Te wynalazki zmienią nasze podróże Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Te wynalazki zmienią nasze podróże

Laserowe wiązki podczerwieni na lotniskach mierzące waszą temperaturę to zaledwie wstęp do tego, co czeka nas w przyszłości. Bo podróże po pandemii koronawirusa mają być hiper bezpieczne. Właśnie w tym ma pomóc jeden z nowszych wynalazków, nad którym pracują naukowcy.

Proszę dmuchnąć

Alkomat? Tak, ale nie ten do wykrywania promili we krwi, ale bardzo wczesnych objawów zarażenia wirusem. Jak wiadomo, badanie temperatury nie zawsze jest wiarygodne: osoba z gorączką może być po prostu przeziębiona, z kolei bezobjawowy przypadek może zarazić pasażerów samolotu. Właśnie dlatego urządzenie, przypominające alkomat, ma pomóc wytropić COVID we wczesnej fazie. Prototyp opracowuje się właśnie w laboratorium fotonicznym Gabby Sarusi, profesora Uniwersytetu Ben-Guriona na Negewie w Izraelu.

 

 

Coronawirus ma coś wspólnego z fizyką? Tak, jeżeli spojrzymy na sprawę inaczej, niż dotychczas: nie jako czynnik biologiczny, ale jako cząsteczkę o wielkości nanometrycznej, którą może wykryć sprzęt elektryczny. Wrzucone w pole elektromagnetyczne cząsteczki powodują pewne „zakłócenia” w przepływie fal elektromagnetycznych, które można wykryć. Dokładność urządzenia w testach wyniosła aż 92%. To bardzo dużo.

„Alkomat” zostanie jeszcze dopracowany, a później, po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń, wdrożony na lotniskach i dworcach.

Szczepionka w plastrze z tatuażem w gratisie

A co za szczepionką? Specjaliści twierdzą, że może być gotowa w 2021 roku. Oczywiście rodzi się tu problem wożenia ze sobą dokumentacji medycznej, ale i na to znajdzie się rozwiązanie: mały, niewidzialny dla oka tatuaż, poświadczający o szczepieniu. Naukowcy wynaleźli już plastry z mikroigłą, które zaszczepią i jednocześnie pozostawią niewidoczny atrament pod skórą osoby, przechowując w ten sposób zapis szczepień.

PhoneSoap

Niezwykły, ale też nienowy wynalazek, który powstał w 2009 roku. Przenośne pudełko dezynfekujące za pomocą UV, które zabija 99,9% wirusów i bakterii. Możesz w nim zdezynfekować mnóstwo rzeczy: telefon, słuchawki, klucze: a więc rzeczy, z którymi masz styczność bardzo często. To także bardzo ekologiczne rozwiązanie, bo nie musisz kupować kolejnych butelek z płynem dezynfekującym.

 

Te wynalazki zmienią nasze podróże Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!