• Cel podróży

 • Wyjazd

  28 marca 2020
 • Powrót

  09 kwietnia 2020
 • Odliczamy do wyprawy

  33 dni 04 godziny
 • Liczba dni

  13 dni
 • Cena bez biletu

  9 900 PLN
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • transport na miejscu (w tym loty wewnętrzne oraz pociąg sypialny)
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • wyżywienie wg wzoru: B – śniadanie, L – obiad, D – kolacja (bez napojów)
 • wodę mineralną w autokarze
 • lokalnych przewodników anglojęzycznych
 • opiekuna goforworld
 • wizy do Wietnamu
 • wejścia do wymienionych w programie miejsc i atrakcji
 • wycieczkę rowerową w Parku Narodowym Phong Nha Ke Bang
 • całodniową wyprawę w rejonie Tu Lan Cave
 • rejs po zatoce Halong
 • ubezpieczenie

Cena nie zawiera

 • biletów lotniczych do Wietnamu i powrotnych – służymy pomocą przy ich zakupie
 • posiłków niewymienionych w programie
 • napojów do posiłków
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego ( dodatkowo 1350 pln)
 • atrakcji niewymienionych w programie

Jadą z nami

Ważne informacje

Wjazd i pobyt

Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są mieć ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. W zależności od celu wjazdu wydawane są wizy jednokrotne lub wielokrotne, z okresem ważności również uzależnionym od rodzaju wizy. O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju. Możliwe jest otrzymanie jej na granicy państwa po uprzednim uzyskaniu promesy, którą oferują biura podróży i agencje turystyczne. Możliwe to jest również w wyjątkowych losowych przypadkach (choroba, śmierć członka rodziny).

Istnieje możliwość ubiegania się o wizę do Wietnamu za pośrednictwem Internetu (tzw. e-wiza), w ramach mającego trwać do pierwszych miesięcy 2019 r. pilotażowego programu elektronicznego systemu wizowego. Pozwolenie na pobyt wystawia Urząd Kontroli Ruchu Granicznego na przejściu granicznym. Może ono zostać cofnięte lub jego termin ważności może zostać skrócony w razie naruszenia prawa lub niezgodności faktycznego celu pobytu z deklarowanym.

Wietnam formalnie akceptuje polskie paszporty tymczasowe, jednak sporadycznie zdarzają się trudności z wjazdem na podstawie takich dokumentów.

Bezpieczeństwo

Wietnam jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Nie odnotowuje się tu ataków terrorystycznych czy zbrojnych napaści. W Hanoi i Ho Chi Minh City oprócz kradzieży kieszonkowych, które są plagą centrów handlowych i kradzieży “na wyrwę” (wyszarpywanie torebek przez motocyklistów), przypadki innych przestępstw pospolitych należą do rzadkości. Zagrożeniem może być chaotyczny i intensywny ruch pojazdów jednośladowych dla osób korzystających z takiego środka transportu oraz dla pieszych. Na drogach, w szczególności poza miastem, dochodzi do wielu wypadków, także śmiertelnych.

Ubezpieczenie

Tak jak w przypadku każdej podróży zagranicznej, sugerowane jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej obejmującej okres pobytu w Wietnamie, pokrywającej koszty leczenia i transportu medycznego. Należy się upewnić, czy obejmuje ona Wietnam oraz czy firma ubezpieczeniowa ma na tym terenie agenta, który w razie potrzeby załatwi wszystkie formalności.

Zdrowie

Najnowsze dane epidemiologiczne mówią o ryzyku zarażenia dengą, wścieklizną oraz grypą typu A. W całym kraju szerzy się tzw. choroba rąk, stóp i ust, groźna zwłaszcza dla dzieci. WHO zaleca szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B, durowi brzusznemu, boreliozie (encefalitis) i tężcowi. Osoby przybywające z krajów zagrożonych epidemiologicznie mają obowiązek poddania się kontroli oraz muszą wypełnić formularze zdrowotne na przejściu granicznym. Ponadto dzieci powyżej 1 roku przybywające z terenów zagrożonych żółtaczką oraz osoby przybywające z terenów zagrożonych epidemiami muszą przedstawić świadectwa szczepień. Poziom opieki medycznej w Wietnamie odbiega od standardów europejskich. W dużych miastach (Ho Chi Minh, Hanoi) czynne są prywatne kliniki medyczne, w których poziom usług jest na zdecydowanie wyższym poziomie, lecz koszt pobytu w nich jest bardzo wysoki. Za konsultację medyczną trzeba zapłacić ok. 80 USD. W związku z tym zaleca się wykupienie ubezpieczenia, które pokryje koszty usług medycznych.

