• Wyjazd

  09 marca 2023
 • Powrót

  20 marca 2023
 • Odliczamy do wyprawy

  100 dni 21 godzin
 • Liczba dni

  12 dni
 • Cena bez biletu

  31000 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  8
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Ubezpieczenie
 • Opłatę na Fundusz Gwarancyjny
 • Zakwaterowanie zgodnie z opisem (lub podobne)
 • Śniadania gotowane
 • Serwis polskojęzycznego przewodnika/kierowcy (2 w 1)
 • Opieka przewodnika z Polski
 • Klimatyzowany mikrobus 20-osobowy
 • Przeprawa promowa z Picton do Wellington
 • Atrakcje turystyczne:
  • Degustacja win w Auckland
  • Waitomo
  • Hobbiton
  • Te Puia z występem maoryskim
  • Wai o Tapu
  • Degustacja win w Marlborough
  • Skyline Gondola z kolacja w Queenstown
  • Rejs po Milford Sound

Cena nie zawiera

 • Przelotów
 • Wniosek o ETA – wiza turystyczna (12 NZD na osobę)
 • Opłata turystyczna IVL (35 NZD na osobę)

Kinematografia rozbudza pragnienia i rozpala podróżnicze marzenia. Tak jest z Nową Zelandią. Wszyscy zastanawiamy się: czy w Aotearoa, bo tak nazywana jest Nowa Zelandia,  naprawdę jest tak pięknie?

 

Jest. W Nowej Zelandii potęga przyrody wciąż góruje nad człowiekiem. I właśnie tu przeżyjemy wielką przygodę. Niczym z filmu.

 

 

Naszą wyprawę zaczniemy w Auckland, największym mieście w Nowej Zelandii. Potem wybierzemy się do magicznego Hobbitonu na spotkanie z… hobbitami. Następnie – gorące źródła i region Rotorua oraz pobliskie, zjawiskowe jezioro Taupo. W Te Puia będziemy mieli okazję poznać lepiej maoryskie tradycje i historię Pierwszego Narodu.

 

Po szybkiej wizycie w stolicy, Wellington, przeprawimy się na Wyspę Południową. Każdego dnia widoki będą zwalać nas z nóg! Przeprawimy się przez Alpy Południowe do Punakaiki i przejedziemy wzdłuż wybrzeża Morza Tasmana, aż na lodowiec. Odwiedzimy też górskie miasteczko Queenstown i przepłyniemy fiordami Milford Sound.

 

W drodze do miasta Christchurch zatrzymamy się na turkusowym Jeziorem Pukaki i przespacerujemy trasą z widokiem na najwyższy szczyt Nowej Zelandii – Aoraki/Mt Cook.

Ważne informacje

Covid-19

Osoby zaszczepione

Od 23:59 w poniedziałek 12 września 2022 r. przy wjeździe do Nowej Zelandii nie wymaga są:

– okazania dowodu szczepienia przeciwko COVID-19,

– wykonania testów na COVID-19 przed lub po przyjeździe,

– odbycia kwarantanny po przyjeździe.

Dowodu szczepienia nadal mogą wymagać wybrane linie lotnicze.

Po przylocie podróżni otrzymają na lotnisku bezpłatne szybkie testy antygenowe (RAT). Lokalne władze zachęcają do przetestowania się w dniu przyjazdu oraz w dniu 5 lub 6 po przyjeździe oraz do zgłoszenia wyniku testu dzwoniąc pod numer 0800 222 478 i wybierając opcję 3.

W przypadku otrzymania pozytywnego wyniku testu obowiązuje konieczność 7-dniowej izolacji.

