• Cel podróży

 • Wyjazd

  10 listopada 2023
 • Powrót

  21 listopada 2023
 • Odliczamy do wyprawy

  163 dni 02 godziny
 • Liczba dni

  12 dni
 • Cena bez biletu

  18000 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  10
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Noclegi w pokojach dwuosobowych (możliwa dopłata do pokoju 1 osobowego)
 • Transport na miejscu, zgodnie z programem
 • Wyżywienie według programu
 • Bilety wstępu, zgodnie z programem
 • Wszystkie atrakcje zawarte w programie
 • Opłaty za przewodników lokalnych
 • Opiekę przewodnika polskojęzycznego na całej trasie
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Składkę na Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

 • Biletu z Polski i z powrotem
 • Biletów lotniczych na przeloty wewnętrzne, koszt. ok 440 USD
 • Opłat wizowych: 30 USD Kambodża, 40 USD Laos
 • Atrakcji i wyżywienia nie ujętych w programie
 • Biletu wstępu do Angkor, 62 USD
 • Wydatków własnych

Jadą z nami

Miejsce, gdzie nikomu się nie spieszy, gdzie łatwo złapać oddech. Taki jest Laos. Jeśli ten wolny rytm połączymy z barwną kulturą i ciekawą, choć trudną historią Kambodży, powstaje niezapomniana wyprawa do Azji Południowo-Wschodniej. W sam raz na jesienną szarugę w Polsce.

 

 

Naszą podróż zaczniemy nad rzeką Mekong w stolicy Laosu, Wientian. Wybierzemy się nad jedne z bardziej pocztówkowych wodospadów w tej części świata, żeby popływać, kiedy okoliczności pozwolą. Zwiedzimy tajemniczą Równinę Dzbanów i liczne świątynie w różnych zakątkach kraju. Doświadczymy laotańskich zwyczajów podczas porannego spotkania mnichów oraz kolacji przy laotańskim kociołku.

 

 

W Kambodży zwiedzimy słynny Angkor, który regularnie pojawia się na podróżniczych listach marzeń. W planie mamy także kilka dni odpoczynku na tropikalnej wyspie, gdzie podładujemy baterie przed powrotem.

Ważne informacje

Informacje praktyczne | Laos

Szczepienia

Nie ma obowiązku okazania na granicy świadectw szczepień. Należy jednak zapoznać się z aktualnymi komunikatami wydawanymi przez Światową Organizację Zdrowia WHO. Zaleca się szczepienia przeciw grypie, wściekliźnie i zapaleniu wątroby. Zalecana jest również profilaktyka przeciwmalaryczna.

 

Wymagania wizowe/ przepisy celne

Polscy obywatele objęci są obowiązkiem wizowym. Miesięczną wizę uzyskać można w ambasadzie Laosu, a także na niektórych przejściach granicznych. Obowiązuje opłata lotniskowa przy wylocie w wysokości 10 USD. Na trasach krajowych opłata lotniskowa przy wylocie wynosi 10 000 LAK.

Przepisy celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Należy deklarować wwóz oraz wywóz kwot pieniężnych wyższych niż 2000 USD. Wywóz dzieł sztuki jest zabroniony (zwłaszcza starych figurek Buddy).

Informacje MSZ | Laos

Ważne:

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem ! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Warto wiedzieć | Laos

Placówki dyplomatyczne

Terytorium Laosu znajduje się pod jurysdykcją Ambasady RP w Bangkoku w Królestwie Tajlandii.

Ambasada RP w Bangkoku

100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor

Rama 9 Road, Huaykwang District, Bangkok 10310

tel. (00-662) 645 03 67, 645 03 68, 645 03 69

fax: (00-662) 645 03 65

bangkok.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.bangkok.polemb.net

Informacje praktyczne | Kambodża

Szczepienia

Szczepienia profilaktyczne nie są wymagane. Istnieje za to ryzyko zarażenia się amebą oraz dengą. Nie zaleca się również picia wody z otwartych zbiorników, źródeł, studni, a także nie przegotowanej wody z sieci wodociągowej. Zalecane jest częste mycie rąk.

 

Wymagania wizowe/ przepisy celne

Polskich obywateli obowiązują wizy pobytowe, które można otrzymać na przejściu granicznym (na okres 30 dni) po wypełnieniu kwestionariusza i załączeniu dwóch zdjęć. O wizy można się ubiegać przez internet, a także w kambodżańskich przedstawicielstwach dyplomatyczno – konsularnych. Przy wjeździe na teren Kambodży wymagany jest co najmniej czteromiesięczny okres ważności paszportu. Przy wylocie obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 25 dolarów (dzieci do lat 2 są zwolnione z opłaty, od 3 do 12 lat – 13 dolarów). Opłata nie jest pobierana podczas wyjazdu drogowymi przejściami granicznymi.

 

Nie ma żadnych ograniczeń przy wwozie dewiz. Wywóz dewiz – maksymalnie do 10 000 dolarów, po udokumentowaniu źródła ich pochodzenia. Brak możliwości uzyskania zwrotu podatku VAT od zakupionych towarów.

