• Cel podróży

 • Wyjazd

  30 listopada 2019
 • Powrót

  10 grudnia 2019
 • Odliczamy do wyprawy

  78 dni 09 godzin
 • Liczba dni

  11 dni
 • Cena z biletem

  14 100 PLN
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Bilety lotnicze
 • Transport na miejscu
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • Wyżwienie
 • Opiekę przewodnika
 • Wszystkie atrakcje zawarte w programie
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera

 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Dodatkowych atrakcji nie zawartych w programie

Jadą z nami

Tajlandia przyciąga rajskimi plażami, niezwykłą kulturą, smakami i zapierającą dech w piersiach przyrodą. Zabieramy Was w podróż pełną przygód. Oderwiecie się od codziennych spraw, rozkoszując się wyspą Phuket i poznając niezwykły Bangkok.

Jesteście gotowi na najlepszą zimę w swoim życiu? Ruszajcie z nami w grudniu!

 

Ważne informacje

Wjazd i pobyt

Obywatele polscy zwolnieni są z obowiązku wizowego jeżeli podróżują do Tajlandii w celu turystycznym na okres nie dłuższy niż 30 dni. Dotyczy to zarówno przylotu, jaki i przejścia lądowego.

W przypadku podróży w celu innym niż turystyczny lub wizyt turystycznych przekraczających 30 dni, wiza jest niezbędna. Należy o nią wystąpić w przedstawicielstwie dyplomatycznym Tajlandii.

W przypadku przekraczania granicy Tajlandii przejściem lądowym, z ruchu bezwizowego można skorzystać dwukrotnie w ciągu roku.

Przy wjeździe w ruchu bezwizowym bezwzględnie przestrzegany jest wymóg co najmniej 6-miesięcznego okresu ważności paszportu (liczony od daty wjazdu na terytorium Tajlandii). Wymagane jest też posiadanie biletu powrotnego oraz środków finansowych (10.000 THB na osobę). Urzędnicy imigracyjni mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających turystyczny charakter wizyty (np. rezerwacja hotelowa, plan podróży). Niespełnienie tego warunku jest jednoznaczne z odmową wjazdu. W takiej sytuacji pasażer zawracany jest do portu macierzystego, a konsul nie ma możliwości wpłynięcia na zmianę decyzji władz migracyjnych. Osoby o niedbałym i nieestetycznym wyglądzie również mogą nie uzyskać zgody na wjazd.

Szczegółowe informacje na temat zasad wydawania wiz znajdują się na stronie MSZ Tajlandii oraz Ambasady Tajlandii w Warszawie.

Opłata lotniskowa wynosi 700 THB na trasach międzynarodowych oraz od 50 do 200 THB na krajowych i wliczana jest w cenę biletu. W przypadku lotów transferowych opłata nie jest doliczana do kosztów zakupu biletu, decydując się zatem na opuszczenie lotniska nawet na kilka godzin, niezbędnym jest uiszczenie opłaty przy przekraczaniu granicy.

W przypadku zatrzymania osoby bez ważnej wizy lub tytułu pobytowego nakazywana jest deportacja oraz orzekany jest zakaz wjazdu do Tajlandii (w zależności od okresu nielegalnego pobytu od 5 do 10 lat). Procedura deportacyjna wiąże się z długotrwałym pobytem w areszcie deportacyjnym. Warunki w takim miejscu są bardzo trudne (przeludnione cele, brak lub nieadekwatna opieka medyczna). W przypadku przekroczenia dopuszczalnego terminu pobytu może zostać również nałożona kara finansowa, płatna przy wyjeździe z Tajlandii – 500THB za każdy dzień, maksymalnie 20.000THB.

Istnieje obowiązek meldunkowy. Podróżny, przed przekroczeniem granicy, zobowiązany jest do wypełnienia karty wjazdu/wyjazdu (należy ją zachować w paszporcie i okazać przy wyjeździe) i wskazania adresu pobytu w Tajlandii.

Bezpieczeństwo

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne:

do południowych prowincji: Pattani, Yala, Narathiwat i Songkhla;
w rejonie pogranicza z Mjanmą na północ od miejscowości Mae Sot;
w rejonie pogranicza z Kambodżą w prowincjach Surin i Sisaket.
Na pozostałym terytorium Tajlandii, MSZ zaleca zachowanie szczególnej ostrożności.

24 marca 2019 r. odbyły się pierwsze od wojskowego zamachu stanu wybory powszechne. Ich przebieg oraz wstępne wyniki są kwestionowane przez opozycję. Nie można wykluczyć nagłej eskalacji sporu politycznego, protestów, blokowania budynków użyteczności publicznej i utrudnień w przemieszczaniu się.