Zasady postępowania w takim przypadku: Covid19.govt.nz. Zasady samoizolacji: Covid19.govt.nz

Nadal obowiązuje wymóg wypełnienia i złożenia przed podróżą Deklaracji Podróżnego tj. Traveller Declaration

Kwarantanna

7-dniowa konieczność izolacji obowiązuje w przypadku otrzymania pozytywnego wyniku szybkiego testu RAT wykonanego po przyjeździe. Zasady postępowania w takim przypadku: Covid19.govt.nz. Zasady samoizolacji: Covid19.govt.nz

 

Formularz lokalizacyjny

Od 1 kwietnia 2022 r. wszyscy podróżujący do Nowej Zelandii drogą lotniczą muszą wypełnić i złożyć deklarację podróży (NZTD) aby przed wylotem otrzymać przepustkę (zgodę) na podróż. NZTD to system online, który będzie gromadził informacje dotyczące dotychczasowych podróży. Rodziny i grupy muszą wypełnić osobną deklarację podróżną dla każdego członka. Obejmuje to dzieci, niemowlęta i inne osoby pozostające pod opieką. Po przesłaniu i zatwierdzeniu NZTD podróżni otrzymają przepustkę podróżną na adres e-mail podany w oświadczeniu. Przepustkę podróżną należy okazać przy odprawie oraz ponownie nowozelandzkiemu urzędowi celnemu po przybyciu do Nowej Zelandii. Dokument można wydrukować lub przesłać na urządzenie mobilne. Osobom nie posiadającym przepustek linia lotnicza odmówi przyjęcia na pokład.

Wjazd i pobyt

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

Paszport TAK
Paszport tymczasowy TAK
Dowód osobisty NIE

 

Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

Paszport powinien być ważny 3 miesiące od daty planowanego wyjazdu z Nowej Zelandii lub 1 miesiąc od daty planowanego wyjazdu z Nowej Zelandii, jeśli Twój paszport został wydany przez państwo posiadające swoje przedstawicielstwo w Nowej Zelandii, które może wydawać dokumenty paszportowe.

 

Czy trzeba wyrobić wizę?

Obywatele RP przyjeżdżający na okres nie dłuższy niż 3 miesiące korzystają z ruchu bezwizowego, który obejmuje następujące kategorie przyjazdów: a) pobyt turystyczny, wizyta u rodziny i znajomych, b) nauka (jeden kurs trwający do trzech miesięcy), c) pobyt w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą (nieprzekraczający 3 miesięcy w ciągu 1 roku), d) niezarobkowe uczestnictwo w imprezach sportowych lub kulturalnych. Ruch bezwizowy nie dotyczy przyjazdów w celu podjęcia pracy, studiów wyższych i na pobyt stały.

 • Podróżny powinien zwrócić uwagę aby, dokument podróży, którym się posługuje nie był zniszczony, wcześniej zgłoszony jako utracony lub unieważniony. Dane w dokumencie paszportowym powinny być zgodne z danymi uwidocznionymi na eVisa lub NZeTA.
 • Obywatele Polski oraz innych krajów, którzy mogą wjechać do Nowej Zelandii w celach turystycznych, korzystając z ruchu bezwizowego, mają obowiązek dokonać rejestracji NZeTA (New Zealand Electronic Travel Authority) przed rozpoczęciem podróży do Nowej Zelandii. Rejestracji można dokonać na następującej stronie: https://nzeta.immigration.govt.nz/ W czasie rejestracji pobierana jest opłata w wysokości 17 NZD (w przypadku gdy jest uiszczana za pomocą darmowej aplikacji na telefon komórkowy) lub 23 NZD, jeśli uiszcza się ją przez Internet. Maksymalny czas realizacji procesu rejestracji opłaty wynosi 72 godziny. Bez rejestracji i poświadczenia dokonania opłaty (w formie wydruku lub na urządzeniu elektronicznym) pasażerowie mogą nie zostać wpuszczeni na pokład samolotu lub statku pasażerskiego.
 • W czasie rejestracji NZeTA pobierana jest dodatkowa opłata dla turystów zagranicznych (International Visitor Conservation and Tourism Levy, IVL) w wysokości 35 dolarów nowozelandzkich (NZD) za osobę. Opłatę musi uiścić większość osób przybywających do Nowej Zelandii na podstawie wizy, w tym wiz typu „working holiday”, niektórych wiz studenckich i krótkoterminowych wiz do pracy. Podczas składania elektronicznego wniosku o wydanie wizy Urząd Imigracyjny Nowej Zelandii wskazuje, czy dana osoba musi uiścić opłatę IVL (jest ona automatycznie wliczana w cenę wizy).
 • Dodatkowe warunki, których spełnienie uprawnia do przekroczenia granicy: 1) dobre zdrowie oraz nieposzlakowana opinia; 2) dokumenty potwierdzające deklarowany charakter pobytu i zamiar opuszczenia kraju w odpowiednim terminie (wykupiony bilet lotniczy do kraju, do którego posiada się prawo wjazdu) 3) środki finansowe na zaplanowany okres pobytu, tj. 1000 NZD na osobę na każdy miesiąc lub 400 NZD na osobę na miesiąc, jeżeli zostały opłacone koszty pobytu (udokumentowane np. potwierdzeniem wniesienia opłaty za hotel lub wykupieniem voucherów hotelowych). Do udokumentowania posiadania środków finansowych służą: gotówka, czeki podróżne, czeki bankowe (bank drafts) lub karty kredytowe uznanych firm z kredytem na wymienione kwoty. Na podstawie oceny, czy podróżny spełnia kryteria, urzędnik imigracyjny wstawia do paszportu pieczęć określającą termin opuszczenia Nowej Zelandii. Szczegółowe informacje wjazdowe: https://www.immigration.govt.nz.
 • Potwierdzenie o przyznaniu wizy elektronicznej eVisa (jeśli dotyczy) należy wydrukować w celu okazania dokumentu na przejściach granicznych.

