• Cel podróży

 • Wyjazd

  28 października 2023
 • Powrót

  07 listopada 2023
 • Odliczamy do wyprawy

  Zakończono
 • Liczba dni

  11 dni
 • Cena bez biletu

  12500 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  4
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w pokojach dwuosobowych (możliwa dopłata do pokoju 1 osobowego)
 • Transport na miejscu, w tym przelot wewnętrzny
 • Wyżywienie według programu
 • Bilety wstępu do odwiedzanych miejsc opisanych w programie
 • Wszystkie atrakcje zawarte w programie
 • Opłaty za przewodników lokalnych
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego na całej trasie
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Składkę na Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

 • Biletu z Polski do Wietnamu i z powrotem
 • Atrakcji i wyżywienia nie ujętych w programie
 • Wydatków własnych
 • Opłaty wizowej

Jadą z nami

Wietnam to kraj bardzo różnorodny pod kątem historii, kultury, kuchni i klimatu. Podczas tej wyprawy, skupimy się na odkrywaniu południowych zakątków kraju, tak bardzo różnych od tych północnych.

Ważne informacje

Covid-19

Kto jest uważany za osobę zaszczepioną?

Wietnam uznaje wszystkie szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, a także szczepionki: Sputnik V, Sinovac Biotech, Hayat-Vax oraz Abdala. Szczepienia są uznawane, jeśli od dnia pełnego szczepienia minęły co najmniej dwa tygodnie i nie więcej niż 6 miesięcy w momencie wjazdu do kraju.

Przy wjeździe do Wietnamu zaświadczenie o szczepieniu nie jest wymagane.

Jaki jest status osób nie w pełni zaszczepionych?

Aktualnie przy wjeździe do Wietnamu osoby zaszczepione i niezaszczepione traktowane są tak samo. Regulacje wjazdu dotyczą przede wszystkim przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Wymogi wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem

Osoby przybywające do Wietnamu drogą powietrzną muszą posiadać negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który wykonano nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem (metoda PCR/RT-LAMP) albo szybki test antygenowy wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem i wydany przez kompetentny organ upoważniony do wykonywania testów.

Testy po przyjeździe

Osoby podróżujące drogą lądową mogą przedstawić jeden z testów opisanych w poprzednim punkcie lub wykonać test w ciągu 24 godzin od przyjazdu. Do momentu uzyskania negatywnego wyniku takie osoby muszą przebywać w izolacji. ​​​​​​

Kwarantanna

Obowiązek kwarantanny po przylocie został zniesiony. Wyjątkiem jest czas oczekiwania na wynik test zrobionego po wjeździe do kraju drogą lądową.

Formularz lokalizacyjny

Przy wjeździe należy wypełnić deklarację zdrowotną dostępną pod adresem: http://tokhaiyte.vn/

Wymagane jest też posiadania aplikacji PC-Covid, która umożliwia rejestrowanie miejsc odwiedzanych przez daną osobę poprzez skanowanie kodów QR.

Wjazd i pobyt

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

 

Paszport TAK

 

Dowód osobisty Nie

 

Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

 

Minimalna ważność dokumentu podróży to 6 miesięcy.

 

Czy trzeba wyrobić wizę?

Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są posiadać ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju. Możliwe jest także otrzymanie jej na granicy państwa po uprzednim uzyskaniu promesy.

Bezpieczeństwo

W Hanoi i Sajgonie (Ho Chi Minh City) może dochodzić do kradzieży kieszonkowych, które są plagą centrów handlowych, i kradzieży „na wyrwę” (wyszarpywanie torebek przez motocyklistów). Zagrożeniem może być chaotyczny i intensywny ruch jednośladów. Na drogach, w szczególności poza miastem, dochodzi do wielu wypadków, także śmiertelnych.

 

Wietnam leży w strefie zagrożonej tajfunami. Informacje i porady jak zachować się w razie wystąpienia tajfunu są dostępne na  stronie MSZ- https://www.gov.pl/web/dyplomacja/katastrofy-naturalne.

