• Wyjazd

  27 października 2023
 • Powrót

  07 listopada 2023
 • Odliczamy do wyprawy

  141 dni 11 godzin
 • Liczba dni

  12 dni
 • Cena bez biletu

  36600 PLN
 • Dostępna liczba miejsc

  8
 • Cena

  36600 PLN
Zarezerwuj miejsceZobacz plan podróży

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie zgodnie z opisem
 • Śniadania
 • Lunche/kolacje zgodnie z opisem
 • Transfery lotnisko – hotel lotnisko
 • Zwiedzanie zgodnie z opisem
 • Serwis polskojęzycznego pilota od przylotu do wylot z Australii
 • Serwis polskojęzycznego przewodnika:
  • Piesze zwiedzanie Melbourne
  • Great Ocean Road
  • Oplata za wejście do PN Uluru/Kata Tjuta
  • Zwiedzanie Uluru
  • Kolacja pod gwiazdami
  • Zwiedzanie Kata Tjuta
  • Piesze zwiedzanie Sydney
  • Prom do Manly
  • Blue Mountains
  • Rejs na Wielką Rafę Koralową
  • PN Daintree
  • Zwiedzanie Brisbane
  • Wizyta z Lone Pine Koala Sanctuary
 • Przeloty na trasie MELBOURNE – AYERS ROCK – SYDNEY – CAIRNS – BRISBANE

Cena nie zawiera

 • Przelotów międzynarodowych
 • Pilota z Polski
 • Transportu poza opisem
 • Posiłków poza opisem
 • Aplikacja o wizę Australijską

Australia. Zachwyca już w marzeniach. Na koniec świata polecimy, aby na własne oczy zobaczyć cztery australijskie ikony — dostojną Operę, magiczne Uluru, barwną Wielką Rafę Koralową oraz krętą trasę Great Ocean Road. Podczas tej podróży poznamy zakamarki najciekawszych australijskich miast i codzienne życie mieszkańców. W hipsterskim Melbourne wypijemy doskonałą kawę. W tropikalnym Brisbane spędzimy wieczór smakując świat. W nowoczesnym Sydney wzniesiemy toast za fantastyczne wspomnienia.

 

Ważne informacje

COVID-19

Zasady wjazdu z terytorium Polski

Od 21 lutego 2022 r. granice Australii mogą przekroczyć w pełni zaszczepieni posiadacze wszystkich rodzajów wiz. Jednak poszczególne stany i terytoria mogą nadal utrzymywać ograniczenia dla podróżujących z zagranicy.

Szczepionki uznawane w Australii to: Comirnaty (Pfizer), Vaxzevria (AstraZeneca), Covishield (AstraZeneca), Spikevax lub Takeda (Moderna), Janssen-Cilag (Johnson & Johnson), Coronavac (Sinovac), BBIBP-CorV (Sinopharm) – poniżej 60 roku życia, Covaxin (Bharat Biotech), Sputnik V (Instytut Badań Gamaleya), Novavax (Biocelect Nuvaxovid).

Jako zaszczepione traktowane są osoby, które przyjęły szczepionkę uznawaną w Australii (2 dawki w odstępie co najmniej 14 dni, 1 dawkę w przypadku szczepionki Johnson & Johnson) co najmniej 7 dni przed przylotem. Szczepienie dawkami różnych szczepionek jest uznawane jako pełne zaszczepienie.

Osoby zaszczepione w Australii powinny podczas przekraczania granicy przedstawić australijski Międzynarodowy Certyfikat Szczepień przeciwko COVID-19. Osoby zaszczepione za granicą powinny posiadać certyfikat szczepień (papierowy lub elektroniczny), który musi zawierać co najmniej następujące dane: imię i nazwisko (tak jak w paszporcie), datę urodzenia lub numer paszportu, rodzaj szczepionki, datę przyjęcia poszczególnych dawek lub zakończenia pełnego cyklu szczepień. Certyfikat powinien być sporządzony w języku angielskim lub przedstawiony wraz z przysięgłym tłumaczeniem na ten język.