Podróżowanie po kraju

Cudzoziemcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których obowiązują ograniczenia ruchu turystycznego. W Wietnamie turysta może zamieszkać w hotelu lub pensjonacie – cena za nocleg w Hanoi zaczyna się od 15 USD. Podróżować można drogą lotniczą, koleją (podróż z Hanoi do miasta Ho Chi Minh zajmuje ok. 30 godzin) lub komunikacją drogową (minibusy, autobusy). Można również wynająć samochód lub motocykl. W miastach panuje intensywny ruch uliczny (najliczniejsze są motocykle). Jazda odbywa się na granicy bezpieczeństwa dlatego szczególną ostrożność należy zachować przy kierowaniu pojazdem lub przy przechodzeniu przez jezdnię.

Informacje dla kierowców

Władze wietnamskie nie uznają polskiego prawa jazdy, a możliwość posługiwania się międzynarodowym prawem jazdy przez obcokrajowców w praktyce jest problematyczna. Możliwe jest uzyskanie wietnamskiego prawa jazdy na podstawie polskiego w przypadku rezydentów. W Wietnamie obowiązuje ruch prawostronny. Ze względu na duże natężenie ruchu oraz zdecydowaną przewagę w nim motocykli i skuterów należy wziąć pod uwagę iż prędkość podróżna na większości odcinków dróg nie przekroczy 30 -40 km/h. Na drogach szybkiego ruchu i autostradach obowiązują opłaty.

Cło

Ograniczenia celne nie odbiegają od norm ogólnie przyjętych w innych krajach – nie podlegają ocleniu rzeczy przeznaczone do użytku osobistego w ilościach nie wskazujących na przeznaczenie handlowe. Przedmioty o większej wartości, a także gotówkę powyżej 5.000 USD należy zgłosić w deklaracji celnej. Przy przekraczaniu granicy Wietnamu trzeba wypełnić druk deklaracji celnej, którego kopię należy okazać podczas wyjazdu.

Przepisy prawne

Kary za złamanie prawa są bardzo surowe. Za posiadanie czy rozprowadzanie narkotyków grozi nawet kara śmierci. (Dla przykładu za posiadanie heroiny w ilościach: do 100 g – kara wieloletniego więzienia, powyżej 100 g – nawet kara dożywotniego więzienia lub kara śmierci). Obowiązuje zakaz wywozu różnych dóbr kultury czy przedmiotów antycznych (ponad 100-letnich), należy więc przed zakupem upewnić się, czy dana rzecz nie znajduje się na liście towarów objętych takim zakazem.

Święta

Dni wolne od pracy to: 1 stycznia, 30 kwietnia – Dzień Wyzwolenia Sajgonu, 1 maja – Święto Pracy, 2 września – Święto Narodowe. Nowy Rok Księżycowy Tet obchodzony jest w styczniu lub lutym, w zależności od kalendarza księżycowego; czas wolny od pracy rozpoczyna się w ostatnim dniu starego roku i trwa przez kolejne trzy dni księżycowego Nowego Roku. W okresie świąt noworocznych nieczynnych jest większość sklepów, punktów usługowych i restauracji

