• Cel podróży

 • Wyjazd

  31 lipca 2022
 • Powrót

  11 sierpnia 2022
 • Odliczamy do wyprawy

  39 dni 17 godzin
 • Liczba dni

  12 dni
 • Cena bez biletu

  13 000 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  7
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w wymienionych (lub podobnych) hotelach
 • Dwa posiłki dziennie, zgodnie z programem, bez śniadania 2-go dnia i kolacji 12 go
 • Transport klimatyzowanym busem oraz przejazd pociągiem do Amritsaru z Delhi
 • Przejażdżkę rikszami po Old Delhi
 • Lekcję gotowania z wizytą u lokalnej rodziny w Delhi
 • Lokalnych angielskojęzycznych przewodników w miejscach zwiedzania
 • Wizytę na plantacji herbaty
 • Wizytę w wiosce ceramicznej i w lokalnej galerii
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Inne atrakcje opisane w programie
 • Polskojęzycznego opiekuna na całą podróż

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych
 • Obiadów (lunch)
 • Wydatków własnych
 • Wstępów do obiektów
 • Napiwków dla obsługi (5 USD/os./dzień); Płatne na miejscu

Jadą z nami

Jak pisał Mark Twain – „Oto Indie! kraj stu narodów i stu języków, tysiąca religii i dwóch milionów bogów, jedyny kraj, który wszyscy pragną ujrzeć, a raz ujrzawszy, choćby tylko przelotnie, nie zechcą oddać ujrzanego obrazu za wszystkie widoki świata razem wzięte.” Pełna zgoda, właśnie takie bogactwo i czar zobaczycie wspólnie z nami.

 

Indie będziemy chłonąć wszystkimi zmysłami. Przed nami przygoda, smaki, najpiękniejsze zakątki Indii – te znane i te spoza szlaku!

Ważne informacje

Covid-19

Wymogi wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem
Osoby w pełni zaszczepione zwolnione są z obowiązku wykonania testu RT-PCR przed podróżą. Certyfikat szczepienia w języku angielskim należy dołączyć w formacie pdf do deklaracji dotyczącej stanu zdrowia wypełnianej na stronie: https://www.newdelhiairport.in/airsuvidha/apho-registration.

 

Testy po przyjeździe
2% przypadkowo wybranych pasażerów wszystkich lotów międzynarodowych zostanie poddana testom RT-PCR po przylocie do Indii. Koszt testu ponosi podróżujący. Nie ma konieczności oczekiwania na wynik testu na lotnisku.

 

Kwarantanna
Brak kwarantanny – przylatujących do Indii obowiązuje 14-dniowa samoobserwacja stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia objawów COVID-19 osoby te powinny zgłosić się do najbliższej placówki zdrowia i pozostawać w izolacji.

 

Formularz lokalizacyjny
Wszystkie osoby przylatujący]e do Indii zobowiązane są do wypełnienia deklaracji dotyczącej swojego stanu zdrowia. Aktualny formularz jest dostępny pod linkiem: https://www.newdelhiairport.in/airsuvidha/apho-registration.

 

Osoby niezaszczepione

Testy przed przyjazdem
Zaświadczenie lekarskie w języku angielskim stwierdzające negatywny wynik testu RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godzin przed wylotem.

 

Testy po przyjeździe
2% przypadkowo wybranych pasażerów wszystkich lotów międzynarodowych zostanie poddana testom RT-PCR po przylocie do Indii. Koszt testu ponosi podróżujący. Nie ma konieczności oczekiwania na wynik testu na lotnisku.

 

Kwarantanna
Brak kwarantanny – przylatujących do Indii obowiązuje 14-dniowa samoobserwacja stanu zdrowia. W przypadku wystąpienia objawów COVID-19 osoby te powinny zgłosić się do najbliższej placówki zdrowia i pozostawać w izolacji.

 

Formularz lokalizacyjny
Wszystkie osoby przylatujący]e do Indii zobowiązane są do wypełnienia deklaracji dotyczącej swojego stanu zdrowia. Aktualny formularz jest dostępny pod linkiem: https://www.newdelhiairport.in/airsuvidha/apho-registration.

Wjazd i pobyt

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

Paszport TAK

Paszport tymczasowy NIE

Dowód osobisty NIE

 

Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

Paszport powinien być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Indii.

 

Czy trzeba wyrobić wizę?

Obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym. W przypadku ubiegania się o wizę w kategoriach: turystyka, istnieje możliwość wykonania całej procedury online – w tym dokonania płatności i wydruku wizy, bez konieczności składania wizyty w Ambasadzie Indii. Szczegóły programu, opis procedury uzyskania e-wizy oraz pełna lista objętych nim punktów granicznych (28 portów lotniczych) są dostępne na stronie: https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html.

Nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty środków pieniężnych na każdy dzień pobytu.

