• Cel podróży

 • Wyjazd

  25 marca 2023
 • Powrót

  02 kwietnia 2023
 • Odliczamy do wyprawy

  48 dni 11 godzin
 • Liczba dni

  9 dni
 • Cena bez biletu

  13.600 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  10
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w pokojach dwuosobowych ( możliwa dopłata do pokoju 1 osobowego- 320 USD)
 • Transport na miejscu
 • Wyżywienie według programu
 • Bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych miejsc
 • Wszystkie atrakcje zawarte w programie
 • Opłaty za przewodników lokalnych
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego na całej trasie
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Składkę na Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

 • Biletu z Polski do Wietnamu i z powrotem
 • Atrakcji i wyżywienia nie ujętych w programie
 • Wydatków własnych
 • Opłaty wizowej

Jadą z nami

Wietnam. Kolorowy. Smaczny. Klimatyczny. Egzotyczny. Jedziemy do Wietnamu po jego historię, kuchnię, kulturę i naturę. Naszą podróż zaczniemy w Hanoi, mieście, które uznaje się za klejnot Azji południowo-wschodniej, a skończymy w Sajgonie. Odwiedzimy pocztówkową zatokę Ha Long i podejrzymy życie na wietnamskiej wsi. Spróbujemy najlepszego Pho, Banh Mi i Cao Lau. Poznamy historie miejsc i ludzi. Wszystko w doświadczonym towarzystwie!

Ważne informacje

Covid-19

Kto jest uważany za osobę zaszczepioną?

Wietnam uznaje wszystkie szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, a także szczepionki: Sputnik V, Sinovac Biotech, Hayat-Vax oraz Abdala. Szczepienia są uznawane, jeśli od dnia pełnego szczepienia minęły co najmniej dwa tygodnie i nie więcej niż 6 miesięcy w momencie wjazdu do kraju.

Przy wjeździe do Wietnamu zaświadczenie o szczepieniu nie jest wymagane.

Jaki jest status osób nie w pełni zaszczepionych?

Aktualnie przy wjeździe do Wietnamu osoby zaszczepione i niezaszczepione traktowane są tak samo. Regulacje wjazdu dotyczą przede wszystkim przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Wymogi wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem

Osoby przybywające do Wietnamu drogą powietrzną muszą posiadać negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który wykonano nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem (metoda PCR/RT-LAMP) albo szybki test antygenowy wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem i wydany przez kompetentny organ upoważniony do wykonywania testów.

Testy po przyjeździe

Osoby podróżujące drogą lądową mogą przedstawić jeden z testów opisanych w poprzednim punkcie lub wykonać test w ciągu 24 godzin od przyjazdu. Do momentu uzyskania negatywnego wyniku takie osoby muszą przebywać w izolacji. ​​​​​​

Kwarantanna

Obowiązek kwarantanny po przylocie został zniesiony. Wyjątkiem jest czas oczekiwania na wynik test zrobionego po wjeździe do kraju drogą lądową.

Formularz lokalizacyjny

Przy wjeździe należy wypełnić deklarację zdrowotną dostępną pod adresem: http://tokhaiyte.vn/

Wymagane jest też posiadania aplikacji PC-Covid, która umożliwia rejestrowanie miejsc odwiedzanych przez daną osobę poprzez skanowanie kodów QR.

Osoby niezaszczepione

Testy przed przyjazdem

Aktualnie przy wjeździe do Wietnamu osoby zaszczepione i niezaszczepione traktowane są tak samo. Regulacje wjazdu dotyczą przedstawienia negatywnego wyniku testu. Osoby przybywające do Wietnamu drogą powietrzną muszą posiadać negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który wykonano nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem (metoda PCR/RT-LAMP) albo szybki test antygenowy wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem i wydany przez kompetentny organ upoważniony do wykonywania testów.

Testy po przyjeździe

Osoby podróżujące drogą lądową mogą przedstawić jeden z testów opisanych w poprzednim punkcie lub wykonać test w ciągu 24 godzin od przyjazdu. Do momentu uzyskania negatywnego wyniku takie osoby muszą przebywać w izolacji.

Kwarantanna

Obowiązek kwarantanny po przylocie został zniesiony. Wyjątkiem jest czas oczekiwania na wynik test zrobionego po wjeździe do kraju drogą lądową.