Przydatne informacje

 • Cudzoziemiec przebywający w Wietnamie musi dokonać meldunku na policji (obowiązek ten realizowany jest przez osobę lub instytucję kwaterującą).
 • Różnica czasu między Wietnamem a Polską to +6 godzin w czasie zimowym, +5 godzin w czasie letnim (w Wietnamie nie ma zmiany czasu z zimowego na letni).
 • Dotychczas nie wszyscy polscy operatorzy komórkowi podpisali umowy roamingowe z Wietnamem. Przed wyjazdem należy upewnić się u swojego operatora czy połączenie będzie możliwe na terenie SRW. Telefon na kartę może być użyty w Wietnamie po wykupieniu karty miejscowego operatora (wykupienie karty pre-paid wymaga zarejestrowania na podstawie paszportu). W takiej sytuacji połączenia z Polską realizowane są bez przeszkód. Minimalna opłata 100 tys. VND wystarcza na ok. 40 minut rozmów lokalnych. Internet w telefonach komórkowych to koszt ok. 70 tys. VND za 500 MB (w zależności od aktualnej taryfy i promocji operatora) przesyłu danych w standardzie 3G. Można wykupić taką usługę w ramach kart pre-paid. Obecnie żadna z wietnamskich sieci komórkowych nie obsługuje internetu mobilnego w standardzie 4G.
 • Obowiązuje zakaz skupowania walut przez kantory. Legalna wymiana pieniędzy możliwa jest w bankach, hotelach i na lotniskach.
 • Godziny pracy urzędów państwowych: od 8.00 do 17.00, z godzinną przerwą w przedziale czasowym od 11.00 do 14.00.
 • W małych miejscowościach mogą wystąpić problemy z zaopatrzeniem w artykuły spożywcze i środki higieniczne. Sklepy czynne są przeważnie do godz. 20.00. W większości z nich cena podlega negocjacji.
 • W miejscach atrakcyjnych turystycznie jest dużo hoteli, a ich standard jest zróżnicowany. Ceny wahają się od 15 do 300 USD i więcej za dobę.
 • Należy uważać na posiłki w ulicznych jadłodajniach (wątpliwości budzą warunki sanitarno-higieniczne).
 • Koszt przejazdu z lotniska Noi Bai do centrum Hanoi nie powinien przekroczyć równowartości 20 USD. Popularnym sposobem poruszania się po miastach jest jazda na motocyklu z miejscowym kierowcą. Koszt przejazdu w granicach Hanoi nie powinien przekroczyć 50 tys. VND, jednak cenę zawsze należy uzgodnić przed jazdą. Ze względu na charakter ruchu ulicznego, nie jest to zalecany sposób przemieszczania się, bezpieczniejsze i wygodniejsze jest korzystanie z taksówek (należy jednak zwrócić uwagę, czy mają zainstalowany taksometr i należą do popularnych korporacji).
 • Najlepsza pora na zwiedzanie Wietnamu to jesień i wiosna. Latem temperatura przekracza 40 st. C. Uciążliwości związane z upałem dodatkowo są potęgowane przez wysoką wilgotność. Szczyt pory deszczowej przypada w sierpniu. W okresie tym jest największe prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi, które w rejonach górskich są bardzo niebezpieczne. Zimą w północnych regionach kraju temperatura spada do ok. 10 st. C, występują również częste opady deszczu.
 • W Wietnamie działa bardzo duża liczba wyspecjalizowanych biur podróży i agencji turystycznych, które z łatwością dopasowują swoją ofertę do wymagań klienta, lecz standard tych usług może być zróżnicowany i niekoniecznie odzwierciedlony w cenie. Oferowane usługi mogą wymagać posiadania przez ww. podmioty stosownych zezwoleń wydanych przez wietnamskie władze.
 • Prąd w gniazdkach elektrycznych ma następujące parametry: 220 V/50Hz, jest wiec zbliżony do standardów obowiązujących w UE (230 V/50Hz). Gniazdka zazwyczaj mają możliwość obsługi wtyczek europejskich (typ „C” takich jak w Polsce) oraz jednocześnie amerykańskich (typ „A”). Sieć energetyczna często nie zapewnia stabilnego napięcia, co może sporadycznie powodować uszkodzenia niektórych wrażliwych urządzeń elektronicznych.

GaleriaInne wyprawy dla Ciebie

Kirgistan i Uzbekistan Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kirgistan i Uzbekistan

Namibia 🇳🇦 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Namibia 🇳🇦

Galapagos & Ekwador Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Galapagos & Ekwador

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce
Aby wysłać wiadomość, zapoznaj się z Informacją RODO
Uzupełnij formularz lub napisz na adres: biuro@goforworld.com

1

Dzień 1 Wyżywienie: (--/--/--)

Wylatujemy z Warszawy i po przesiadce na jednym z międzynarodowych portów lotniczych lecimy do magicznego Wietnamu.

