• Cel podróży

 • Wyjazd

  18 listopada 2022
 • Powrót

  26 listopada 2022
 • Odliczamy do wyprawy

  Zakończono
 • Liczba dni

  9 dni
 • Cena bez biletu

  8900 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  10
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Transport na miejscu
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie według programu
 • Bilety wstępu do wszystkich odwiedzanych miejsc
 • Wszystkie atrakcje zawarte w programie
 • Opłaty za przewodników lokalnych
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego na całej trasie
 • Ubezpieczenie podróżne (KL 300tys. EUR)

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych – służymy pomocą w zakupie
 • Dodatkowych atrakcji, niezawartych w programie
 • Kosztów wizy

Jadą z nami

Wietnam. Kolorowy. Smaczny. Klimatyczny. Jedziemy do Wietnamu po pierwsze wrażenia, po jego esencję, po wspomnienia. Naszą podróż zaczniemy w Hanoi, mieście, które uznaje się za klejnot Azji południowo-wschodniej. Odwiedzimy pocztówkową zatokę Ha Long i podejrzymy życie na wietnamskiej wsi. Spróbujemy najlepszego Pho, Banh Mi i Cao Lau. Poznamy historie miejsc i ludzi. A wszystko w doskonałym towarzystwie!

Ważne informacje

Covid-19

Zasady wjazdu z terytorium Polski

Osoby zaszczepione

Kto jest uważany za osobę zaszczepioną?
Wietnam uznaje wszystkie szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków: BioNTech/Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson, a także szczepionki: Sputnik V, Sinovac Biotech, Hayat-Vax oraz Abdala. Szczepienia są uznawane, jeśli od dnia pełnego szczepienia minęły co najmniej dwa tygodnie i nie więcej niż 6 miesięcy w momencie wjazdu do kraju.

Przy wjeździe do Wietnamu zaświadczenie o szczepieniu nie jest wymagane.

Jaki jest status osób nie w pełni zaszczepionych?
Aktualnie przy wjeździe do Wietnamu osoby zaszczepione i niezaszczepione traktowane są tak samo. Regulacje wjazdu dotyczą przede wszystkim przedstawienia negatywnego wyniku testu.

Wymogi wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem
Osoby przybywające do Wietnamu drogą powietrzną muszą posiadać negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który wykonano nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem (metoda PCR/RT-LAMP) albo szybki test antygenowy wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem i wydany przez kompetentny organ upoważniony do wykonywania testów.

Testy po przyjeździe
Osoby podróżujące drogą lądową mogą przedstawić jeden z testów opisanych w poprzednim punkcie lub wykonać test w ciągu 24 godzin od przyjazdu. Do momentu uzyskania negatywnego wyniku takie osoby muszą przebywać w izolacji. ​​​​​​

Kwarantanna
Obowiązek kwarantanny po przylocie został zniesiony. Wyjątkiem jest czas oczekiwania na wynik test zrobionego po wjeździe do kraju drogą lądową.

Formularz lokalizacyjny
Przy wjeździe należy wypełnić deklarację zdrowotną dostępną pod adresem: http://tokhaiyte.vn/

Wymagane jest też posiadania aplikacji PC-Covid, która umożliwia rejestrowanie miejsc odwiedzanych przez daną osobę poprzez skanowanie kodów QR.

Osoby niezaszczepione

Testy przed przyjazdem
Aktualnie przy wjeździe do Wietnamu osoby zaszczepione i niezaszczepione traktowane są tak samo. Regulacje wjazdu dotyczą przedstawienia negatywnego wyniku testu. Osoby przybywające do Wietnamu drogą powietrzną muszą posiadać negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, który wykonano nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem (metoda PCR/RT-LAMP) albo szybki test antygenowy wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed wylotem i wydany przez kompetentny organ upoważniony do wykonywania testów.

Testy po przyjeździe
Osoby podróżujące drogą lądową mogą przedstawić jeden z testów opisanych w poprzednim punkcie lub wykonać test w ciągu 24 godzin od przyjazdu. Do momentu uzyskania negatywnego wyniku takie osoby muszą przebywać w izolacji.

Kwarantanna
Obowiązek kwarantanny po przylocie został zniesiony. Wyjątkiem jest czas oczekiwania na wynik test zrobionego po wjeździe do kraju drogą lądową.