Ubezpieczenie

Sugerowane jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej obejmującej okres pobytu w Wietnamie, pokrywającej koszty leczenia, hospitalizacji oraz transportu medycznego. Należy upewnić się, czy polisa będzie uznawana w Wietnamie oraz czy firma ubezpieczeniowa ma na tym terenie agenta, który w razie potrzeby załatwi wszystkie formalności.

Zdrowie

Poziom publicznej opieki medycznej w Wietnamie odbiega od standardów europejskich. W dużych miastach (Ho Chi Minh, Hanoi) działają prywatne kliniki medyczne, w których poziom usług jest zdecydowanie wyższy, lecz koszt pobytu w nich jest wysoki. Za konsultację medyczną trzeba zapłacić ok. 50-90 USD, w związku z czym zaleca się wykupienie ubezpieczenia, które pokryje koszty usług medycznych.

W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień ochronnych przed przyjazdem do Wietnamu należy skontaktować się z wojewódzka stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Podróżowanie po kraju

Cudzoziemcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których obowiązują ograniczenia ruchu turystycznego.

Przydatne informacje

Różnica czasu między Wietnamem a Polską to +6 godzin w czasie zimowym oraz +5 godzin w czasie letnim (w Wietnamie nie ma zmiany czasu z zimowego na letni).

Dotychczas nie wszyscy polscy operatorzy komórkowi podpisali umowy roamingowe z Wietnamem. Przed wyjazdem należy upewnić się u swojego operatora czy połączenie będzie możliwe. Telefon na kartę może być użyty w Wietnamie po wykupieniu karty miejscowego operatora (wykupienie karty pre-paid wymaga zarejestrowania na podstawie paszportu). 

Obowiązuje zakaz skupowania walut przez kantory. Legalna wymiana pieniędzy możliwa jest jedynie w bankach, hotelach i na lotniskach.

Należy przestrzegać zasad higieny tropikalnej: pić wodę butelkowaną, dokładnie myć ręce przed każdym posiłkiem, uważać na posiłki w ulicznych jadłodajniach.

Prąd w gniazdkach elektrycznych ma następujące parametry: 220 V/50Hz, jest wiec zbliżony do standardów obowiązujących w UE (230 V/50Hz). Gniazdka zazwyczaj mają możliwość obsługi wtyczek europejskich (typ „C”, jak w Polsce) oraz jednocześnie amerykańskich (typ „A”). 

GaleriaInne wyprawy dla Ciebie

Kolumbia • Sylwester Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Kolumbia • Sylwester

Armenia | MAJ 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Armenia | MAJ 2023

Wietnam południowy | JESIEŃ 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Wietnam południowy | JESIEŃ 2023

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce


  Bilet lotniczy


  1

  Dzień 1: Przylot do Sajgonu

  Nasz przewodnik przywita nas na lotnisku w Sajgonie.

  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i kolacja w hotelowej restauracji.

   

  Zamieszkamy na słynnej ulicy podróżniczej Bui Vien (to sajgoński odpowiednik bangoskiego Khao San Road). Tutaj naprawdę dużo się dzieje!

  Nocleg: Hotel 3.5*

  2

  Dzień 2: Sajgon City

  Po śniadaniu w hotelu zaczniemy zwiedzanie kolonialnego Sajgonu. Rikszami! Tak spędzimy przedpołudnie, a później przemieścimy się do China Town. Odwiedzimy lokalne świątynie, tętniący życiem bazar, posłuchamy opowieści o chińskich tradycjach i historii, na koniec zjemy lunch.

  Z China Town pojedziemy na zachód słońca na Landmark 81 – do najwyższego budynku Sajgonu skąd rozpościera się panorama wielkiego miasta.

  Po powrocie do hotelu czas wolny.

   

  Nocleg: Hotel 3.5*
  Posiłki: śniadanie, lunch

  3

  Dzień 3: Sajgon

  Po śniadaniu w hotelu ruszymy w stronę tuneli Cu Chi, na zwiedzanie kompleksu partyzanckich tuneli wojskowych.