 

2

Dzień 2 (--/--/D)

Lądujemy w Hanoi, gdzie wita nas lokalny przewodnik. Wsiadamy do busa i ruszamy do centrum miasta, które uznaje się za klejnot Azji południowo-wschodniej.

 

 

Udamy się na lunch, podczas którego po raz pierwszy zasmakujemy pysznej, wietnamskiej kuchni. Po posiłku będziemy mieli chwilę na odświeżenie w hotelu, ale późnym popołudniem czeka nas kolejna atrakcja: wycieczka rikszami do starej dzielnicy Hanoi.

 

Następnie, już pieszo, zagłębimy się w tę wyjątkową, pokolonialną część miasta, pełną straganów z lokalną żywnością, sklepików i knajpek. Gwarantujemy, że rozsmakują się tu zarówno miłośnicy mięsa, jak i weganie. Spróbujemy też specjału stolicy Wietnamu – kawy z żółtkiem, Ca phe trung, przypominającej nasz kogiel-mogiel. W międzyczasie przewodnik opowie nam kilka ciekawostek o mieście i wprowadzi w historię Wietnamu.

 

Najedzeni i pełni wrażeń wrócimy na nocleg do hotelu.

3

Dzień 3 (B/ L/--)

Po śniadaniu rozpoczynamy kolejny dzień wietnamskiej przygody. Ruszamy pod Mauzoleum Ho Chi Minha, wodza rewolucji. Okazała budowla ulokowana jest na placu Ba Đình w Hanoi.
Kolejnym przystankiem będzie „Świątynia Na Jednej Kolumnie” oraz przepiękny kompleks budynków o nazwie Świątynia Literatury, który powstał w 1070 roku.

 

Popołudniu, po solidnym posiłku, ruszamy dalej, a jest co podziwiać! Przed nami Tran Quoc Pagoda oraz jezioro Hoàn Kiếm Lake. Odwiedzimy małą wyspę Ngoc Son, gdzie znajduje się świątynia, pochodząca najprawopodobniej z XIV wieku. Została poświęcona bohaterowi Hung Tran Dao, który pokonał siły 300 000 wojsk nasłanych przez cesarza Kublai Khan.

pin

 

To nie wszystko! Zajrzymy również do starej, francuskiej dzielnicy, gdzie zachowała się opera oraz będziemy podziwiać bardzo okazałą, neogotycką katedrę.

W finale dnia wybierzemy na przedstawienie w teatrze lalek (lalki tańczące na wodzie), będące ciekawym spotkanie z kulturą orientu.

Czas ruszyć w dalszą drogę! Po kolacji złapiemy nocny pociąg do Dong Hoi.
Nocleg w przedziałach sypialnych (każdy będzie miał wygodne łóżko do spania).

4

Dzień 4 (B/ L/--)

Rankiem dojeżdżamy pociągiem do Dong Hoi i od razu wybierzemy się na śniadanie.

 

Gdy nabierzemy sił, zaczniemy prawdziwą przygodę. Ruszamy do Parku Narodowego Phong Nha Ke Bang, w którym dotknąć można spektakularnej wietnamskiej przyrody. Clou programu na dziś będzie wycieczka rowerowa (4-5h). Spokojnie, to nie będą wyścigi :).


Jazdę zaczniemy spokojnie wzdłuż rzeki, następnie wraz z rowerami wsiądziemy na prom, by przeprawić się na drugą stronę do urokliwego, małego miasteczka o nazwie Tram Village. Dalej trasa, podczas której podziwiać będziemy widoki, prowadzić będzie do mostu, który zaprowadzi nas do kolejnego miasteczka – Mnie. I tak, poza naturą, przejazd urozmaicać nam będą kolejne wioski i ich mieszkańcy, aż dotrzemy do Chay Lap Village. Tam będziemy mieć okazję, by ochłodzić się w rzece i napić czegoś zimnego.