Opłaty wizowe różnią się w zależności od celu i długości podróży.

Ubezpieczenie

Bezwzględnie należy mieć tzw. carnet de passage. Polisy ubezpieczeniowe uznawane są zgodnie z przyjętymi na świecie zasadami. Wskazane jest wykupienie indywidualnego pakietu ubezpieczeniowego, szczególnie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.

Zdrowie

Należy się liczyć ze wzrostem zachorowań na malarię i dengę w okresie bezpośrednio po monsunie. Nie są wymagane żadne szczepienia. Zaleca się szczepienia przeciw żółtaczce typu A i B oraz tężcowi. W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.

W niektórych rejonach, np. Mumbaju, uzasadnione jest przyjmowanie leków przeciwmalarycznych.

Zaleca się przestrzeganie higieny, picie wody wyłącznie przegotowanej lub płynów z zamkniętych fabrycznie pojemników. Nie należy spożywać owoców i warzyw bez ich uprzedniego wymoczenia w płynach dezynfekujących. Należy unikać żywienia się w ulicznych punktach gastronomicznych lub lokalach gastronomicznych niższych kategorii. W przypadku problemów żołądkowych należy udać się do lekarza (mając na uwadze specyficzną florę bakteryjną stosowanie środków powszechnie używanych w Europie nie jest zalecane). Należy powstrzymywać się od picia napojów z lodem (niewiadome pochodzenie wody).

GaleriaInne wyprawy dla Ciebie

Namibia 🇳🇦 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Namibia 🇳🇦

Armenia 🇦🇲 NOWY TERMIN! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Armenia 🇦🇲 NOWY TERMIN!

Alaska 🇺🇸

Alaska - marzenie! Słyszeliśmy to od naszych Podróżników tak często i tak szczerze, że zdecydowaliśmy się na kolejną podróż na koniec świata.

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce
  Aby wysłać wiadomość, zapoznaj się z Informacją RODO
  Uzupełnij formularz lub napisz na adres: biuro@goforworld.com

  1

  Dzień 1

  Wylot z Polski i przylot do Indii.

   

   

  2

  Dzień 2: Delhi

  Po przylocie transfer do hotelu. Wcześniejsze zakwaterowanie w zależności od dostępności pokoi. Czas wolny na chwilę relaksu, a dla chętnych wspólne wyjście do jednej z okolicznych kawiarni na późne śniadanie.

   

  Popołudniu przejażdżka rikszami po Old Delhi, a następnie przejazd na południe Delhi, gdzie odwiedzimy lokalną rodzinę. Na miejscu lekcja gotowania oraz wspólny posiłek, które będą, a także szansą lepszego poznania i zrozumienia indyjskich obyczajów i tradycji.

   

   

  Po kolacji powrót do hotelu na nocleg.

  3

  Dzień 3: Amritsar

  O świcie transfer na stację kolejową. Przejazd pociągiem z Delhi (7:20) do miasta Amritsar (13:30) w stanie Pendżam. Amritsar słynie przede wszystkim ze Złotej Świątyni Sikhów. Wizyta tutaj to szansa lepszego poznania i zrozumienia Sikhizmu – dharmicznej religii wywodzącej się z Indii.

   

   

  Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru po 400-letnich uliczkach otoczonych zabytkową architekturą. Można tu zobaczyć ratusz miejski, zakłady rzemieślnicze, świątynie, ale także i przede wszystkim piękne wille zwane haveli. Wieczorem wizyta w najważniejszej sikhijskiej gurudwarze, czyli Złotej Świątyni.

  4

  Dzień 4: Dharamshala

  Po śniadaniu wyruszymy w dalszą drogę. Opuszczamy stan Pendżab i jedziemy na północ do stanu Himachal Pradesh, gdzie żyje wspólnota buddyjska. Popołudniu dotrzemy do Dharamshali – spędzimy tu 2 noce.

   

   

  Dharamshala i Macleod Ganj to dwie miejscowości, w których spotkamy społeczność Tybetańczyków. To tutaj w 1959 roku uciekł i wciąż żyje przywódca Tybetu, Dalailama, po nasileniu się konfliktu z Chinami.

  Późnym popołudniem odwiedzimy Instytut Norbulingka, którego zadaniem jest zachowanie i pielęgnowanie kultury tybetańskiej.

  5

  Dzień 5: Dharamshala, McLeod Ganj

  Dzisiejszy dzień spędzimy na delektowaniu się urokliwym klimatem Dharamshali i McLeod
  Ganj. Będzie trochę wolnego czasu na spacer i zakupy, ale odwiedzimy też kilka ciekawych miejsc.

   

   

  Zaczniemy od Instytutu Astrologicznego, przy którym znajduje się uniwersytet, biblioteka i wyjątkowe muzeum. Następnie zgłębimy nieco historii regionu w niewielkim Muzeum Kangra. Zachwycimy się buddyjską architekturą w kompleksie Tsuglakhang, a na koniec zajrzymy do świątyni i zakonu Dalai Lamy.