  Po południu będziemy gotować! W lokalnej kuchni, na ekofarmie, pod okiem Masterchefa Pana Grzybka nauczymy się, jak przygotowywać pysznie wietnamskie dania! Na koniec degustacja.

  Do Sajgonu wrócimy wieczorem. Odpoczynek w hotelu i czas wolny.

   

  Nocleg: Hotel 3.5*
  Posiłki: śniadanie, lunch

  4

  Dzień 4: Sajgon – Ben Tre – Cai Lay

  Wczesnym rankiem, po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i przejedziemy busem do Ben Tre, czyli… wietnamskiej stolicy kokosa! Czeka nas rejs, przejażdżka rowerowa, odwiedziny w domostwach i manufakturach, degustacja lokalnych przysmaków, a na koniec lunch plantacji kokosowej. Odwiedzimy również miejsce, gdzie robi się doskonałą czekoladę!

  Dzisiejszy nocleg będziemy wyjątkowy, zatrzymamy się w tzw. homestay, czyli w domu u Wietnamczyków. To nie będzie komercyjne doświadczenie, tylko samo życie. Wieczór spędzimy przy piwie, smakując domowe jedzenie i śpiewając karaoke. Dokładnie tak, jak mieszkańcy wsi.

  5

  Dzień 5: Cai Lay – Can Tho

  Poranek spędzimy na wsi, gdzie zjemy wiejskie śniadanie. Wybierzemy się na przejażdżkę skuterami po okolicy (z lokalnymi kierowcami), złapiemy oddech i około południa ruszymy w dalszą drogę.

  Przejedziemy do Can Tho, po drodze zatrzymamy się na przydrożny lunch. W Can Tho zatrzymamy się w lodży. Po chwili odpoczynku wyjdziemy na wspólną kolację.

   

  Nocleg: Lodge 3*
  Posiłki: śniadanie, kolacja

  6

  Dzień 6: Can Tho – Tra Su - Chau Doc

  O świcie ruszymy na największy pływający targ w Azji! Popłyniemy w krótki rejs po Mekongu i na zwiedzanie marketu.

  Na śniadanie wrócimy do hotelu i wykwaterujemy się.

  Następnie przejedziemy busem w stronę Tra Su, czyli tysiącletniego lasu namorzynowego. To miejsce nazywane bywa perłą przyrody w delcie Mekongu.

  Po lunch ruszmy do Chau Doc, zwiedzić tutejsze świątynie. Wieczorem zakwaterujemy się hotelu i odpoczniemy. Czas wolny.

   

   

  Dla chętnych, jeśli pogoda pozwoli, spacer na wzgórze, na punkt widokowy.

   

  Nocleg: Lodge 4*
  Posiłki: śniadanie, lunch

  7

  Dzień 7: Kurort Phu Quoc

  Jeszcze przed świtem chętnych zaprosimy na wschód słońca na wieży widokowej. Śniadanie zjemy w miasteczku Chau Doc, wykwaterujemy się z hotelu i ruszymy do Ha Tien, skąd złapiemy prom do kurortu Phu Quoc.

  Zakwaterujemy się w hotelu, rozłożymy w leżakach i rozpoczniemy długo wyczekiwany… urlop!

  Nocleg: kurort 4.5*
  Posiłki: śniadanie

  8

  Dzień 8: Kurort Phu Quoc

  Dzień wolny i odpoczynek.

  Nocleg: kurort 4.5*
  Posiłki: śniadanie

  9

  Dzień 9: Kurort Phu Quoc

  Dzień wolny i odpoczynek.

  Nocleg: kurort 4.5*

  10

  Dzień 10: Wylot z Sajgonu

  Śniadanie w resorcie i spokojny poranek na złapanie oddechu przed długą podróżą.

  Około południa przejedziemy na lotnisko Phu Quoc i ruszymy z powrotem do Sajgonu, gdzie pożegnamy się z Wietnamem.

   

  Wylot do Polski.