Bezpieczeństwo

W kwietniu 2019 roku władze Nowej Zelandii obniżyły stopień zagrożenia bezpieczeństwa  z wysokiego na średni. Nie ma przeciwskazań dotyczących podróżowania po kraju. Wszystkim osobom zaleca się ostrożność, a w przypadku zauważenia niepokojących zachowań prosi się o kontakt z miejscową policją  (nr tel. 111)

Nowa Zelandia leży w strefie aktywnej sejsmicznie. Informacje i porady jak zachować się w razie trzęsienia ziemi lub wybuchu wulkanu są dostępne na stronie poniższej stronie.

MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz.

Zdrowie

Podróżnych nie obowiązują szczepienia ochronne. Opieka medyczna jest powszechnie dostępna. W większych miastach niektóre kliniki czynne są całą dobę. Ceny podstawowych porad lekarskich: internista 50-100 NZD, specjalista 80-200 NZD (należy mieć skierowanie od internisty – poza chirurgią), dentysta 50-200 NZD. Opłata w szpitalach publicznych wynosi od 350 NZD za dobę (bez kosztów leczenia, zabiegów, operacji itp.).

Inne wyprawy dla Ciebie

Nowa Zelandia | MARZEC Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Nowa Zelandia | MARZEC

Public Speaking Camp | 6 MIEJSC Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Public Speaking Camp | 6 MIEJSC

Australia | JESIEŃ 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Australia | JESIEŃ 2023

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce
  Aby wysłać wiadomość, zapoznaj się z Informacją RODO
  Uzupełnij formularz lub napisz na adres: biuro@goforworld.com

  1

  Dzień 1: Przylot do Auckland

  Przylot do Auckland. Powitanie na międzynarodowym lotnisku w Auckland przez polskojęzycznego przewodnika. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie (doba hotelowa zaczyna się od godziny 14.00).

   


  Przy wcześniejszym przylocie realizujemy panoramiczne zwiedzanie miasta do doby hotelowej. Odpoczynek po długim locie.

  2

  Dzień 2: Zwiedzanie Auckland

  Zwiedzanie Auckland. Wjazd na wzgórze wulkaniczne Mt Eden. Zwiedzanie Mission Bay, Auckland Domain i Ogrodów Zimowych.

  Wyjazd z Auckland do Muriwai – plaża z czarnym piaskiem nad Morzem Tasmana. Spacer po buszu, oglądanie kolonii unikalnych ptaków. W drodze powrotnej degustacja wina w lokalnej winnicy.

  3

  Dzień 3: Wyjazd do Rotorua

  Wyjazd do Waitomo przez rolnicze tereny rejonu Waikato. Wejście do jaskini Waitomo, oglądanie świetlików, płynięcie łodzią podziemną rzeką.