Formularz lokalizacyjny
Przy wjeździe należy wypełnić deklarację zdrowotną dostępną pod adresem: http://tokhaiyte.vn/

Wymagane jest też posiadania aplikacji PC-Covid, która umożliwia rejestracje miejsc odwiedzanych przez daną osobę.

Ozdrowieńcy
Brak specjalnych zasad wjazdu dla ozdrowieńców. Regulacje dotyczą tylko przedstawienia negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Wjazd i pobyt

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

 

Paszport TAK

 

Dowód osobisty Nie

 

Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

 

Minimalna ważność dokumentu podróży to 6 miesięcy.

 

Czy trzeba wyrobić wizę?

Obywatele polscy zamierzający odwiedzić Wietnam obowiązani są posiadać ważny dokument podróży oraz wizę uprawniającą do wjazdu na terytorium tego kraju. O wizę do Wietnamu można ubiegać się w urzędach konsularnych tego kraju. Możliwe jest także otrzymanie jej na granicy państwa po uprzednim uzyskaniu promesy.

 

O wizę do Wietnamu można ubiegać się również za pośrednictwem Internetu (tzw. e-wiza). Wiza elektroniczna uprawnia do jednorazowego wjazdu do Wietnamu w celach turystycznych. Posiadacze e-wizy mogą pozostać na terytorium Wietnamu przez maksymalnie 30 dni. Na podstawie e-wizy Urząd Kontroli Ruchu Granicznego Wietnamu wystawia na przejściu granicznym pozwolenie na pobyt (e-wiza nie jest honorowana na wszystkich przejściach granicznych). Pozwolenie może zostać cofnięte lub jego termin ważności może zostać skrócony w razie naruszenia prawa lub niezgodności faktycznego celu pobytu z deklarowanym.

Bezpieczeństwo

W Hanoi i Ho Chi Minh City może dochodzić do kradzieży kieszonkowych, które są plagą centrów handlowych, i kradzieży „na wyrwę” (wyszarpywanie torebek przez motocyklistów). Zagrożeniem może być chaotyczny i intensywny ruch jednośladów. Na drogach, w szczególności poza miastem, dochodzi do wielu wypadków, także śmiertelnych.

 

Wietnam leży w strefie zagrożonej tajfunami. Informacje i porady jak zachować się w razie wystąpienia tajfunu są dostępne na  stronie MSZ- https://www.gov.pl/web/dyplomacja/katastrofy-naturalne.

Ubezpieczenie

Sugerowane jest wykupienie polisy ubezpieczeniowej obejmującej okres pobytu w Wietnamie, pokrywającej koszty leczenia, hospitalizacji oraz transportu medycznego. Należy upewnić się, czy polisa będzie uznawana w Wietnamie oraz czy firma ubezpieczeniowa ma na tym terenie agenta, który w razie potrzeby załatwi wszystkie formalności.

Zdrowie

Poziom publicznej opieki medycznej w Wietnamie odbiega od standardów europejskich. W dużych miastach (Ho Chi Minh, Hanoi) działają prywatne kliniki medyczne, w których poziom usług jest zdecydowanie wyższy, lecz koszt pobytu w nich jest wysoki. Za konsultację medyczną trzeba zapłacić ok. 50-90 USD, w związku z czym zaleca się wykupienie ubezpieczenia, które pokryje koszty usług medycznych.

W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień ochronnych przed przyjazdem do Wietnamu należy skontaktować się z wojewódzka stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

Podróżowanie po kraju

Cudzoziemcy mogą swobodnie poruszać się po terytorium całego kraju z wyjątkiem stref zamkniętych, wojskowych oraz obszarów górskich, na których obowiązują ograniczenia ruchu turystycznego.

Przydatne informacje

Różnica czasu między Wietnamem a Polską to +6 godzin w czasie zimowym oraz +5 godzin w czasie letnim (w Wietnamie nie ma zmiany czasu z zimowego na letni).

Dotychczas nie wszyscy polscy operatorzy komórkowi podpisali umowy roamingowe z Wietnamem. Przed wyjazdem należy upewnić się u swojego operatora czy połączenie będzie możliwe. Telefon na kartę może być użyty w Wietnamie po wykupieniu karty miejscowego operatora (wykupienie karty pre-paid wymaga zarejestrowania na podstawie paszportu). 