  6

  Dzień 6: Palampur

  Najsłynniejsza herbata pochodzi z Assamu, ale również tutaj w Himachal Pradesh znajdują się plantacje, które dają nam możliwość poznania procesu uprawy oraz produkcji herbaty. Dzisiaj jedziemy do Palampur, gdzie taka właśnie plantacja się znajduje. Zanim jednak odwiedzimy herbaciane uprawy, pojedziemy do innego niezwykłego miejsca.

   

  Andretta to mało znana perełka tego stanu, która słynie ze swojej ceramiki. Odwiedzimy studio ceramiczne Mary Singh, gdzie poznamy tajniki produkcji tutejszych wyrobów. Przy okazji wstąpimy także do niewielkiej galerii sławnego malarza Sobhy Singha.

   

  7

  Dzień 7: Shimla

  Himachal Pradesh, czyli „ośnieżona prowincja” to jeden z 28 indyjskich stanów, zamieszkiwany od czasów prehistorycznych. Mieszka tu ok 7 milionów ludzi, którzy przez stulecia ulegali wpływom z dzisiejszych Indii, ale także Nepalu, Tybetu. Większość mieszkańców pracuje w rolnictwie, a najsłynniejszym produktem rolnym regionu są jabłka.

   

   

  Jak wygląda codzienne życie, plantacje, wsie? To wszystko będziemy mogli dziś zobaczyć jadąc z Palampuru do Shimli, gdzie spędzimy noc. Po przyjeździe czas wolny na aklimatyzację, spacer po okolicy i zakupy.

  8

  Dzień 8: Chandigarh

  Shimla była kiedyś jednym z ulubionych przez Brytyjczyków górskich kurortów, co do dziś
  można dostrzec w tutejszej architekturze.

  Dzisiejszy dzień zaczniemy od spaceru po okolicy. Lokalny przewodnik przybliży nas historię Shimli i jej urokliwej architektury. Zajrzymy także do dawnej rezydencji wicekróla, Viceregal Lodge. Po zwiedzaniu żegnamy się z górami i jedziemy do miasta Chandigarh.

   

   

  Chandigarh posiada prawa Terytorium Związkowego, a jednocześnie jest stolicą dwóch stanów: Pendżab i Harjana. Tu spędzimy noc.

  9

  Dzień 9: Delhi

  Le Corbusier był francuski artystą i architektem. Wielu kojarzy jego kaplicę w Ronchap, ale mało kto wie, że pomógł także zaprojektować indyjskie miasto Chandigarh.

   

   

  Dzisiaj będziemy mieć szansę eksplorowania pozostałości wpływów tego modernistycznego artysty na architekturę Chandigarhu, a także odwiedzimy wyjątkowy park stworzony przez artystę Neka Chanda z resztek przemysłowych.

  Popołudniu przejazd do Delhi. Komu starczy sił, może wybrać się nocą na Connaught Place, by doświadczyć nocnego życia indyjskiej stolicy lub spróbować typowego ulicznego jedzenia.

  10

  Dzień 10: Fatehpur Sikri, Agra

  Dla wielu wizyta w Indiach bez zobaczenia ich nieoficjalnej wizytówki – słynnego Tadż Mahal – nie byłaby pełna, dlatego dzisiaj opuszczamy Delhi i kierujemy się do Agry w stanie Uttar Pradesh, gdzie znajduje się ten klejnot koronny dawnego Imperium Mogołów.

   

   

  Zanim dotrzemy do Agry odwiedzimy kompleks architektoniczny Fatehpur Sikri, który powstał w 1571 jako stolica mogolskiego cesarza Akbara. Możemy zobaczyć tu meczet z imponującą Bramą Zwycięstwa „Buland Darwaza” oraz część pałacu zamieszkiwaną dawniej przez trzy żony cesarza – każda innego wyznania, co widać w architektonicznych detalach.

   

  11

  Dzień 11: Agra, Delhi

  Dzień zaczniemy wcześnie, gdyż Tadż Mahal najpiękniej wygląda o świcie i wtedy też nie ma tu tłumów. Poznamy niezwykłą historię tej zachwycającej konstrukcji, przyjrzymy się z bliska dekoracjom wykonanym techniką petra dura, przespacerujemy się po ogrodzie z widokiem na mauzoleum.

   

  Następnym punktem naszego programu będzie Fort Agra. To tutaj swoje ostatnie dni spędził twórca Taj Mahal. Zwiedzimy jego komnaty, a także typowe elementy fortu takie jak Diwani Aam, Diwani Khass. Popołudniu powrót do Delhi i nocleg w okolicy lotniska.

   

  12

  Dzień 12: Delhi

  Około godziny 4:30 transfer na lotnisko i lot powrotny z Delhi do Polski.