  Przejazd do Hobbitonu. Zwiedzanie słynnego pleneru z trylogii Władca Pierścieni i Hobbit. Przejazd na wieczór do Rotorua.

   

  4

  Dzień 4: Przejazd przez Wai o Tapu i Taupo

  Zwiedzanie Rotorua (gejzery, gorące źródła), w tym Te Puia Termal Reserve. Oglądanie symbolu Nowej Zelandii, ptaka nielota – kiwi. Wizyta w Te Puia połączona będzie z występem maoryskim.

  Wyjazd z Rotorua do Wai o Tapu, kolejnej strefy geotermicznej. Przejazd przez malownicze tereny Jeziora Taupo do Parku Narodowego Tongariro. Przejście szlakiem turystycznym w regionie Whakapapa.

  5

  Dzień 5: Przejazd do Wellington

  Po śniadaniu przejazd na południe do stolicy kraju Kiwi. Po drodze urocze miasteczka, plaże, Morze Tasmana.

  Wjazd na punkt widokowy na Mt. Victoria i oglądanie panoramy miasta, zatoki i Cieśniny Cooka.

   

  6

  Dzień 6: Przepłynięcie cieśniny Cooka

  Rano transfer do przystani morskiej. Przepłynięcie promem malowniczej Cieśniny Cooka na Wyspę Południową Nowej Zelandii.

   

   

  Degustacja win w regionie Marlborough, następnie niezapomniane widoki wybrzeża Kaikoura i Alp Południowych w drodze do miasteczka o tej samej nazwie.

  7

  Dzień 7: Przejazd przez Alpy Południowe

  Przejazd przez Alpy Południowe do Punakaiki. Oglądanie formacji skalnych w kształcie placków naleśnikowych. Przejazd do Hokitika, stolicy zielonego jadeitu.

  8

  Dzień 8: Przejazd do Queenstown

  Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Tasmana, do stolicy wiecznych lodowców. Okazją przejścia do punktu widokowego z widokiem na lodowiec. Dla chętnych fakultatywna możliwość przelotu helikopterem, wraz z lądowaniem na lodowcu.

  Wyjazd z Franz Josef, przejazd przez Fox Glacier, Haast Pass, wzdłuż wybrzeża Jeziora Wanaka do Queenstown.

  9

  Dzień 9: Czas wolny na zwiedzanie Queenstown i okolic

  Cały dzień korzystanie z atrakcji Queenstown i okolic. Miasto jest znane jako stolica przygód Nowej Zelandii i oferuje dużo atrakcji, od skoków bungy do rejsu historycznym statkiem parowym po Jeziorze Wakatipu. Polecamy również spływ szybkimi motorówkami Shotover Jet i safari po okolicach samochodami 4×4.

  Wieczorem wyjazd kolejką linową Skyline Gondola na punkt widokowy na kolacje ze spektakularnym widokiem na Queenstown i Jezioro Wakatipu. Nocleg w Queenstown.

  10

  Dzień 10: Park Narodowy Fiordland

  W godzinach porannych wyjazd z Queenstown, przejazd wzdłuż Jeziora Wakatipu, miasteczka Kingston i Te Anau, doliny Eglinton oraz Hollyford.

  Kontynuowanie podróży przez Tunel Homera i dolinę Cleddau do Milford Sound. Rejs statkiem po fiordzie Milford. W godzinach wieczornych powrót do Queenstown.

   

  11

  Dzień 11: Wyjazd z Queenstown w okolice Christchurch

  Przejazd przez malownicze tereny Lindi’s Pass do Jeziora Pukaki. Spacer brzegiem jeziora z widokiem na najwyższy szczyt w Alpach Południowych – Aoraki/Mt Cook.

  Wizyta w słynnym kamiennym kościółku wybudowanym wspólnie przez trzy wyznania chrześcijańskie oraz robienie zdjęć przy statuetce psa – pomocnika człowieka.

  12

  Dzień 12: Wylot z Nowej Zelandii

  Transfer na lotnisko i wylot z Christchurch.