• Cel podróży

 • Wyjazd

  13 lipca 2023
 • Powrót

  25 lipca 2023
 • Odliczamy do wyprawy

  43 dni 03 godziny
 • Liczba dni

  13 dni
 • Cena bez biletu

  15 500 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  10
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • zakwaterowanie 10 noclegów wraz z podatkami w hotelach 3* – 4 * śniadania oprócz hotelu w Vegas
 • transfer z/na lotnisko
 • przejazd klimatyzowanym autokarem
 • opieka pilota podczas całej trasy (oprócz przelotu)
 • wstęp do parków narodowych
 • ubezpieczenie podróżne

Cena nie zawiera

 • przelotów na trasie Polska- USA-Polska
 • wyżywienia
 • wydatków własnych uczestników
 • napiwków. [W USA system napiwków jest silnie rozwinięty. Osoby pracujące w obsłudze zawsze oczekują napiwków w wysokości 15-18%. Przykładowo kierowca 3-5 USD dziennie od każdego pasażera.]

Jadą z nami

WESTERN WONDERS

Poznaj z nami cuda południowo – zachodniej Ameryki. W dwanaście dni przejedziesz przez 4 stany – Kalifornię, Arizonę, Nevadę i Utah. Zobaczysz najpiękniejsze parki narodowe – Wielki Kanion, Bryce, Zion, Yosemite, Dolinę śmierci i wiele innych przepięknych zakątków jakie stworzyła natura. Odwiedzisz niezwykłe miasta, od filmowego Los Angeles, przez pustynne Phoenix, szalone Las Vegas, magiczne San Francisco.


Przejedziesz setki kilometrów pustymi autostradami przez pustynię i pustkowia. Zobaczysz jak wygląda życie kowbojów, Indian i Mormonów. Skosztujesz najlepszych steków i żeberek. Zrobisz wspaniałe zakupy w olbrzymich centrach handlowych i outletach. Przywieziesz do domu tysiące zdjęć i niezapomnianych wrażeń.

 

Wyprawa organizowana we współpracy z Żanetą Auler.

Ważne informacje

Wycieczki Fakultatywne

 • przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem 229 – USD
 • przelot samolotem nad Lake Powell – 196 USD
 • wycieczka do Doliny Śmierci – 100 USD
 • wycieczka do Sausalito statkiem – 55 USD
 • wycieczka jeepami po Monument Valley – 55 USD
 • kolacja kowbojska – 55 USD
 • Las Vegas by night – 50 USD

Informacje praktyczne

Szczepienia nie są wymagane żadne szczepienia od osób przyjeżdżających z Polski. Zalecane szczepienia: błonica, tężec, polio.

Lekarze nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia osobowego. Jest ono jednak wskazane, gdyż opieka medyczna (choć ogólnie dostępna i znajdująca się na wysokim poziomie) jest bardzo droga. Zwykła wizyta u lekarza ogólnego kosztuje od 50 do ponad 100 dolarów, a doba w szpitalu od 500 do kilku tysięcy dolarów (nie wliczając zabiegów).

Numer pogotowia: w razie potrzeby należy dzwonić pod numer 911

Wymagania wizowe/ przepisy celne dla obywateli Polski wymagana jest wiza wjazdowa, wydawana przez konsula Stanów Zjednoczonych. Ale nawet posiadanie wizy nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych – ostateczną decyzję podejmuje urzędnik kontroli granicznej i może zdarzyć się, że obywatel polski nie zostanie wpuszczony na terytorium Stanów Zjednoczonych, pomimo posiadania ważnej wizy. Przeważnie powodem nieudzielenia prawa wjazdu bywa naruszenie przepisów imigracyjnych podczas poprzednich pobytów lub stwierdzenie, że rzeczywisty cel wjazdu jest różny od celu deklarowanego podczas ubiegania się o wizę. Wszyscy przyjeżdżający do Stanów Zjednoczonych są zobowiązani do wypełnienia deklaracji celnej. Przepisy amerykańskie zezwalają na przewożenie przez granicę do 10 000 dolarów bez obowiązku zgłoszenia tej kwoty. Zakazane jest posiadanie jakiejkolwiek ilości narkotyków oraz przewożenie żywności, roślin itp.

