• Cel podróży

 • Wyjazd

  28 czerwca 2023
 • Powrót

  13 lipca 2023
 • Odliczamy do wyprawy

  20 dni 00 godzin
 • Liczba dni

  16 dni
 • Cena bez biletu

  17000 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  8
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Atrakcje ujęte w programie
 • Rejs prywatnym klotokiem na Borneo z noclegiem na łodzi
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Transport na miejscu (bus)
 • Rejs prywatną łodzią do Parku Narodowego Komodo z noclegiem na łodzi
 • Wyżywienie zgodnie z programem
 • Opieka lokalnych indonezyjskich przewodników
 • Opieka polskiego pilota-przewodnika
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych
 • Atrakcji i wyżywienia, nie ujętych w programie
 • Wydatków własnych
 • Napiwków: 5 USD/os./dzień

Jadą z nami

Miejsce niezwykłe, położone w Azji Południowo-Wschodniej, składające się z tysięcy wysp, w tym Jawy, Sumatry, Borneo, Celebes, Bali. Jest to czwarty pod względem liczby ludności kraj na świecie, zamieszkały przez około 270 milionów osób o różnych kulturach, językach i religiach.

 

 

To niezwykła destynacja turystyczna zachęcająca podróżników z pasją swoimi pięknymi plażami, świątyniami i bogatym życiem kulturalnym.

Ważne informacje

Informacje praktyczne

 • Zdrowie

Indonezja nie wymaga szczepień. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień skontaktuj się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

 • Cło

W Indonezji obowiązuje limit wwozu i wywozu obcych środków płatniczych stanowiących ekwiwalent 100 mln IDR (około 6,6 tys. USD).

 • Przepisy prawne

Za posiadanie, przywóz lub wywóz narkotyków grozi kara śmierci.

Informacje MSZ

Ważne:

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, sprawdź aktualne informacje konsularne na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod tym linkiem ! Strona MSZ podaje najświeższe doniesienia, ograniczenia bądź zalecenia dla turystów zamierzających udać się w podróż. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność pomiędzy danymi publikowanymi na naszym portalu, a informacjami podawanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, proszę przyjąć informację MSZ jako bardziej aktualną.

Warto wiedzieć

Ambasada RP w Dżakarcie 

adres: H.R. Jl. Rasuna Said Kav.X Blok IV/3, 12950 Jakarta, Indonesia
telefon:  +62 21 25 25 939+62 21 25 25 940
faks: +62 21 25 25 958
e-mail: dzakarta.amb.sekretariat@msz.gov.pl
godziny urzędowania Ambasady:
poniedziałek – piątek 09:00-17:00

Wydział Konsularny i Polonii w Dżakarcie

adres: H.R. Jl. Rasuna Said Kav.X Blok IV/3, 12950 Jakarta, Indonesia
telefon: +62 21 25 25 938 (czynny w każdy dzień roboczy od 13:00 do 15:00)
faks: +62 21 25 25 958
e-mail: dzakarta.amb.wk@msz.gov.pl

GaleriaInne wyprawy dla Ciebie

Indonezja | CZERWIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Indonezja | CZERWIEC 2023

Namibia 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Namibia 2023

Laos i Kambodża | LISTOPAD 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Laos i Kambodża | LISTOPAD 2023

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce


  Bilet lotniczy


  1

  Dzień 1: wyruszamy!

  Wylot z Polski do stolicy Indonezji, Dżakarty.

  2

  Dzień 2: Dżakarta

  Przylot do Dżakarty w godzinach popołudniowych. Na lotnisku będzie czekać polski pilot-przewodnik, z którym przejedziemy do hotelu w okolicy lotniska. Czas wolny na odświeżenie się, a następnie wspólna kolacja. Nocleg.

  3

  Dzień 3: Tanjung Puting

  O świcie przejazd na lotnisko, a następnie przelot z wyspy Jawa na wyspę Borneo do miasta Pankalanbun. Transfer do portu w Kumai, gdzie czekać na nas będzie tradycyjna łódź zwana klotokiem. Zakwaterujemy się na łodzi i ruszymy w rejs, by przez kolejne dwa dni podziwiać dziką naturę Parku Narodowego Tanjung Puting. Naszym pierwszym przystankiem będzie punkt karmienia orangutanów, do którego dotrzemy po krótkim spacerze. Obiad na łodzi. Płyniemy dalej w górę rzeki obserwując zmieniający się krajobraz i mijając przybrzeżne wioski. Kolejny postój i spacer w głąb dżungli. Płynąc do punktu postoju na nocleg będziemy mogli zobaczyć siedzące na drzewach nosacze oraz egzotyczne ptaki. Kolacja oraz nocleg na łodzi.