 

Aktywność fizyczną powinny uzupełniać chwile relaksu, dlatego odwiedzimy „kacze SPA” (naprawdę są tam kaczki!). Chętni będą mogli spróbować jazdy na bawołach pośród pól ryżowych. Czeka nas też poczęstunek.

 

Powrót do klimatycznego kurortu Chay Lap Farmstay. Wieczorem relaks, wspólna kolacja i nocleg.

5

Dzień 5 (B/ L/--)

Czy jesteście gotowi na prawdziwą przygodę? Jeżeli tak, ubierzcie się odpowiednio i zaczynamy!

 

Dżungla, skały, jaskinie – to właśnie czeka nas podczas dzisiejszej wyprawy. Region górski Tu Lan Cave dostarczy nam niezapomnianych wrażeń! Czeka nas 9-cio kilometrowy trekking, podczas którego towarzyszyć nam będą lokalsi z pobliskiej wioski Tan Hoa. Będziemy szli przez pola, pełne bawołów, i gęstą dżunglę. Przepłyniemy jaskinię rzeczną, a także zbadamy jaskinię Hung Ton i dolinę To Mo. Naszym oczom ukażą się zdumiewające formacje Hang Chuot.

Być może nieco zmokniemy i się ubrudzimy (wszak dżungla rządzi się swoimi prawami), za to na pewno pełni endorfin ze smakiem zjemy obiad tuż pod wodospadem. Niech to będzie ukoronowaniem naszej przygody.

 

Około 19 wrócimy do naszego resortu. Zjemy kolację, zrelaksujemy się i zostaniemy na nocleg.

6

Dzień 6 (B/--/--)

Do południa relaksujemy się i nabieramy sił na dalszą podróż (do dyspozycji mamy basen). Możemy wybrać się także na spacer po malowniczej okolicy. Po lunchu, pojedziemy na lotnisko, by złapać lot do do Hue.

 

Po przyjeździe, jedziemy do hotelu, a później udamy się na wspólną kolację i będziemy mieli czas wolny.

Nocleg w hotelu.

7

Dzień 7 (B/ L/--)

To będzie dzień pełen pięknych widoków i wyjątkowych zabytków. Zaczniemy romantycznym rejsem po rzece Perfume do Pagody Thien Mu, jednej z najstarszych i najpiękniejszych w Hue.

pin

Kolejnym przystankiem będzie przepiękna cesarska cytadela, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To dawna siedziba władców Hue, a jej sercem jest cesarskie miasto.

 

Na terenie cytadeli zobaczymy również Zakazane Purpurowe Miasto, gdzie wchodzić mógł tylko cesarz oraz jego najbliższa rodzina.

 

Po odwiedzeniu cytadeli zjemy lunch i ruszymy dalej. Naszym celem będzie grobowiec krwawego cesarza Wietnamu Minh Mạng oraz grobowiec monarchy Khai Dinh.

 

Wieczór spędzimy w Hue, ciesząc się czasem wolnym.

8

Dzień 8 (B/ L/--)

Ruszamy do magicznego Hoi An. Trasa prowadzić będzie przez Hải Vân – najdłuższy tunel w Azji południowo-wschodniej o długości 6280 m. Po drodze będziemy również podziwiać Lang Co Beach – malownicze, wietnamskie wybrzeże.

 

Na przerwę zatrzymamy się w Danang, aby odwiedzić Muzeum Rzeźby Czampa, czyli kolekcję rzeźb ludu Czampów. Po dotarciu do Hoi An zjemy lunch i odpoczniemy, bo tego dnia czeka nas jeszcze trochę wrażeń.

Po południu wybierzemy się na spacer wąskimi uliczkami starożytnej dzielnicy Hoi An.
Hoi An to perła kolonialnego Wietnamu i jednocześnie największe zagęszczenie zakładów krawieckich w kraju. Dla wielu także najlepszy street food w Wietnamie. Zanurzymy się w miasto, podziwiając stare domy i most japoński. Ważnym akcentem będzie przystanek pod popiersiem Kazimierza Kwiatkowskiego, naszego rodaka, konserwatora zabytków, który w latach 80-tych ocalił starówkę od wyburzenia. Wpadniemy również na targ, by skosztować lokalnych pyszności.

