To nie tak, jak widzisz | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

To nie tak, jak widzisz | TOP 8

Jeżeli stereotypy są złe, to znaczy, że świat stoi na głowie. Bo przecież cała ludzkość to stereotyp na stereotypie – przekonania, wydeptane ścieżki i wiara w to, że kulturę można poznać przez zidentyfikowanie kilku charakterystycznych cech… Ale czy zawsze złe? Absurdalne? Chybione? Nasz TOP 8 stereotypów kulturowych!

#8 Australia `żyje` kangurami

Można sobie wyobrazić, że po przylocie do Australii czekają na nas tylko kangury. Bynajmniej, nie wyskoczą one z każdego możliwego zakątka, podobnie, jak nie każdy obywatel Australii posiada kangura na własność…

 

 

#7 Indie to bardzo biedny kraj

Taki stereotyp, wysnuty na podstawie obrazu części społeczeństwa, dotyka kraj, który zamieszkuje… 1,252 miliarda ludzi! Czy wszyscy klepią tam biedę?

 

 

#6 W Nigerii ludzie mieszkają w lepiankach

Przekonanie, że cała Afryka to dzikie połacie terenu, gdzie nie rozwinęła się infrastruktura i szeroko pojęta cywilizacja jest szokujące. Tymczasem na przykład Abudża (Nigeria) to miasto równie hałaśliwe, rozbudowane i zakorkowane, jak każda inna stolica świata.

 

 

#5 Śląsk to kopalnie, smog i szare ulice

Bolesny stereotyp, zważywszy na ilość zielonych terenów i piękno tego rejonu. W Polakach zakodowano przeświadczenie o Śląsku i chyba nie ma sposobu, by je zmienić. No chyba, że ktoś przekona się na własne oczy!

 

 

#4 Chińczycy zjedzą wszystko, co się rusza

Jada się na pewno psy i robaki. Może nawet w kanapkach do szkoły znajdą się takie frykasy? Tymczasem Chińczycy, jak każdy naród, posiadają swoje tabu żywieniowe. W tak zróżnicowanym społeczeństwie znajdują się regiony, gdzie jada się dziwne potrawy, ale również takie, w których nikt nie tknie np. psiego mięsa, pewnych gatunków serów czy robaków. Przekonamy się o tym podczas naszej wyprawy! [zapisz się]

 

 

#3 Wszystkie Francuzki noszą ubrania od projektantów

Ubrane w najdroższych butikach, zawsze z klasą. Biegają po całej Francji w szpilkach, roztaczając wokół zapach najdroższych perfum. Na pewno? Francuzki kochają sieciówki. Dior i Chanel pozostają jedynie w zasiągu najbogatszych.

 

 

#2 Urugwajczycy żyją tylko zabawą

Kraj całkowicie liberalnych i szczęśliwych hippisów? Owszem, Urugwajczycy lubią się bawić, ale… Każdy naród kocha świętować, ale obywatele Urugwaju ciężko pracują na swój byt.

 

 

#1 Gruzja to niebezpieczny kraj

Pytanie o to, czy Gruzja jest niebezpieczna pada absolutnie zawsze. Każdy, kto odwiedził ten kraj, musi często się z tego tłumaczyć. A jaka jest prawda? Prawda jest taka, że dla Gruzina gościnność to punkt honoru. O tym opowie każdy, kto odwiedził ten niesamowity kraj – a my planujemy pojechać tam w tym roku kilkakrotnie. Ostatnie miejsca czekają! [zapisz się]

 

 

Autor: Danuta Awolusi

 

To nie tak, jak widzisz | TOP 8 Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!