Informacje MSZ | Kambodża

Ważne:

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem ! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Warto wiedzieć | Kambodża

Placówki dyplomatyczne

W Kambodży nie ma polskiej placówki dyplomatycznej. Królestwo Kambodży podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Bangkoku w Tajlandii.

Ambasada RP w Bangkoku

100/81-82, Vongvanij Building B, 25th Floor

Rama 9 Road, Huaykwang District, Bangkok 10310, Thailand

Telefon: (00-662) 645 03 67 do 9

fax: (00-662) 645 03 65

polemb@loxinfo.co.th

consul@polemb.or.th

GaleriaInne wyprawy dla Ciebie

Indonezja | CZERWIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Indonezja | CZERWIEC 2023

USA | LIPIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

USA | LIPIEC 2023

Namibia 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Namibia 2023

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce


  Bilet lotniczy


  1

  Dzień 1: PRZYLOT DO WIENTIAN

  Na lotnisku będzie czekał nasz lokalny przewodnik. Razem ruszymy do hotelu na odpoczynek.

   

  Wieczorem wybierzemy się na spacer po promenadzie nad Mekongiem, kolację i lokalne piwo w jednej z knajpek.

  Nocleg: Hotel 4*
  Posiłki w cenie: kolacja

  2

  Dzień 2: PRZELOT DO XIENG KHOUANG – RÓWNINA DZBANÓW

  Po wczesnym śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu ruszymy do Świątyni Wat Si Muang, zwanej „Świątynią Nadprzyrodzonych Mocy”.

  Przedpołudnie spędzimy, zwiedzając stolicę Laosu, Wientian. Zobaczymy główne zabytki w tym najstarszą Wat Sisaket z tysiącami miniaturowych posągów Buddy oraz dawną świątynię królewską Wat Pra Kaeo, w której wcześniej znajdował się słynny wizerunek Szmaragdowego Buddy.

  W drodze do słynnej i świętej struktury That Luang Stupa zobaczymy również imponującego pomnik Patuxay, znany jako łuk triumfalny Wientian. Potem przejedziemy na lotnisko i polecimy do Xieng Khuang.

  Xieng Khuang słynie z tajemniczej Równiny Dzbanów, ogromnego kompleksu archeologicznego usianego tajemniczymi kamiennymi dzbanami o rozmiarach od 70 cm do 3 lub 4 metrów. Mają 2000 lat!

  Uwaga: Równina Dzbanów została mocno zbombardowana podczas wojny i należy przestrzegać wszystkich znaków i trzymać się wyznaczonych szlaków ze względu na bomby, UXO i miny lądowe.

   

  Po południu zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

   

  Zakwaterowanie: Hotel
  Posiłki w cenie: śniadanie

  3

  Dzień 3: RÓWNINA DZBANÓW – POWRÓT DO WIENTIANU

  Po wczesny śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu przejedziemy do Muang Khoune, starej stolicy prowincji, która nie została zniszczona przez amerykańskie bombardowania podczas tajnej wojny.

  Muang Khoun jest domem dla siedzącego gigantycznego Buddy, a także kilku starych pagód, które leżą w ruinach. Fundamenty i kolumny Wat Pia Wat wciąż stoją. Obok znajduje się 30-metrowa stupa zbudowana w okresie Lan Xang / Lanna.

  Po południu odwiedzimy Centrum Informacji UXO, prowadzone przez brytyjską organizację MAG (Mines Advisory Group), która od 1994 roku pomaga w usuwaniu niewybuchów w Laosie.

  Następnie przejazd na lotnisko i lot powrotny do Wientian. Transfer do hotelu i czas wolny.

   

  Nocleg: Hotel 4*
  Posiłki w cenie: śniadanie

  4

  Dzień 4: POCIĄG DO LUANG PRABANG – WODOSPADY KUANG SI

  Wczesna pobudka i wykwaterowanie z hotelu. Z podręcznym śniadaniem ruszymy na poranny pociąg do Luang Prabang.

   

  Ze stacji docelowej przejazd do największego wodospadu w rejonie Luang Prabang, wodospadu Kuang Si z trzema poziomami prowadzącymi do 50-metrowego spadku i spektakularnych lazurowych basenów. Baseny są również świetnym miejscem do pływania! Trzymamy kciuki za pogodę.

  Wracając do miasta, odwiedzimy Muzeum Pałacu Królewskiego, w którym znajduje się szereg interesujących artefaktów.

   

  Następnie zakwaterowanie w hotelu i czas wolny.

   

  Późnym popołudniem rozpoczniemy wspinaczkę się na szczyt góry Phousi, skąd podziwiać można zachód słońca i rzekę Mekong.

  Nasza wycieczka skończy się na Nocnym Targu, gdzie można znaleźć szeroki wybór ręcznie robionych tekstyliów wykonanych przez miejscowych.