  4

  Dzień 4: Camp Leaky

  O poranku zjemy śniadanie na łodzi, a następnie ruszymy na krótki spacer. Dziś również zajrzymy do punktów karmienia orangutanów w porze, gdy strażnicy leśni przynoszą ich przysmaki – kukurydzę oraz banany. Przed obiadem ruszymy dalej w górę rzeki, by dotrzeć do znanego ośrodka rehabilitacji orangutanów w Camp Leaky. Po drodze zacumujemy na obiad. Popołudniu trekking po dżungli gdzie wypatrywać będziemy zwierząt oraz podziwiać lokalne gatunki flory. Jeszcze dziś popłyniemy w dół rzeki do portu w Kumai. Po zmierzchu wypatrywać będziemy świetlików. Późnym wieczorem przejedziemy z Kumai do hotelu w Pangkalanbun na nocleg.

  5

  Dzień 5: majestat świątyń

  Wcześnie rano wyjeżdżamy na lotnisko. Żegnamy się z Kalimantanem, czyli indonezyjską częścią wyspy Borneo i wracamy na Jawę. Przelecimy z Pangkalanbun do Semarang. Po drodze do miasta Yogyakarta odwiedzimy dwie świątynie. Pierwszą z nich jest buddyjska Borobudur pochodząca z przełomu VIII i IX wieku. Następnie przejedziemy do hinduistycznej Prambanan z IX wieku. To dwie najważniejsze świątynie na Jawie wpisane na listę UNESCO. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Yogyakarcie. Dla tych, którym starczy sił, zapraszamy na spacer po słynnej ulicy Malioboro pełnej sklepów, restauracji i kawiarni. Na kolację będzie można spróbować sycącej zupy z makaronem soto ayam lub popularnego w tym mieście dania z owocu chlebowca – gudeg. Nocleg.

  6

  Dzień 6: Bromo Tengger Semeru

  Kolejny dzień zaczynamy wcześnie rano. Z hotelu przejdziemy na położoną w pobliżu stację kolejową, z której przejedziemy pociągiem do Mojokerto. Po drodze obserwować będziemy zmieniające się indonezyjskie krajobrazy przepełnione polami ryżowymi i stożkami wulkanicznymi. Na miejscu czekać będzie na nas busik, którym przejedziemy w pobliże wulkanu Bromo położonego na terenie Parku Narodowego Bromo Tengger Semeru. Nocleg w lodżach.

  7

  Dzień 7: rajd jeepami - w stronę natury

  Dziś czeka nas wczesna pobudka około godziny 2:30. Lokalnymi jeepami przejedziemy na punkt widokowy skąd podziwiać będziemy wschód słońca. Następnie dla chętnych będzie możliwość wspięcia się na brzeg „wiecznie dymiącego” wulkanu Bromo. Wrócimy do lodży na śniadanie. Po szybkim odświeżeniu się zjeżdżamy w dół w stronę miasta Surabaya, skąd przelecimy na wyspę Flores do miejscowości Labuan Bajo. Na obiadokolację warto wybrać się na lokalny nocny market, który słynie ze świeżych i tanich ryb oraz owoców morza. Nocleg w hotelu w Labuan Bajo.

  8

  Dzień 8: Komodo

  Po wczesnym śniadaniu przejedziemy do portu, gdzie czekać na nas będzie prywatna łódź z kajutami. Zakwaterujemy się i ruszymy na dwudniowy rejs. Płynąc w stronę Parku Narodowego Komodo zatrzymamy się w kilku miejscach na pływanie i nurkowanie powierzchniowe. Dzisiejszy dzień pełen będzie relaksu i kontaktu z wodą, która ukoi nasze zmysły po tygodniu zwiedzania. Obiad i kolację zjemy na łodzi. Na nocleg zakotwiczymy w okolicy jednej z pięknych wysp, gdzie podziwiać można barwny zachód słońca. Noc można spędzić w kajucie lub na pokładzie, podziwiając rozgwieżdżone niebo