Informacje MSZ

Ważne: Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Warto wiedzieć

Banki i wymiana pieniędzy powszechnym środkiem płatniczym w Stanach Zjednoczonych są karty kredytowe, dlatego przed wyjazdem do USA zalecane jest wyrobienie takiej karty. Najbardziej popularne i szeroko dostępne są karty: MasterCard, American Express, Visa i Discover. Sieć bankomatów jest ogólnie dostępna i nie ma problemów z podjęciem gotówki. W przypadku przewożenia większych sum najlepiej posługiwać się czekami podróżnymi, gdyż w razie ich utraty uzyskuje się duplikaty.

Komunikacja

 • Pociągi – komunikacja kolejowa jest znakomicie rozwinięta, zarówno na poziomie międzymiastowym jak i miejskim.
 • Samochody – Stany Zjednoczone mają bardzo dobrze rozbudowaną sieć dróg ekspresowych i autostrad, dzięki którym można w łatwy sposób  przemieszczać się po całym terytorium.
 • Samoloty – dzięki dużej konkurencji na rynku amerykańskich przewoźników lotniczych, ceny biletów są stosunkowo niskie.

Placówki dyplomatyczne

Konsulat Generalny RP w Los Angeles 12400 Wilshire Blvd., Suite 555, Los Angeles, CA 90025

Telefon: (00-1310) 442 8500

fax: (00-1310) 442 8515

www.losangeleskg.polemb.net

E-mail: losangeles.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Wizy

Od 11 listopada 2019 r. Polska jest członkiem Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program – VWP). W związku z tym osoby udające się do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni nie muszą mieć wizy amerykańskiej. Muszą się jednak zarejestrować w Elektronicznym Systemie Autoryzacji Podróży (Electronic System for Travel Authorization – ESTA) i uzyskać akceptację wniosku.

Galeria



Inne wyprawy dla Ciebie

Indonezja | CZERWIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Indonezja | CZERWIEC 2023

USA | LIPIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

USA | LIPIEC 2023

Namibia 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Namibia 2023

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce


  Bilet lotniczy






  1

  Dzień 1

  Przelot do Los Angeles.

  Lądowanie w LA, odbiór bagaży i transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

  Hotel Hampton Inn El Segundo.

  2

  Dzień 2

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i początek podróży po amerykańskim zachodzie. Podczas przejazdu przez rzekę Kolorado i pustynię Mojave podziwiać będziemy niezwykły czar pustynnych oaz, kaktusów saguaro i południowo-zachodniej architektury.

  Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Phoenix. Czas wolny na odpoczynek

   

  Hotel Holiday Inn Express Phoenix Airport.

  3

  Dzień 3

  Wczesnym rankiem przejazd przez ogrody Arizony. Kontynuacja podróży przez urocze miasteczko Sedona i kanion Oak Creek.

   

   

  Ta niezwykle malownicza okolica by!a niejednokrotnie wykorzystana w przemyśle filmowym. Dzień zakończymy wizytą w Wielkim Kanionie, jednym z 7 naturalnych cudów świata.

  Zakwaterowanie, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

   

  Hotel NavajoLand hotel/Tuba City.

  4

  Dzień 4

  Po wykwaterowaniu przejazd na kolejne punkty widokowe Parku Narodowego Grand Canyon. Następnie wizyta w Monument Valley, na terenie rezerwatu Indian Navajo, znanego z licznych reklam i filmów kręconych właśnie w tej okolicy. 2 godzinna wycieczka jeepami pomiędzy malowniczymi formacjami skalnymi.

  Przejazd do Page nad jezioro Powell, jeden z największych na świecie zbiorników wodnych utworzonych ręką człowieka. Możliwość przelotu samolotem i podziwiania okolicy z lotu ptaka.

  Zakwaterowanie w Kanab. Nocleg.

  Hotel Parry Lodge/Kanab.

  5

  Dzień 5

  Dzień zaczniemy od wizyty w przepięknym Parku Narodowym Bryce, będziemy podziwiać oszałamiającą symfonię barw i kształtów wapiennych formacji skalnych.

  Następnie przejazd przez Zion – park, który słynie z majestatycznych gór i malowniczych przełęczy.

