Tokio nocą Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Tokio nocą

Moim ulubionym sposobem relacjonowania podróży jest przybliżanie odległych miejsc i opowiadanie historii mieszkających tam osób poprzez zdjęcia. W ciągu dnia skupiam się na odnajdywaniu detali codziennej rzeczywistości, a w nocy ? ukazywaniu zupełnie innego oblicza miast i krajobrazów. Do drugiej kategorii zalicza się seria nocnych zdjęć, które wykonałem niedawno na ulicach Tokio.

Japońska stolica idealnie pasuje do mojego stylu fotografowania, który opiera się o efektowne dokumentowanie miejskiej przestrzeni. Rozświetlone neonami ulice, gęsta zabudowa i architektura, łącząca tradycję z nowoczesnością stwarzają specyficzny klimat, który znacznie różni się od podobnych miejsc w miastach Europy czy Ameryki. Wieczorne fotograficzne wypady pozwalały w pełni to poczuć ? spacerując po Tokio bez konkretnego celu i kierunku docierałem do miejsc, które w innych okolicznościach łatwo byłoby pominąć. Lokalizacje, które za dnia wydawały się nieciekawe, nocą nabierały blasku: dobrym przykładem mogą być tutaj liczne wiadukty, kładki i przejścia przecinające tokijskie ulice, które pozwalały uchwycić ruch uliczny z ciekawej perspektywy.

IMG_3098 IMG_2849 IMG_2606 IMG_2817

Poniższa seria to efekt kilku nocy z aparatem na ulicach Tokio: są tu miejsca kultowe, np. słynne skrzyżowanie Shibuya i zakupowe aleje w dzielnicy Ginza, jak i mniej znane ? drogi w rejonie Akasaka i mniejsze ulice pełne neonów. Stolica Japonii to miejsce niezwykłe, różnorodne i kolorowe ? i właśnie to starałem się uchwycić na moich zdjęciach.

IMG_2608

IMG_2612

IMG_2828

IMG_3369

Pełną galerię z Tokio możecie zobaczyć tutaj:

www.szykulski.com/photography

Tokio nocą Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Tomasz Szykulski

Fotograf, podróżnik, student Trinity College Dublin. Zajrzyjcie  na www.szykulski.com