  9

  Dzień 9: niesamowite rafy koralowe

  Nasza łódź jeszcze przed świtem wyruszy w kierunku wybrzeża wyspy Komodo. Poranek to najlepszy czas by spotkać tutejsze ogromne warany, zwane smokami z Komodo. Na brzegu czekać będzie na nas strażnik z parku, który w czasie spaceru pokaże nam fragment wyspy i opowie o waranach. Wrócimy na łódź na śniadanie, a następnie przepłyniemy na wyspę Padar, skąd roztacza się piękny widok na trzy zatoki. Po zejściu ze szczytu przepłyniemy na różową plażę, gdzie będziemy mogli odświeżyć się w krystalicznych morskich wodach. W drodze powrotnej do Labuan Bajo zatrzymamy się jeszcze w kilku punktach gdzie będzie można popływać, poobserwować rafy koralowe oraz bogactwo tutejszej fauny z jej kolorowymi rybami czy mantami. Późnym popołudniem zakwaterowanie w hotelu w Labuan Bajo. Kolację można zjeść na miejscu lub w jednej z klimatycznych restauracji zlokalizowanych w centrum. Nocleg w hotelu.

  10

  Dzień 10: Moni

  Po śniadaniu przelot z Labuan Bajo do Ende położonego bardziej na wschód wyspy Flores. Z lotniska w Ende przejedziemy busikiem do wioski Moni, gdzie zakwaterujemy się w hotelu. W drodze do Moni będziemy mogli zobaczyć jak bardzo różni się krajobraz i kultura tutejszego regionu od tych, które mogliśmy podziwiać wcześniej. Dla chętnych popołudniowy spacer po okolicy. Po wczesnej kolacji przygotowanie na trekking następnego dnia i nocleg.

  11

  Dzień 11: Kelimutu

  Około 4 rano wyruszymy z lokalnym przewodnikiem na wschód słońca na wulkanie. Tutejszy wulkan – Kelimutu – znany jest z trzech jezior, których wody systematycznie zmieniają kolor. Oczywiście za zjawiskiem tym kryją się lokalne legendy mówiące o duszach zmarłych dziewcząt, chłopców i starców zamieszkujących kolorowe wody wulkanicznych jezior. Wrócimy na śniadanie do hotelu, a następnie wyruszymy w dalszą drogę w kierunku miejscowości Bajawa, gdzie planujemy nocleg. Po drodze zatrzymamy się między innymi na plaży słynącej z niebieskich kamieni oraz w wioskach Luba i Bena, gdzie poznamy tradycyjne lokalne obyczaje. Nocleg w hotelu w Bajawie.

  12

  Dzień 12: Wawo Muda

  Po śniadaniu ruszymy na trzygodzinny trekking do Wawo Muda by zobaczyć pozostałości po niedawnej aktywności wulkanicznej: wypalone drzewa, pękniętą ziemię i nowopowstałe jezioro kraterowe. Na trasie będziemy mieć także widoki na wulkany Ebulobo i Inerie. Po trekkingu powrót do busa i przejazd w stronę Rutengu. Po drodze zatrzymamy się jeszcze przy spowitym mgłą jeziorze Ranamese, ukrytym pośród dzikiej zieleni. Dalej na zachód przejedziemy do miejscowości Ruteng, gdzie spędzimy dzisiejszą noc.

  13

  Dzień 13: Mangarrai

  Po śniadaniu czeka nas ostatni odcinek malowniczego przejazdu po wyspie Flores. Wyruszamy z Ruteng do Labuan Bajo. Na trasie zatrzymamy się z wizytą u ludności Mangarrai by zobaczyć ich charakterystyczną architekturę oraz przyjrzeć się ich codzienności. Kolejnym ciekawym punktem będą pola ryżowe w formie pajęczej sieci. Jest to technika uprawy i podziału gruntu specyficzna tylko dla tego rejonu. Popołudniu dotrzemy na lotnisko w Labuan Bajo skąd przelecimy na wyspę Bali. Na nocleg udamy się do jednej z nadbrzeżnych miejscowości, które pełne są klimatycznych knajpek, barów i sklepów. Nocleg.

  14

  Dzień 14: Bali

  Czas wolny na odpoczynek lub opcjonalnie za dodatkową opłatą zwiedzanie Bali.

  15

  Dzień 15: pożegnanie z Indonezją

  Czas wolny, a następnie transfer na lotnisko w Denpasar. Nocny wylot z Bali do Polski.

  16

  Dzień 16 - przylot do Polski