 

Jaki jest status osób nie w pełni zaszczepionych?

Osoby nie w pełni zaszczepione są traktowane jako osoby niezaszczepione i mogą podlegać obowiązkowi uzyskania zgody na wjazd do Australii oraz kwarantannie.

 

Wymogi wobec osób zaszczepionych

Testy przed przyjazdem
18 kwietnia 2022 r. zniesiony został wymóg posiadania negatywnego wyniku testu w kierunku COVID-19 wobec osób przyjeżdżających do Australii z zagranicy. Na podróżnym spoczywa obowiązek spełnienia ewentualnych wymogów związanych z testowaniem wprowadzonych przez poszczególne linie lotnicze.

 

Testy po przyjeździe

Przepisy różnią się w poszczególnych stanach i terytoriach, należy każdorazowo sprawdzić wymogi dotyczące ew. testowania w zależności od lotniska przylotu.

 

Kwarantanna

Płatna kwarantanna hotelowa obowiązuje osoby niezaszczepione, uprawnione do przekroczenia granicy. Szczegółowe przepisy różnią się w poszczególnych stanach i terytoriach, należy każdorazowo sprawdzić wymogi dotyczące kwarantanny w zależności od lotniska przylotu.

Wjazd i pobyt

Na jakim dokumencie podróży można przekroczyć granicę?

Paszport TAK
Paszport tymczasowy TAK
Dowód osobisty NIE

 

Jaka jest wymagana minimalna ważność dokumentu podróży?

Nie ma określonej minimalnej ważności paszportu koniecznej do przekroczenia granicy Australii. Dokument powinien być ważny co najmniej na czas podróży. Zalecane jest, ze względu na wymagania krajów tranzytowych lub linii lotniczych posiadanie dokumentu paszportowego ważnego minimum 6 miesięcy.

 

Czy trzeba wyrobić wizę?

Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej podróżujący do Australii w celach turystycznych lub biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące muszą posiadać wizę, o którą należy wnioskować online. Wiza jest bezpłatna. Wnioski można składać za pośrednictwem strony internetowej Departamentu Spraw Wewnętrznych https://immi.homeaffairs.gov.au/.

Ubezpieczenie

Wskazane jest wykupienie ważnej na terenie Australii osobowej polisy ubezpieczeniowej pokrywającej koszty leczenia, hospitalizacji oraz transportu medycznego. Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe. Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych są uznawane na zasadzie indywidualnych porozumień.

Zdrowie

Poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia turystów mogą być jadowite węże i pająki (dotyczy to przede wszystkim osób podróżujących po buszu lub pustyni). Opieka medyczna jest jednak dobrze przygotowana na leczenie skutków ukąszeń. Dostęp do opieki medycznej jest łatwy. Doba w szpitalu kosztuje ok. 800 AUD. Koszt standardowej wizyty lekarskiej wynosi ok. 80 AUD.

Cło

Nie ma limitów przy wwozie i wywozie środków pieniężnych. Obowiązuje jednak obowiązek zgłoszenia wwozu lub wywozu gotówki powyżej 10 tys. AUD. Całkowicie zakazany jest wwóz żywności, roślin, zwierząt i skór zwierzęcych. Dodatkowe informacje celne dostępne są na stronach internetowych http://www.border.gov.au/.

GaleriaInne wyprawy dla Ciebie

Indonezja | CZERWIEC 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Indonezja | CZERWIEC 2023

Namibia 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Namibia 2023

Laos i Kambodża | LISTOPAD 2023 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Laos i Kambodża | LISTOPAD 2023

Mogą Cię też zainteresować

Zarezerwuj miejsce


  Bilet lotniczy


  1

  Dzień 1: Zaczynamy podróż

  Wylot z Polski. Przylot do Doha i zmiana samolotu.