W południowych prowincjach Tajlandii regularnie dochodzi do terrorystycznych ataków bombowych i z użyciem broni palnej.

W rejonie pogranicza z Mjanmą operują gangi przemytników; dochodzić może do starć z siłami zbrojnymi Tajlandii.

Granica z Kambodżą pozostaje częściowo nieuregulowana. W okolicach starych świątyń (np. Preah Vihear) dochodziło w przeszłości do starć granicznych. Mogą występować tam także miny przeciwpiechotne.

Tajlandia jest państwem zagrożonym terroryzmem. Do ataków dochodziło w przeszłości w Bangkoku, na Phuket i innych popularnych wśród turystów miejscach. Ostrożność należy zachować w szczególności w miejscach mogących być celami ataków (atrakcje turystyczne, bazary, obiekty kultu religijnego, budynki użyteczności publicznej).Od wielu lat obserwuje się w Tajlandii stały wzrost przestępczości pospolitej, w szczególności kradzieży torebek i plecaków przez przestępców na skuterach.

Należy przestrzegać ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa w klubach nocnych i w barach. Zdarzają się przypadki dosypywania narkotyków do drinków, ataki na tle seksualnym oraz bójki.

Nagminne są oszustwa w miejscach turystycznych. Najczęstsze z nich to: zawyżanie cen usług turystycznych lub opłat za przejazdy; żądanie zapłaty zawyżonych odszkodowań za drobne uszkodzenia wypożyczonych skuterów; odmowa zwrotu paszportów zdeponowanych w zamian za wypożyczenie sprzętu; sprzedaż niskiej jakości biżuterii jako cennych okazów.

Tajlandia ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności w wypadkach drogowych, których ofiarami najczęściej są kierowcy skuterów/motocykli. Kierowcy jeżdżą dość brawurowo, często pod wpływem alkoholu, a prawa pieszych nie są respektowane.

Tajlandia leży w strefie aktywnej sejsmicznie. Informacje i porady jak zachować się w razie trzęsienia ziemi lub tsunami są dostępne na poniższej stronie.

W razie konieczności turyści mogą kontaktować się z Policją Turystyczną pod nr 1155 (dobra znajomość języka angielskiego).

Jeżeli potrzebujesz pomocy medycznej zadzwoń pod nr 1669. Jeżeli zostaniesz skierowany do szpitala, skontaktuj się z ubezpieczycielem.

MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz.

Zdrowie

Jeżeli potrzebujesz pomocy medycznej zadzwoń pod nr 1669. Jeżeli zostaniesz skierowany do szpitala, skontaktuj się z ubezpieczycielem.

Dostęp do prywatnej opieki medycznej jest bardzo dobry. Usługi są na wysokim poziomie, ale jednocześnie są one relatywnie drogie. System publicznej opieki medycznej jest na niższym poziomie. Cena standardowej wizyty lekarskiej wynosi około 1.000-2.000 THB, a doba w szpitalu od 2.000 do nawet 20.000 THB. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzka stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

W dużych miastach, gdzie znajdują się zbiorniki wody stojącej istnieje ryzyko zakażenia dengą (tropikalna choroba przenoszona przez komary, głównie w porze deszczowej). W ostatnim czasie odnotowano przypadki zarażenia wirusem Zika; zalecamy stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego, szczególnie dotyczy to kobiet w ciąży lub planujących zajście w ciążę.

Należy przestrzegać zasad higieny tropikalnej: pić tylko wodę butelkowaną, dokładnie myć ręce przed każdym posiłkiem, nie jeść owoców ze skórką, sałat, surowego mięsa itd.

W dużych miastach, w tym w Bangkoku i Chiang Mai występuje sezonowo (styczęń-kwiecień) bardzo wysokie zanieczyszczenie powietrza. Okresowo występują ograniczenia w dostępności masek przeciwsmogowych i oczyszczaczy powietrza.

Podróżowanie po kraju

Do prowadzenia pojazdów mechanicznych (w tym skuterów) wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy lub prawo jazdy wydane przez władze Tajlandii. Polskie prawo jazdy nie jest uznawane.

Do prowadzenia skutera lub motocykla wymagane jest prawo jazdy na motocykl. W przeciwieństwie do Polski, prawo jazdy kat. B nie uprawnia do prowadzenia nawet skutera małej pojemności.

