Tokio | TOP 5 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Tokio | TOP 5

Zajrzyjmy dziś do kilku miejsc w stolicy Japonii, największej metropolii świata. To od niej zaczniemy naszą wyprawę w marcu 2020! [zapisz się]

#5 Shibuya

Słynna dzielnica rozrywki i handlu, centrum japońskiej mody. Zatrzymajmy się pod pomnikiem Hachiko – psa, który przez dziesięć lat czekał na zmarłego pana przy stacji metra.

pin

#4 Shinjuku

Kluby dla dorosłych i oszklone wieżowce, zatłoczone i kolorowe enklawy obcokrajowców: Koreańczyków, Chińczyków, Filipińczyków. I wyrastająca ponad dzielnicę siedziba władz metropolitalnych, „tokijski ratusz” wysoki na 243 metry!

pin

#3 Pałac Cesarski

Wzniesiony na miejscu Zamku Edo, czyli siedziby siogunów rodu Tokugawa, rządzących Japonią w latach 1603–1867. Otwarty dla zwiedzających tylko w urodziny cesarza i z okazji Nowego Roku.

pin

#2 Park Ueno

Opisywana często w japońskiej literaturze rozległa oaza zieleni, w której znajduje się kilka muzeów i świątyń. A także pomnik Takamoriego Saigo, jednego z najsłynniejszych samurajów w historii.

pin

#1 Akihabara

Elektryczne Miasto. Salony gier komputerowych i sklepy z elektroniką, kawiarnie z poprzebieranymi kelnerkami, wszechobecne anime i manga. Słowem, wszystko to, co szczególnie młodym ludziom kojarzy się Japonią.

pin

Tokio | TOP 5 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.