   

  Zakwaterowanie: Hotel
  Posiłki w cenie: śniadanie

  5

  Dzień 5: LUANG PRABANG

  Już o wschodzie słońca przyłączymy się do najświętszej z tradycji Laosu, codziennej porannej jałmużny, której historia sięga XIV wieku. O poranku ponad 200 buddyjskich mnichów wychodzi z różnych świątyń, aby odebrać swój codzienny posiłek od wiernych mieszkańców, czekających w ciszy na ulicach.

  Następnie odwiedzimy tymczasowy poranny targ w pobliżu dawnego Pałacu Królewskiego, gdzie miejscowi wymieniają się dobrami.

   

  Wrócimy na śniadanie do hotelu, a potem wyruszymy w spokojny rejs w górę rzeki Mekong. Dotrzemy do jaskiń Pak Ou, czyli XVI-wiecznego klasztoru jaskiniowego wypełnionego tysiącami wizerunków Buddy, znajdującego się 25 kilometrów na północ od Luang Prabang na wapiennych klifach z widokiem na rzekę Mekong.

  Do miasta wrócimy na rowerach przez wsie i wioski, a poprowadzi nas lokalny przewodnik.

   

  Po południu odwiedzimy świątynię Wat Xiengthong z nisko opadającymi dachami, która reprezentuje klasyczną laotańską architekturę.

  Powrót do hotelu i czas wolny.

   

  Wieczorem nasz przewodnik zaprosi na wspólną, tradycyjną kolację – laotański kociołek.

   

  Zakwaterowanie: Hotel
  Posiłki w cenie: śniadanie, kolacja

  6

  Dzień 6: LUANG PRABANG – SIEM REAP

  Po wczesnym wykwaterowaniu z hotelu przejedziemy na lotnisko i polecimy do Kambodży.

  Z lotniska w Siem Reap przejedziemy do naszego hotelu, zakwaterujemy się w pokojach i przebierzemy w wygodne, sportowe ubrania.

  Następnie spotkamy się z kmerskim mistrzem boksu i trenerem reprezentacji Kambodży, który specjalnie dla nas poprowadzi dwugodzinną sesję treningową.

  Wrócimy do hotelu na chwilę odpoczynku, a potem ruszymy na Pub Street i spontaniczną kolację.

  Zakwaterowanie: Hotel 3.5*
  Posiłki w cenie:

  7

  Dzień 7: SIEM REAP

  Naszym transportem tego dnia będą tuk tuki! Przygodę zaczniemy o wschodzie słońca, tym razem w sławnym Angkor. Po zwiedzaniu świątyni wrócimy do hotelu na śniadanie.

   

   

  Następnie zobaczymy Angkor Thom ze świątynią Bayon, zjemy wspólny lunch, trudy dnia popijemy świeżym kokosem i zwiedzimy świątynię Ta Prohm.

  Wrócimy do hotelu na odpoczynek.

  Kolację zjemy w teatrze Apsar, oglądając pokaz tradycyjnego tańca.

  Zakwaterowanie: Hotel 3.5*
  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch, kolacja

  8

  Dzień 8: SIEM REAP

  Po śniadaniu w hotelu przejedziemy nad jezioro Tonle Sap, zobaczyć pływające wioski.

  W południe ruszymy na lunch.

  Potem wyjdziemy poza utarty szlak i zwiedzimy świątynie Bang Malea i Bantaey Srei.

  Po zasłużonym masażu przejedziemy do hotelu na odpoczynek.

   

  Zakwaterowanie: Hotel 3.5*
  Posiłki w cenie: śniadanie, lunch

  9

  Dzień 9: SIEM REAP – KOH RONG ISLAND

  Po śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu pojedziemy na lotnisko, żeby ruszyć na tropikalną wyspę.

  Po przylocie przejdziemy do portu i szybką łodzią przepłyniemy na wyspę Koh Rong.

   

   

  Po zakwaterowaniu w hotelu odpoczynek. Po to tu jesteśmy, żeby odpoczywać!

   

  Zakwaterowanie: Hotel 4*
  Posiłki w cenie: śniadanie

  10

  Dzień 10: KOH RONG ISLAND

  Dzień wolny. Plamy. Plaża. Cisza i spokój.

  Zakwaterowanie: Hotel 4*
  Posiłki w cenie: śniadanie

  11

  Dzień 11: KOH RONG ISLAND – PHNOM PENH

  W południe wykwaterujemy się z hotelu. Promem przepłyniemy na lądową część Kambodży i przejedziemy do stolicy kraju, Phnom Penh.

  Zakwaterujemy się w hotelu.

   

   

  Wieczorem spotkamy się z lokalną drużyną kierowców tuk tuków i poznamy życie nocne – uliczne jedzenie, bary, targowiska. Zobaczymy, gdzie nas poniesie!

  Nocleg: Hotel 4*
  Posiłki w cenie: śniadanie

  12

  Dzień 12: PHNOM PENH wylot

  Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie do południa. Transfer na lotnisko i pożegnanie z Kambodżą i Laosem.