Obowiązuje zakaz skupowania walut przez kantory. Legalna wymiana pieniędzy możliwa jest jedynie w bankach, hotelach i na lotniskach.

Należy przestrzegać zasad higieny tropikalnej: pić wodę butelkowaną, dokładnie myć ręce przed każdym posiłkiem, uważać na posiłki w ulicznych jadłodajniach.

Prąd w gniazdkach elektrycznych ma następujące parametry: 220 V/50Hz, jest wiec zbliżony do standardów obowiązujących w UE (230 V/50Hz). Gniazdka zazwyczaj mają możliwość obsługi wtyczek europejskich (typ „C”, jak w Polsce) oraz jednocześnie amerykańskich (typ „A”). 

GaleriaInne wyprawy dla Ciebie

Indonezja | CZERWIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Indonezja | CZERWIEC 2023

USA | LIPIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

USA | LIPIEC 2023

Namibia 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Namibia 2023

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce


  Bilet lotniczy


  1

  Dzień 1: Wylot do Hanoi

  Wieczorny lot z przesiadką w jednym z międzynarodowych portów.

   

  2

  Dzień 2: Hanoi

  Na lotnisku Noi Bai w Hanoi powita nas lokalny przewodnik i busem ruszamy do centrum. Zaczniemy od wspólnego lunchu — po raz pierwszy zasmakujemy pysznej, wietnamskiej kuchni, poznamy się i zaplanujemy kolejne dni.

   

   

  Późnym popołudniem, po chwili odpoczynku w hotelu, czeka nas kolejna atrakcja — wycieczka rikszą na hanojską starówkę, zwaną także „Dzielnicą 36 Ulic”. Zobaczymy tę wyjątkową część miasta, pełną straganów z lokalną żywnością, sklepów, harmidru i historii.

   

   

  Wieczorem wybierzemy się wyjątkową kolację i spotkanie, do restauracji prowadzonej przez zwycięzcę telewizyjnego show, Top Chef. Autorskie menu, Vietnamese Fusion Cuisine ze specjalnym daniem Polish Vietnamese Fusion, skomponowane będzie tylko dla nas. Opowie nam o nim sam szef kuchni!

   

   

  Dla chętnych opcjonalny spacer na Ta Hien Corner — słynne hipsterskie miejsce na starówce.

   

  Nocleg w hotelu w Hanoi.
  Posiłki w cenie: lunch, kolacja.

  3

  Dzień 3: Hanoi

  Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i ruszamy do Mauzoleum Ho Chi Minha — okazałej budowli, ulokowanej na placu Ba Đình w Hanoi, w której spoczywa wietnamski przywódca Hồ Chí Minh. Kolejnym przystankiem będzie Świątynia Na Jednej Kolumnie oraz przepiękny kompleks budynków o nazwie Świątynia Literatury, który powstał w 1070 roku.

   

   

  Po lunchu wybierzemy się w okolice Tran Quoc Pagoda oraz nad jezioro Hoàn Kiếm Lake. Odwiedzimy małą wyspę Ngoc Son, gdzie znajduje się świątynia, najprawdopodobniej pochodząca z XIV wieku. Świątynię poświęcono bohaterowi Hung Tran Dao, który pokonał siły 300 000 wojsk, nasłanych przez cesarza Kublai Khan.

   

   

  Ale to nie wszystko! Zajrzymy również do starej, francuskiej dzielnicy, gdzie zachowała się opera i neogotycka katedra. Zatrzymamy się w hanojskiej kawiarni na kawę z koglem-moglem. Tylko w Hanoi!

   

  Wieczorem złapiemy nocny pociąg do Dong Hoi.

   

  Nocleg w pociągu (kuszetki 4-osobowe).
  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch.

  4

  Dzień 4: Dong Hoi – Phong Nha Ke Bang

  Rano pojedziemy do Dong Hoi. Od razu po śniadaniu wybierzemy się do Parku Narodowego Phong Nha Ke Bang, w którym zobaczyć można niezwykłe jaskinie.