Nieprzestrzeganie ww. warunków może w razie wypadku skutkować utratą wszelkich uprawnień wynikających z ubezpieczenia zdrowotnego i koniecznością samodzielnego pokrycia – najczęściej bardzo wysokich – kosztów leczenia oraz kosztów wynikających z odpowiedzialności cywilnej.

Należy przy tym pamiętać, że Tajlandia ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności w wypadkach drogowych, których ofiarami najczęściej są kierowcy skuterów/motocykli. Wypadki z udziałem obcokrajowców nieprzywykłych do lewostronnego ruchu drogowego są niestety stosunkowo częste.

W sytuacjach konfliktowych związanych z kolizją drogową z udziałem obcokrajowca, asysta miejscowej policji może okazać się nieskuteczna, nie tylko z uwagi na barierę językową.

Drogi na terenie całego kraju są w bardzo dobrym stanie. Istnieje szeroka sieć autostrad.

Osoby chcące wjechać na teren Tajlandii własnym pojazdem muszą wcześniej uzyskać specjalne zezwolenie.

Ostrzegamy przed wypożyczaniem skuterów w lokalnych biurach. Na ogół wymagane jest podpisanie umowy w języku tajskim, jak również zdeponowania paszportu. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia skutera, turyści bywają zmuszani do zapłaty znacznie zawyżonych kwot tytułem rekompensaty pod groźbą zatrzymania paszportu.

Informacje dla kierowców

Do prowadzenia pojazdów mechanicznych (w tym skuterów) wymagane jest międzynarodowe prawo jazdy lub prawo jazdy wydane przez władze Tajlandii. Polskie prawo jazdy nie jest uznawane.

Do prowadzenia skutera lub motocykla wymagane jest prawo jazdy na motocykl. W przeciwieństwie do Polski, prawo jazdy kat. B nie uprawnia do prowadzenia nawet skutera małej pojemności.

Nieprzestrzeganie ww. warunków może w razie wypadku skutkować utratą wszelkich uprawnień wynikających z ubezpieczenia zdrowotnego i koniecznością samodzielnego pokrycia – najczęściej bardzo wysokich – kosztów leczenia oraz kosztów wynikających z odpowiedzialności cywilnej.

Należy przy tym pamiętać, że Tajlandia ma jeden z najwyższych na świecie wskaźników śmiertelności w wypadkach drogowych, których ofiarami najczęściej są kierowcy skuterów/motocykli. Wypadki z udziałem obcokrajowców nieprzywykłych do lewostronnego ruchu drogowego są niestety stosunkowo częste.

W sytuacjach konfliktowych związanych z kolizją drogową z udziałem obcokrajowca, asysta miejscowej policji może okazać się nieskuteczna, nie tylko z uwagi na barierę językową.

Drogi na terenie całego kraju są w bardzo dobrym stanie. Istnieje szeroka sieć autostrad.

Osoby chcące wjechać na teren Tajlandii własnym pojazdem muszą wcześniej uzyskać specjalne zezwolenie.

Ostrzegamy przed wypożyczaniem skuterów w lokalnych biurach. Na ogół wymagane jest podpisanie umowy w języku tajskim, jak również zdeponowania paszportu. W przypadku kradzieży lub uszkodzenia skutera, turyści bywają zmuszani do zapłaty znacznie zawyżonych kwot tytułem rekompensaty pod groźbą zatrzymania paszportu.

Cło

Nie ma ograniczeń dotyczących wwozu pieniędzy. Osoba, która przywozi do Tajlandii środki płatnicze o wartości przekraczającej 20.000 USD, jest obowiązana do złożenia organom celnym deklaracji dewizowej. Limit bezcłowego wwozu rzeczy zakupionych za granicą wynosi 20.000 THB (ok. 2.000PLN) dla osób wjeżdżających do Tajlandii przejściami lotniczymi (zdarzają się wyrywkowe kontrole osób przyjeżdżających do Tajlandii).

W ramach bezcłowych limitów można wwieźć do 1l alkoholu, 200 szt. papierosów lub 250g. tytoniu. W przypadku kontroli celnej i stwierdzenia wwozu dóbr w ilości przekraczającej limit ulega konfiskacie całość wwiezionych dóbr.

Restrykcje celne odbiegające od powszechnie obowiązujących standardów dotyczą zakazu wywozu statuetek i wizerunków Buddy. Wywóz tych przedmiotów wymaga uzyskania uprzedniej zgody Ministerstwa Sztuki. Zakaz nie dotyczy jednak wyrobów rzemieślniczych o małej wartości artystycznej sprzedawanych na ulicznych straganach i bazarach.

