ograniczone lokalne możliwości w tym zakresie), po uprzednim upewnieniu się, że jest respektowane w Republice Zielonego Przylądka.

Zdrowie

Nie ma obowiązkowych szczepień, jednak od turystów podróżujących z krajów, w których występuje żółta gorączka wymagany jest wpis do międzynarodowej książeczki zdrowia potwierdzający szczepienie przeciw żółtej febrze. Zalecane jest szczepienie przeciw żółtaczce typu A i B. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej. W stosunku do krajów sąsiednich (Afryka Zachodnia) standardy higieniczne są na dużo wyższym poziomie. Niewskazane jest spożywanie lodów, soków ze świeżych owoców i warzyw w stanie surowym oraz mięsa i ryb niepoddanych procesowi pełnego smażenia/pieczenia czy też gotowania.

Inne wyprawy dla Ciebie

Indonezja | CZERWIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Indonezja | CZERWIEC 2023

USA | LIPIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

USA | LIPIEC 2023

Namibia 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Namibia 2023

Zarezerwuj miejsce


  Bilet lotniczy


  1

  Dzień 1

  Wylot z Polski do Lizbony.

  2

  Dzień 2: Mindelo, wyspa Sao Vicente

  Przylot na Sao Vicente. Przejazd do Mindelo, drugiego największego miasta Cabo Verde, zwanego kulturalną stolicą Cabo Verde. To w Mindelo co roku odbywa się jeden z największych karnawałów w Afryce i to stąd pochodziła słynna Cesaria Evora.

   

   

  Na początek odwiedzimy miejski targ, gdzie poznamy kabowerdeńskie owoce, warzywa, przysmaki i zjemy obiad w lokalnej knajpce. Po obiedzie wyruszymy na spacer po historycznych zakamarkach miasta.

   

   

  Podczas niego poznamy kolonialne budynki, które pamiętają czasy założenia miasta, zajrzymy na tętniące życiem place i zobaczymy dom Cesarii Evory. Wieczorem kolacja z kabowerdeńską muzyką na żywo.

  3

  Dzień 3: wyspa Sao Vicente

  Po śniadaniu udamy się do portu w Mindelo, by zobaczyć rybaków przypływających z połowami oraz lokalny targ rybny. Następnie ruszymy na poznawanie najpiękniejszych zakątków wyspy Sao Vicente.

   

   

  Na samym początku wjedziemy na najwyższy punkt wyspy – Monte Verde, skąd rozpościera się niesamowity widok z jeden strony na Mindelo i okalającą je zatokę, a z drugiej na góry wystające z oceanu.

   

  Następnie odwiedzimy pięknie położoną miejscowość Baia das Gatas, gdzie wykąpiemy się w oceanie.

   

  Później przejedziemy obok dzikiej plaży Praia Grande do wioski rybackiej w Calhau, gdzie zatrzymamy się na obiad ze świeżo złowionych ryb.

   

  W drodze powrotnej do Mindelo przejedziemy przez Madeiral – jedyne żyzne tereny na wyspie, gdzie zobaczymy poletka uprawne.

  4

  Dzień 4: wyspa Santo Antao

  Z samego rana przepłyniemy promem na wyspę Santo Antao. Naszą podróż rozpoczniemy jadąc przepięknie wijącą się pośród wzgórz drogą Estrada da Corda. Jest to jedna z najbardziej widowiskowych tras na świecie.

   

   

  Po drodze zatrzymamy się w najpiękniejszych punktach tej drogi, na przykład w Cova, gdzie zobaczymy wygasły krater wulkanu, w którym obecnie znajdują się poletka uprawne.

   

  Zobaczymy też Delgadim – miejsce, gdzie z przełęczy będziemy mogli podziwiać dwie majestatycznie położone doliny: Ribeira Grande i Ribeira da Torre.

   

   

  Następnie odwiedzimy starą część miasta Ribeira Grande – stolicy wyspy Santo Antao w poszukiwaniu wyjątkowych murali. Tam zatrzymamy się na obiad. Po obiedzie przejedziemy do pięknie położonego na cyplu miasteczka portowego Ponta do Sol.