 

Wieczorem w Hoi An robi się naprawdę magicznie… Po zmroku miasto rozświetlą niezliczone ilości kolorowych i różnokształtnych lampionów. Ten widok na zawsze zapada w pamięć.

Nocleg w hotelu.

9

Dzień 9 (B/ L/--)

Dziś czekają nas kolejne atrakcje. Po śniadaniu wsiadamy do tradycyjnych wietnamskich łodzi koszykowych! Popłyniemy do miejscowej wioski kokosowej. Uwierzcie nam, droga będzie szalenie malownicza. Rosnące tu palmy, otoczone wodą, pamiętają czasy słynnej, krwawej wojny. Unaocznimy sobie, w jak ekstremalnych warunkach przyszło walczyć żołnierzom. Usłyszymy kilka opowieści z tamtych czasów, będziemy również mieli okazję zobaczyć port Cua Dai.

pin

Spotkamy się także z miejscowymi rybakami, którzy powitają nas owocem kokosa. Opowiedzą nam o swoim codziennym życiu. Później wsiądziemy w małe, drewniane łódki i popływamy po tak zwanym „kokosowym lesie”, ucząc się wiosłować. Poobserwujemy rybaków przy pracy – nadal łowią ryby przy użyciu ręcznie wykonanych sieci.

 

Lunch zjemy w lokalnej restauracji, a wieczorem wrócimy do Hoi An, by odpocząć i skorzystać z czasu wolnego. Przespacerujmy się po tym malowniczym mieście i dajmy się oczarować jego atmosferą raz jeszcze!

10

Dzień 10 (B/--/--)

Do południa nabieramy sił na dalszą podróż. Warto w tym czasie wybrać się na tradycyjny targ, gdzie w ramach lunchu będziemy mogli skosztować lokalnych smakołyków. To także doskonała okazja, by kupić pamiątki i skosztować znakomitej wietnamskiej kawy. Mało kto wie, ale to właśnie Wietnam jest drugim na świecie jej eksporterem. Podaje się ją tu na wiele sposób, między innymi na lodzie lub tradycyjnie – korzystając z filtra kroplowego.

 

Po lunchu, pojedziemy na lotnisko, by złapać lot powrotny do Hanoi. Po przyjeździe, jedziemy do hotelu, a później będziemy mieli czas wolny. To idealny moment, żeby wybrać się na tradycyjny wietnamski masaż.

 

Nocleg w hotelu.

11

Dzień 11 (B/ L/ D)

Rankiem wyjedziemy do słynnej zatoki Ha Long, która została wpisana na listę UNESCO i uznana za jedno z najpiękniejszych miejsc na ziemi. To łącznie powierzchnia 1500 km², na której rozsianych jest prawie 2000 skalistych wysp i wysepek.

Zakwaterujemy się na pokładzie łodzi i ruszymy w rejs po zatoce. Załoga poczęstuje nas obiadem, złożonym z owoców morza. Będziemy mieli czas, by napawać się widokiem mijanych formacji skalnych i rybackich wiosek.
Zwiedzimy Sung Sot, która jest jedną z najpiękniejszych jaskiń w zatoce Ha Long.
Później będziemy mieli sporo czasu na pływanie lub spływ kajakowy.

 

Wieczór na łodzi będzie wspaniałym relaksem. Zjemy pyszną kolację, a jeżeli dopisze nam szczęście, zobaczymy, jak się łowi kalmary. Pożegna nas spektakularny zachód słońca, a później, jeszcze przed snem, będziemy podziwiać przepiękne, gwieździste niebo.

 

Nocleg na łodzi w kabinach.

12

Dzień 12 (B/ BRUNCH/--)

Śniadanie na łodzi będzie miłym początkiem dnia. Później popłyniemy dalej, napawając się widokami, które wprost nie mogą się znudzić i odwiedzimy kolejną jaskinię. Wracając, zjemy brunch na pokładzie.
Będziemy pomału żegnać się z załogą i przygodą w pięknym Wietnamie.

pin

Popołudniu ruszamy w drogę powrotną do Hanoi na lotnisko i lecimy do Polski.

13

Dzień 13

Pełni wrażeń lądujemy w Warszawie.