Formularz lokalizacyjny

Przy wjeździe należy wypełnić deklarację zdrowotną dostępną pod adresem: http://tokhaiyte.vn/

Wymagane jest też posiadania aplikacji PC-Covid, która umożliwia rejestracje miejsc odwiedzanych przez daną osobę.

Ozdrowieńcy

Brak specjalnych zasad wjazdu dla ozdrowieńców. Regulacje dotyczą tylko przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Wjazd i pobyt

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

 

Paszport TAK

 

Dowód osobisty Nie

 

Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

 

Minimalna ważność dokumentu podróży to 6 miesięcy.

 

Czy trzeba wyrobić wizę?

Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są posiadać ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju. Możliwe jest także otrzymanie jej na granicy państwa po uprzednim uzyskaniu promesy.

 

O wizę do Wietnamu można ubiegać się również za pośrednictwem Internetu (tzw. e-wiza). Wiza elektroniczna uprawnia do jednorazowego wjazdu do Wietnamu w celach turystycznych. Posiadacze e-wizy mogą pozostać na terytorium Wietnamu przez maksymalnie 30 dni. Na podstawie e-wizy Urząd Kontroli Ruchu Granicznego Wietnamu wystawia na przejściu granicznym pozwolenie na pobyt (e-wiza nie jest honorowana na wszystkich przejściach granicznych). Pozwolenie może zostać cofnięte lub jego termin ważności może zostać skrócony w razie naruszenia prawa lub niezgodności faktycznego celu pobytu z deklarowanym.

Bezpieczeństwo

W Hanoi i Sajgonie (Ho Chi Minh City) może dochodzić do kradzieży kieszonkowych, które są plagą centrów handlowych, i kradzieży „na wyrwę” (wyszarpywanie torebek przez motocyklistów). Zagrożeniem może być chaotyczny i intensywny ruch jednośladów. Na drogach, w szczególności poza miastem, dochodzi do wielu wypadków, także śmiertelnych.

 

Wietnam leży w strefie zagrożonej tajfunami. Informacje i porady jak zachować się w razie wystąpienia tajfunu są dostępne na  stronie MSZ- https://www.gov.pl/web/dyplomacja/katastrofy-naturalne.

Ubezpieczenie

Sugerowane jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej obejmującej okres pobytu w Wietnamie, pokrywającej koszty leczenia, hospitalizacji oraz transportu medycznego. Należy upewnić się, czy polisa będzie uznawana w Wietnamie oraz czy firma ubezpieczeniowa ma na tym terenie agenta, który w razie potrzeby załatwi wszystkie formalności.

Zdrowie

Poziom publicznej opieki medycznej w Wietnamie odbiega od standardów europejskich. W dużych miastach (Ho Chi Minh, Hanoi) działają prywatne kliniki medyczne, w których poziom usług jest zdecydowanie wyższy, lecz koszt pobytu w nich jest wysoki. Za konsultację medyczną trzeba zapłacić ok. 50-90 USD, w związku z czym zaleca się wykupienie ubezpieczenia, które pokryje koszty usług medycznych.

W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień ochronnych przed przyjazdem do Wietnamu należy skontaktować się z wojewódzka stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Podróżowanie po kraju

Cudzoziemcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których obowiązują ograniczenia ruchu turystycznego.

Przydatne informacje

Różnica czasu między Wietnamem a Polską to +6 godzin w czasie zimowym oraz +5 godzin w czasie letnim (w Wietnamie nie ma zmiany czasu z zimowego na letni).

Dotychczas nie wszyscy polscy operatorzy komórkowi podpisali umowy roamingowe z Wietnamem. Przed wyjazdem należy upewnić się u swojego operatora czy połączenie będzie możliwe. Telefon na kartę może być użyty w Wietnamie po wykupieniu karty miejscowego operatora (wykupienie karty pre-paid wymaga zarejestrowania na podstawie paszportu). 

Obowiązuje zakaz skupowania walut przez kantory. Legalna wymiana pieniędzy możliwa jest jedynie w bankach, hotelach i na lotniskach.

Należy przestrzegać zasad higieny tropikalnej: pić wodę butelkowaną, dokładnie myć ręce przed każdym posiłkiem, uważać na posiłki w ulicznych jadłodajniach.

Prąd w gniazdkach elektrycznych ma następujące parametry: 220 V/50Hz, jest wiec zbliżony do standardów obowiązujących w UE (230 V/50Hz). Gniazdka zazwyczaj mają możliwość obsługi wtyczek europejskich (typ „C”, jak w Polsce) oraz jednocześnie amerykańskich (typ „A”). 

