Targ rybny Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Targ rybny

Jedna z unikalnych atrakcji Tokio przenosi się w nowe miejsce i staje się bardziej przyjazna turystom.

Centralny Tokijski Hurtowy Targ Metropolitalny, znany jako Tsukiji, to największe rybne targowisko na świecie. Założono je prawie sto lat temu, choć tradycja urządzania targów rybnych w tej okolicy sięga początków siedemnastego wieku. Na Tsukiji sprzedaje się dwa tysiące ton ryb dziennie – od malutkich sardynek po kilkusetkilogramowe tuńczyki.

To właśnie poranne aukcje tuńczyków przyciągają najwięcej turystów. Już nocą ustawiają się oni w kolejce przy wejściu, ponieważ ilość miejsca dla obserwatorów jest bardzo ograniczona. Ma się to jednak zmienić. Na początku października Tsukiji zastąpione zostanie przez nowoczesny targ Toyosu, wyposażony w przestronne tarasy obserwacyjne. Ulokowano go w odległości dwóch kilometrów od Tsukiji, przy stacji kolejowej Shijo-mae.

Podczas podróży do Tokio warto tam zajrzeć. Nawet jeśli nie interesują was aukcje. Na Toyosu, tak jak i na starym targowisku, działać będzie bowiem także szereg lokali gastronomicznych. Nigdzie indziej nie dostaniecie równie świeżego sushi!

Targ rybny Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.