   

   

  Przespacerujemy się po centrum i okolicach portu i zakwaterujemy w hotelu.

  5

  Dzień 5: wyspa Santo Antao

  Dzień rozpoczynamy od eksploracji doliny Ribeira da Torre. Charakterystyczna smukła piętrząca się do nieba skała położona pośrodku tej doliny jest jednym z symboli wyspy. Przejdziemy na punkt widokowy, skąd będziemy mieli na nią najlepszy widok.

   

  Następnie udamy się do jednego z lokalnych barów w dolinie, gdzie serwowany jest tradycyjny napój z trzciny cukrowej.

   

   

  Później przejedziemy do doliny Ribeira Grande. Tam na lokalnej eko farmie położonej pośród palm i bananowców poznamy proces produkcji najbardziej tradycyjnego dania z Cabo Verde – cachupy – którą później zjemy na obiad.

   

   

  Po obiedzie udamy się do wioski Coculi na spacer z widokiem na jedne z najbardziej spektakularnych formacji górskich na Cabo Verde.

   

  Po spacerze powrót do Ponta do Sol.

  6

  Dzień 6: wyspa Santo Antao

  Po śniadaniu pojedziemy odwiedzić jedno z najpiękniejszych miejsc na Cabo Verde – do Fontainhas.

   

  Ta wioska zawieszona pomiędzy pasmami górskimi została kilka lat temu uznana przez National Geographic za jedną z najpiękniej położonych wiosek na świecie. Tam zrobimy sobie krótki spacer.

   

   

  Następnie przejedziemy do miejscowości Sinagoga, którą kiedyś zamieszkiwali Żydzi i przybliżymy sobie wyjątkową historię tego miejsca. Tam wykąpiemy się w naturalnych morskich basenach, o ile warunki oceaniczne na to pozwolą.

   

   

  Kolejnym miejscem na naszej trasie będzie Cidade das Pombas, które jest bramą do wyjątkowej doliny Paul. Ta dolina jest najbardziej zielonym miejscem na całej wyspie, porośnięta trzciną cukrową, kawą, bananowcami.

   

  Tam zatrzymamy się w fabryce grogu – narodowego trunku Kabowerdeńczyków na degustację.

   

   

  Naszą bazą w dolinie Paul będzie urocze miasteczko Cova da Ribeira, skąd rozpościerają się panoramiczne widoki na dolinę.

  7

  Dzień 7: wyspa Santo Antao

  Po śniadaniu udamy się na eksplorację doliny Paul. Pójdziemy na lekki trekking po dolinie. Po drodze miniemy lokalne wioski z tradycyjnymi kamiennymi domami i poletka uprawne.

   

   

  Następnie zjemy obiad w lokalnej ekologicznej knajpce, gdzie wszystkie potrawy są przygotowywane z lokalnych dóbr. Potem przyjdzie nam się pożegnać z Santo Antao – udamy się w podróż na prom z Santo Antao na Sao Vicente i przepłyniemy do Mindelo.

  8

  Dzień 8: Sao Pedro, wyspa Sao Vicente

  Na sam koniec naszej przygody na Wyspach Zielonego Przylądka odwiedzimy miejsce niezwykłe – wioskę rybacką Sao Pedro. Tam wypłyniemy z lokalnymi rybakami na snorkeling z żółwiami, które zamieszkują zatokę. To wyjątkowe doświadczenie na długo pozostanie w pamięci.

   

   

  Po snurkowaniu udamy się na lokalny obiad. Następnie wrócimy do Mindelo, gdzie będzie czas wolny na spacer po mieście lub plażowanie na Laginha – przepięknej plaży miejskiej oblewanej turkusową wodą.

  9

  Dzień 9: Przelot do Lizbony

  Wylot do Lizbony.

  10

  Dzień 10: Powrót do Polski

  Przelot z Lizbony do Polski.