   

   

  Następnie przemieścimy się do rejonu Tan Hoa, gdzie pójdziemy na dłuższy trekking. Tak najlepiej poznać okolicę! Ścieżka prowadzi wzdłuż pól orzechów ziemnych i łąk, gdzie pasą się bawoły i krowy. Następnie przez rzekę aż do 60-metrowego, skalistego podjazdu. Zwiedzimy Jaskinię Małego Szczura z licznymi wyjątkowymi wyzwaniami i możliwościami zrobienia wspaniałych zdjęć.

   

  Zejdziemy do Wodospadu Szczurów, gdzie zjemy lokalny lunch. Chętni mogą popływać w wodospadzie. Po krótkim odpoczynku zaczniemy trekking powrotny. Potem przejdziemy do agroturystyki, gdzie zatrzymamy się na noc. Będziemy mogli podejrzeć codzienność na wietnamskiej wsi.

   

   

  Na miejscu będzie możliwość zamówienia kolacji we własnym zakresie.

   

  Nocleg w agroturystyce.
  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch.

  5

  Dzień 5: Phong Nha Ke Bang

  Dzień zaczniemy w ogrodzie botanicznym Phong Nha.

   

  Potem przejdziemy trasą Victory Road 20 – historyczną drogą używaną podczas wojny w Wietnamie. Postój moście Tra Ang – malowniczy spot na zdjęcia. Odwiedzimy jaskinię 8 Ladies Cave i świątynię pamięci — to będzie chwila transcendentalnych przeżyć. Kolejnym miejscem na trasie będzie Rajska Jaskinia i 540 stopni do pokonania na szczyt! Podejście jest trudne, ale widoki oszałamiające.

   

   

  Lunch zjemy w Chay Lap Riverside. Będzie też chwila na relaks i spływ kajakowy. Na koniec pojedziemy rowerami z Chay Lap do wioski Tram. Poznamy jej historię i sposoby życia na brzegach rzeki. Na rowerach wrócimy do Phong Nha, na naszą farmę.

   

  Wieczorem czas wolny i dla chętnych kolacja we własnym zakresie.

   

  Nocleg w agroturystyce.

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch.

  6

  Dzień 6: Phong Nha Ke Bang – Hanoi

  Dzień zaczniemy od sesji Tai Chi. Do południa będziemy mieć czas na odpoczynek na farmie i złapanie oddechu, a po lunchu złapiemy lot powrotny do Hanoi.

   

  Zakwaterujemy się w hotelu i pójdziemy na kolację do lokalnej restauracji.

   

  Nocleg w hotelu w Hanoi.
  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch.

  7

  Dzień 7: Hanoi – Ha Long

  Rankiem popłyniemy do zatoki Ha Long. Zatoka Ha Long została wpisana na listę UNESCO jako jedno z najpiękniejszych miejsc w regionie. Łącznie to powierzchnia 1500 km², na której rozsianych jest prawie 2000 skalistych wysp i wysepek. To widoki znane z pocztówek, symbol Wietnamu!

   

   

  W ramach lunchu na pokładzie łodzi załoga poczęstuje nas świeżymi owocami morza.

   

  Potem zwiedzimy Sung Sot, jaskinię będącą jedną z najbardziej zjawiskowych w zatoce Ha Long. Będziemy mieli sporo czasu na pływanie lub spływ kajakowy.

   

   

  Wieczór na wodzie będzie doskonałą okazję na odpoczynek i długie rozmowy. W końcu podróże to ludzie, których spotykamy w drodze! Zjemy wspólnie pyszną kolację. Jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy, jak się łowi kalmary. Obejrzymy zachód słońca, a później pogapimy się gwieździste niebo.

   

  Nocleg na łodzi.

   

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja.

  8

  Dzień 8: Ha Long – Hanoi

  Po śniadaniu na łodzi popłyniemy dalej podziwiać widoki i jaskinie. Wracając, zjemy brunch na pokładzie i będziemy pomału żegnać się z załogą i pięknym Wietnamem.

   

   

  Ruszamy w drogę na lotnisko, po drodze zatrzymując się na wsi, gdzie obejrzymy teatr lalek wodnych. Zatrzymamy się także w lokalnej restauracji na posiłek i pożegnalnego drinka.

  Przejazd do Hanoi i wylot do Polski.

  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch.

  9

  Dzień 9: Powrót do Polski

  Lądowanie w Warszawie.