Zakup niektórych towarów w Tajlandii podlega procedurze zwrotu podatku VAT przy wylocie z kraju (zakupy na kwotę min. 2000 THB). Warunkiem tego jest wcześniejsze uzyskanie odpowiedniego zaświadczenia w miejscu zakupu towaru. Nie wolno wwozić narkotyków, broni palnej, materiałów pornograficznych oraz niektórych gatunków roślin i zwierząt.

Przepisy prawne

Więzienia, areszty i areszty deportacyjne w Tajlandii odbiegają standardami od więzień europejskich. Nawet krótki pobyt w takim miejscu może być przeżyciem traumatycznym.

Tajlandia należy do krajów o bardzo surowym ustawodawstwie antynarkotykowym. Posiadanie przy sobie jakichkolwiek narkotyków (nawet w najmniejszych ilościach) lub przyrządów wskazujących na zażywanie narkotyków (np. strzykawki, fajki) bywa często podstawą do zatrzymania do czasu wyjaśnienia sprawy. Odnosi się to do całego terytorium Tajlandii, w tym także stref tranzytowych portów lotniczych. Przestępstwa narkotykowe zagrożone są karą wieloletniego więzienia, a nawet śmierci.

Za obrazę majestatu (za którą uznana może zostać jakakolwiek krytyka monarchii) grożą kary wieloletniego więzienia.

W Tajlandii obowiązują surowe sankcje za wykonywanie pracy bez urzędowego zezwolenia, nawet wobec zagranicznych przewodników turystycznych. W celu wykonywania pracy na terenie Tajlandii cudzoziemiec musi posiadać zezwolenie na pracę i ważną wizę. Złamanie tego przepisu grozi karą więzienia i deportacją.

Wwóz e-papierosów i e-shish (i nabojów do nich) jest zakazany. Za próbę wwozu grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Przydatne informacje

Tajowie z ogromnym szacunkiem odnoszą się do rodziny królewskiej. Sytuację konfliktową może spowodować zlekceważenie majestatu króla – Tajlandii, jego rodziny i dworu królewskiego (np. publiczne zniszczenie banknotu, na którym znajduje się wizerunek władcy, umieszczanie krytycznych komentarzy na portalach społecznościowych).

W przypadku sytuacji konfliktowych z Tajami należy starać się łagodzić sytuację, gdyż podnoszenie głosu lub krzyk są uważane za oznakę słabości i z reguły nie prowadzą do rozwiązania problemu, a wręcz pogarszają sytuację. Nie na miejscu jest dyskutowanie podniesionym głosem lub kłócenie się, np. o cenę towaru podczas negocjacji.

Głowa to najwyższa i najważniejsza (najświętsza) część ciała. Należy unikać dotykania głowy Taja (nawet małych dzieci). Każdy posąg Buddy jest uważany za święty. Nie należy np. wspinać się na posąg, aby zrobić zdjęcie, ani też w jakikolwiek inny sposób okazywać braku szacunku.

Odwiedzając świątynie lub inne miejsca kultu religijnego, należy być stosownie ubranym (odkryte ramiona, szorty, czy klapki są niedozwolone).

W kantorach wymiany walut przyjmowane są jedynie banknoty USD najnowszych edycji. Starsze edycje można wymienić w lokalnych bankach.

Korzystając z taksówki, należy prosić o włączenie licznika lub wcześniej ustalić cenę za przejazd.

MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ informacje należy traktować wyłącznie jako rekomendacje, które nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa.

Galeria



Inne wyprawy dla Ciebie

Namibia 🇳🇦 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Namibia 🇳🇦

Galapagos & Ekwador Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Galapagos & Ekwador

Syberia 🇷🇺 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Syberia 🇷🇺

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce












Aby wysłać wiadomość, zapoznaj się z Informacją RODO
Uzupełnij formularz lub napisz na adres: biuro@goforworld.com

1

Dzień 1

Wylot z Warszawy. Naszym celem jest Bangkok.

 

2

Dzień 2

Bangkok

 

Rankiem lądujemy w Bangkoku. Pojedziemy do hotelu, by zostawić bagaże, a po krótkim wypoczynku, ruszamy zwiedzać miasto. Na pewno odwiedzimy Świątynię Leżącego Buddy, największą i najstarszą świątynię w Bangkoku.

 

pin

 

Po lunchu, czeka nas rejs łodzią po kanałach Thonbhuri, skąd zobaczymy typowe życie mieszkańców nad rzeką oraz oryginalną zabudowę miasta.

 

Dzień zakończymy wspólną kolacją. Powrót na nocleg do hotelu.