GaleriaInne wyprawy dla Ciebie

Armenia | MAJ 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Armenia | MAJ 2023

USA | LIPIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

USA | LIPIEC 2023

Laos i Kambodża | LISTOPAD 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Laos i Kambodża | LISTOPAD 2023

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce


  Bilet lotniczy


  1

  Dzień 1: Hanoi

  Po wylądowaniu w Hanoi i spotkaniu z naszym lokalnym przewodnikiem, własnym busem ruszymy do zatłoczonego centrum miasta. Przygodę z Wietnamem zaczniemy od klasyka kuchni wietnamskiej – zupy pho!!! Szybko, sprawnie, lokalnie w wyjątkowej ulicznej kuchni. Przyda nam się po tym chwila odpoczynku w hotelu.

   

   

  Wieczorem większa kolacja i degustowanie kolejnych lokalnych specjałów. Będzie czas i klimat, żeby poznać się nieco lepiej. Po kolacji spacer na Ta Hien Corner, do słynnego hipsterskiego miejsca na starówce pełne zimnego lokalnego piwa i knajpek z muzyką.

   

  Nocleg: Hotel 3.5*

  Posiłki w cenie: lunch, kolacja.

  2

  Dzień 2: Hanoi

  Po śniadaniu bagaże zostawiamy w hotelu i ruszymy do Mauzoleum Ho Chi Minha, okazałej budowli na placu Ba Đình w Hanoi, w której spoczywa wietnamski przywódca. Poznamy jego historię. Kolejnym przystankiem będzie Świątynia Na Jednej Kolumnie oraz przepiękny kompleks budynków o nazwie Świątynia Literatury, który powstał w 1070 roku.   

  Po południu, po obiedzie pojedziemy do Tran Quoc Pagoda oraz nad jezioro Hoàn Kiếm Lake. Odwiedzimy małą wyspę Ngoc Son, gdzie znajduje się świątynia pochodząca najprawdopodobniej z XIV wieku. Jest poświęcona bohaterowi Hung Tran Dao, który pokonał siły 300 000 wojsk, nasłanych przez cesarza Kublai Khan.

   

  To nie wszystko! Zajrzymy również do starej, francuskiej dzielnicy, gdzie zachowała się opera, obejrzymy okazałą, neogotycką katedrę. Zatrzymamy się w kawiarni hanojskiej, gdzie będzie możliwość spróbowania słynnej kawy z koglem moglem. Smak nie do zapomnienia. 

   

  Koniec dnia to kolejna atrakcja: wycieczka rikszą do starej dzielnicy Hanoi. Na miejscu zobaczymy wyjątkową część miasta, pełną straganów z lokalną żywnością, sklepów i knajpek.

   

  Na drobny posiłek przed nocnym pociągiem do Dong Hoi też będzie czas. 

   

  Nocleg: Nocleg w pociągu, kuszetki czteroosobowe.

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch.

  3

  Dzień 3: Dong Hoi – Phong Nha Ke Bang

  Rankiem dojedziemy pociągiem do Dong Hoi, lokalne śniadanie w okolicach dworca kolejowego. Potem ruszymy do Parku Narodowego Phong Nha Ke Bang, w którym zobaczyć można przepiękne, wietnamskie jaskinie. Zwiedzać będziemy zgodnie z programem autorskim przygotowanym specjalnie dla naszej grupy.

  Później przejedziemy do rejonu Tan Hoa na trekking. Trekking rozpoczyna się od lekkiego przejścia płaską ścieżką obok pól orzechów ziemnych i łąk z pasącymi się bawołami i krowami. Następnie przeprawa przez rzekę prowadzi do 60-metrowego, skalistego podjazdu. Tutaj obejrzymy Jaskinię Małego Szczura z licznymi wyjątkowymi wyzwaniami i możliwościami zrobienia wspaniałych zdjęć. Przejdziemy przez jaskinię i zejdziemy do Wodospadu Szczurów, gdzie będzie na nas czekał lokalny lunch. Może uda się popływać w dziczy.

   

   

  Po południu będziemy kontynuować trek wzdłuż rzeki i przejdziemy do Jaskini Szczura, skąd wrócimy do agroturystyki na nocleg i kolację.

   

  Nocleg: Agroturystyka

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch.