  Późnym popołudniem dotrzemy do rozrywkowego Las Vegas – miasta, które nigdy nie zasypia, światowego centrum hazardu, wielkich hoteli, koncertów i nocnych klubów.

  Wieczorem wycieczka Las Vegas by night – w programie słynny znak Welcome to Fabolous Las Vegas, największe hotele świata i ulica świateł Freemont Street.

   

   

  Hotel Circus Circus/Las Vegas.

  6

  Dzień 6

  Dzień wolny na odpoczynek. Dla chętnych wycieczka do największego parku narodowego USA – Doliny Śmierci.

   

   

  Zakupy w licznych centrach handlowych lub odpoczynek przy basenie. Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta.

   

  Hotel Circus Circus/Las Vegas.

  7

  Dzień 7

  Zostawiając za sobą Las Vegas zbliżymy się do stóp Sierra Nevada. Długi, ale bardzo malowniczy przejazd przez Nevadę i Kalifornię, pustynię Mojave i dolinę San Joaquin i jej miasteczka Fresno, Bakersfield i Mariposa.

  Kolacja we własnym zakresie, nocleg i zbieranie sił na jutrzejsze spacery po najpopularniejszym parku narodowym Kalifornii Yosemite.

   

  Hotel Hampton Inn/ Tulare.

  8

  Dzień 8

  Dzień z naturą – podziwianie największych drzew świata – sekwoi, Doskonała okazja by spotkać liczne zwierzęta zamieszkujące park – wiewiórki, lisy, rysie, nietoperze, pumy, kojoty, jelenie i niedźwiedzie brunatne.

  Po południu wizyta w jednym z najpiękniejszych amerykańskich miast. Wjazd do San Francisco przez most Bay Bridge, zwiedzanie zaczniemy od słynnego placu Union Square, nastepnie Chinatown, Golden Gate Park and Fisherman’s Wharf z widokiem na wyspę Alcatraz.

   

   

  Zakwaterowanie w hotelu.
  Kolacja we własnym zakresie, nocleg.

  Hotel Executive Vintage Court/San Francisco

  9

  Dzień 9

  Czas wolny na odpoczynek lub indywidualne zwiedzanie miasta. Dla chętnych półdniowa wycieczka do miasteczka artystów Sausalito. Podczas niej spacer po słynnym moście wiszącym Golden Gate.

  Powrót do San Francisco statkiem, wspaniała okazja by zobaczyć miasto od strony zatoki. Po południu czas wolny na zakupy bądź indywidualne spacery po najładniejszym mieście USA.

  Hotel Executive Vintage Court/San Francisco.

  10

  Dzień 10

  Rano zwiedzanie pierwszej stolicy Kalifornii, Monterey. Następnie przejazd wzdłuż przepięknych wybrzeży prywatnego parku Clinta Eastwooda 17-Mile Drive znanego z ekskluzywnych pól golfowych i niesamowitej przyrody.

  Kolejnym punktem wyprawy będzie ciche romantyczne miasteczko Carmel. Czas wolny na spacer I obiad.

  Zakwaterowanie w hotelu w Paso Robles, kolacja we własnym zakresie, nocleg.

  Hotel The Oaks, Ascend hotel Collection/Paso Robles.

  11

  Dzień 11

  W drodze powrotnej krótka wizyta w Santa Barbara, nazywanej perłą „Amerykańskiej Riwiery”. Miasto znane jest z kolonialnej architektury, bogatej roślinności i wysokiego poziomu życia mieszkańców.

  Wczesnym popołudniem powrót do LA. Zwiedzanie Los Angeles zaczniemy od Downtown – Staples Centre and Music Centre ze słynnym Walt Disney Concert Hall. Następnie przejazd ulicą pubów i dyskotek Sunset Boulevard do Hollywood. Spacer Aleją Gwiazd, czas wolny pod oscarowym Dolby Theatre.

  Będzie też czas na zakupy na najdroższej ulicy świata Rodeo Drive w Beverly Hills. Wizyta w kurorcie nad oceanem Santa Monica.

  Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg. Hotel Hampton Inn El Segundo.

  12

  Dzień 12

  Czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

  13

  Dzień 13

  Przylot do Warszawy. Zakończenie wyjazdu.