3

Dzień 3

Samut Songkhram/Kanchanaburi

 

Dzień rozpoczniemy od wizyty w nietypowym miejscu – bazar w miejscowości Samut Songkhram przecinają tory. Gdy pociąg nadjeżdża, sprzedawcy zwijają swój dobytek – robią tak kilka razy dziennie!

 

pin

 

Po lunchu w lokalnej restauracji, pojedziemy do miasta Kanchanaburi, gdzie po przyjedzie zameldujemy się w hotelu i zjemy kolację.

 

pin

4

Dzień 4

Kanchanaburi

 

Czy czytaliście kiedyś powieść francuskiego pisarza Pierre’a Boulle’a „Most na Rzece Kwai”? Właśnie ten most odwiedzimy!

 

pin

 

Zobaczymy również cmentarz alianckich jeńców, którzy zginęli podczas budowy kolei birmańskiej w czasie II Wojny Światowej.

 

Po lunchu wielka atrakcja – przejażdżka zabytkowym pociągiem, tzw. koleją śmierci w pięknej scenerii przyrody tajskiej. Po tych atrakcjach wrócimy do Kanchanaburi, kolacja i nocleg w hotelu.

 

pin

5

Dzień 5

Bang Pa-In/Ayutthaya

 

Rankiem odwiedzimy imponujący kompleks pałacowo-parkowy Bang Pa-In – to letnia rezydencji rodziny królewskiej. My również poczujemy się królewsko, bo właśnie tu zjemy lunch.

 

opin

 

Później pojedziemy do Ayutthaya – historycznej stolicy, położonej w pięknej scenerii rzecznej. Obecnie to kompleks ruin świątyń, które niegdyś należały do jednych z najbogatszych stolic świata.

 

pin

 

Następnie wrócimy do Bangkoku, by przesiąść się do samolotu i ruszyć na rajską wyspę Phuket. Po przylocie ulokujemy się w hotelu i zjemy wspólną kolację.

6

Dzień 6

Phuket

 

Po śniadaniu będziemy mieli czas dla siebie na przepięknej plaży.

 

pin

 

Później zjemy lekki lunch, a następnie czeka nas wielka atrakcja – tradycyjny, tajski boks, Muay Thai. Zwodnicy walczą przy dźwiękach muzyki ludowej.

Po kolacji będziemy mieli chwilę, by pospacerować ulicami miasta. Wieczorem wrócimy na nocleg do hotelu.

7

Dzień 7

Wat Chalong

 

Po śniadaniu wsiadamy do busa i jedziemy do świątyni Wat Chalong w pobliskich górach. To XIX-sto wieczna buddyjska budowla, jedna z najładniejszych i najciekawszych Świątyń buddyjskich na wyspie Phuket.

 

pin

 

Lunch zjemy w okolicy, a później wrócimy do hotelu, by się przebrać i pójść na plażę. Będzie można popływać, cieszyć się słońcem i rajską atmosferą.

 

pin

 

Wieczorem zjemy wspólną kolację. Nocleg w hotelu.

8

Dzień 8

Rejs wokół wyspy Phuket

 

Wsiadamy na łódź! Czeka nas rejs wokół wyspy, a do tego masa atrakcji, m.in. nurkowanie oraz… zwiedzanie wodnych bazarów. Przy odrobinie szczęścia podczas przepływu łodzią towarzyszyć nam będą delfiny.

 

pin

 

Lunch zjemy w jednej z zatok. Wieczorem wrócimy do hotelu, zatrzymując się wcześniej na kolację w lokalnej restauracji.

9

Dzień 9

Khao Phing Kan

 

Wczesne śniadanie, a po nim płyniemy na tak zwaną „Wyspę Jamesa Bonda”, czyli Khao Phing Kan (to tutaj kręcono „Człowieka ze złotym pistoletem”). Będziemy podziwiać oszałamiającą przyrodę, która robi w tym miejscu szczególne wrażenie.

 

pin

 

Lunch zjemy w uroczej wiosce, ulokowanej na morzu. Później wrócimy do Phuket, gdzie będziemy mieli czas wolny na plaży.

 

Kolacja i nocleg w hotelu.

10

Dzień 10

Wylot do Polski

 

Po śniadaniu ruszamy na lotnisko, by dostać się do Bangkoku. Na miejscu zjemy lunch, a później wracamy już do Polski, z przesiadką na jednym z międzynarodowych lotnisk.

 

11

Dzień 11

Pełni wrażeń i wypoczęci przylatujemy do Polski.