  4

  Dzień 4: Phong Nha Ke Bang

  Czy jesteście gotowi na prawdziwą przygodę? Jeżeli tak, ubierzcie się odpowiednio.

   

  Rano spotykamy się i ruszamy do ogrodu botanicznego Phong Nha. Pojedziemy Victory Road 20 – historyczną drogą używaną podczas wojny w Wietnamie. Postój na moście Tra Ang; to malownicze i ważne historycznie miejsce. Idealne na zdjęcia. Odwiedzimy 8 Ladies Cave, posłuchamy jej krótkiej historii. 

   

   

   

  Kolejnym miejscem na trasie będzie Rajska Jaskinia (Dong Thien Duong) – pokonamy 540 stopni na szczyt wzgórza. Podejście jest trudne, ale widoki i miejsce jest oszałamiające. Mamy dwie godziny na ten wyczyn.

   

  W południe zjemy lunch w Chay Lap Riverside. Będzie można zrelaksować się lub ruszyć na krótki spływ kajakowy. Na koniec na rowerach pojedziemy z Chay Lap do wioski Tram i po krótkim spacerze dalej do Phong Nha, na naszą farmę.

   

  Wieczorem czas wolny.

   

  Nocleg: Agroturystyka

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch.

  5

  Dzień 5: Phong Nha Ke Bang – Hanoi

  Dzień zaczniemy porannym Tai Chi dla chętnych (zależnie od pogody). Śniadanie na farmie. Krótki czas wolny

   

  W południe pojedziemy na lunch w miasteczku i na lotnisko, żeby złapać lot powrotny do Hanoi.

   

  Przelot do Hanoi. Transfer do hotelu. 

  Na koniec dnia zajrzymy do Train Cafe i z wybierzemy się na kolację do lokalnej restauracji lub na streetfood walking tour.

   

  Nocleg: Hotel 3.5*

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

  6

  Dzień 6: Hanoi – Ha Long

  Rankiem pojedziemy busem do zatoki Ha Long, która została wpisana na Listę UNESCO jako jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Łącznie to powierzchnia 1500 km², na której rozsianych jest prawie 2000 skalistych wysp i wysepek.

   

   

  Na pokładzie łodzi załoga poczęstuje nas obiadem, złożonym z owoców morza. Będziemy mieli czas, by oglądać słynne skalne formacje. Zwiedzimy Sung Sot, jedną z najpiękniejszych jaskiń w zatoce Ha Long. Później będziemy mieli sporo czasu na wolnego (pływanie lub kajaki).

   

   

  Wieczór na łodzi o dobry czas na relaks. Zjemy kolację, a jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy, jak się łowi kalmary. 

   

  Nocleg na łodzi.

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

  7

  Dzień 7: Ha Long – Hanoi

  Śniadanie na łodzi będzie miłym początkiem dnia. Popłyniemy dalej, podziwiając widoki i jaskinie. Wracając, zjemy brunch na pokładzie i pożegnamy się z załogą.

   

   

  Po południu busem ruszymy na lotnisko, zatrzymując się po drodze w teatrze lalek wodnych w wiejskiej scenerii.

   

  Wieczorem polecimy do Sajgonu (klasa ekonomiczna). Transfer do hotelu i czas wolny.

   

  Nocleg: Hotel 3*

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch.

  8

  Dzień 8: Sajgon

  Śniadanie w hotelu. Rano wybierzemy się na wycieczkę rikszami po Sajgonie. Zwiedzimy kolonialne centrum i Pałac Prezydencki (dzisiaj Pałac Zjednoczenia). Na lunch spróbujemy specjałów tego regionu Wietnamu, a po południu zwiedzimy lokalnym autobusem China Town, Bazar Cho Lon, Ulicę Aptek i zajrzymy do lokalnej kawiarnii.   Wrócimy do hotelu na odpoczynek, a wieczorem wybierzemy się na wycieczkę skuterami. Streetfood! Piwo! Klub Młodzieżowy! Sajgon.

   

  Nocleg: Hotel 3*

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

  9

  Dzień 9: Sajgon

  Do południa czas wolny na zakupy, relaks, masaż (dla chętnych).

   

  W południe wykwaterujemy się z hotelu i pojedziemy do lokalnej knajpy na lunch. Potem przejedziemy do tuneli Cu Chi na dzień imienia bojowników Viet Congu. 

   

  Około godziny 18.00 ruszymy na lotnisko międzynarodowe i pożegnamy się z Wietnamem.

   

  Wylot do Polski.