  2

  Dzień 2: Przylot do Melbourne

  Przylot do Melbourne. Po kontroli paszportowej spotkanie z lokalnym pilotem i przejazd do hotelu.

  3

  Dzień 3: Zwiedzanie Melbourne

  Po śniadaniu spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Zwiedzanie Melbourne pieszo i tramwajem miejskim wraz z Królewskim Ogrodem Botanicznym, Katedrą Świętego Patryka oraz budynkiem parlamentu stanu Victoria. Spacer promenadą wzdłuż brzegu rzeki Yarra. Kolacja w lokalnej restauracji.

   

   

  4

  Dzień 4: Great Ocean Road

  Rano spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem w hotelu. Całodniowy wyjazd do Parku Narodowego Port Campbell i oglądanie formacji skalnych 12 Apostołów.

  Powrót do Melbourne. Kolacja.

  5

  Dzień 5: Przelot do Ayers Rock

  Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Melbourne. Przylot do Ayers Rock. Transfer do resortu. Wjazd do Parku Narodowego Uluru, zwiedzanie rejonu wokół skały.

   

   

  Wieczorem Kolacja pod gwiazdami, zachód słońca z lampką wina.

  6

  Dzień 6: Przelot do Sydney

  Wczesnym rankiem wyjazd do Parku Uluru, oglądanie wschodu słońca, zwiedzanie okolicy. Po śniadaniu transfer na lotnisko.

   

   

  Wylot z Ayers Rock. Przylot do Sydney i transfer do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.

  7

  Dzień 7: Zwiedzanie Sydney

  Po śniadaniu spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Piesze zwiedzanie najciekawszych rejonów Sydney – The Rocks, Mrs Macquaire’s Chair, Ogrody Botaniczne.

   

   

  Oglądanie Sydney Opera House z zewnątrz. Przepłynięcie promem do Manly. Po powrocie do Sydney kolacja i czas wolny.

   

  8

  Dzień 8: Blue Mountains

  Spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Wyjazd w Góry Błękitne. Spacer do sławnej formacji skalnej Trzy Siostry.

   

   

  Powrót do Sydney. Kolacja w lokalnej restauracji.

  9

  Dzień 9: Przelot do Cairns

  Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Sydney. Przylot do Cairns i transfer do hotelu. Spacer przez centrum miasta i promenadą. Kolacja w lokalnej restauracji.

   

  10

  Dzień 10: Wielka Rafa Koralowa

  Rano transfer do przystani morskiej. Całodzienna wycieczka katamaranem na Wielką Rafę Koralową (dołączenie do grupy angielskojęzycznej).

  Pływanie w falach Oceanu Spokojnego oraz nurkowanie z rurką. Na statku serwowany będzie lunch.

  Po południu powrót do Cairns i transfer do hotelu. Czas wolny.

  11

  Dzień 11: Park Narodowy Daintree

  Rano spotkanie w hotelu z polskojęzycznym przewodnikiem. Całodniowa wycieczka do prastarego, najstarszego na Ziemi lasu deszczowego. Trasa wiedzie wzdłuż pięknego wybrzeża z widokami na Morze Koralowe z jednej strony i Wielkie Góry Wododziałowe z drugiej.

  Przepływ promem przez rzekę Daintree do parku narodowego o tej samej nazwie. Spacer po lesie deszczowym w rejonie prywatnej posiadłości z możliwością kąpieli w tamtejszym strumieniu. Powrót do miasta i kolacja.

  12

  Dzień 12: Przelot do Brisbane

  Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot z Cairns. Przylot do Brisbane. Transfer do hotelu. Kolacja w lokalnej restauracji.

  13

  Dzień 13: Wylot z Australii

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Lone Pine Koala Sanctuary. Panoramiczne zwiedzanie Brisbane.

   

   

  Pożegnalna kolacja. Transfer na lotnisko.
  Wylot z Brisbane.