Tanzania i Zanzibar z obowiązkowymi testami Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Tanzania i Zanzibar z obowiązkowymi testami

Od 4 maja wszyscy odwiedzający Tanzanię i Zanzibar muszą przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR na obecność koronawirusa. Od osób przybywających z krajów z dużą liczbą zachorowań – będzie wymagany dodatkowy test na miejscu.

Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. „Azyl” dla osób, które chciały uniknąć restrykcji, przestaje mieć rację bytu. Nowe przepisy to efekt powołania na urząd prezydenta Samii Suluhu Hassan, która zastąpiła niedawno zmarłego Johna Magufuli.

Regulacje pojawiły się już na naszej stronie rządowej gov.pl:

Od 4 maja br. wszyscy podróżujący zobowiązani będą do okazania po przyjeździe/przylocie do Tanzanii zaświadczenia o negatywnym wyniku testu RT-PCR na obecność Covid-19. Próbki do testu powinny być pobrane w ciągu 72 godzin przed przyjazdem/przylotem do Tanzanii.
Wszyscy podróżni, zarówno podczas przyjazdu do Zjednoczonej Republiki Tanzanii, jak i wyjazdu z tego kraju, poddawani będą wzmożonej kontroli pod kątem Covid-19, przy czym osoby przybywające z krajów o wysokiej liczbie zachorowań będą musiały wykonać szybki test („rapid test”), którego koszt wyniesie 25 USD.

Również podróżujący, którzy spędzą więcej niż 72 godziny w tranzycie, będą musieli poddać się kolejnemu szybkiemu testowi („rapid test”) po przyjeździe/przylocie do Tanzanii.

Wszyscy podróżni przybywający z krajów, gdzie według regularnie aktualizowanych wykazów WHO pojawiają się nowe warianty Covid-19, bądź tacy, którzy wciągu ostatnich 14 dni przed przyjazdem do Tanzanii podróżowali przez takie kraje, będą musieli wykonać obligatoryjnie szybki test („rapid test”), a następnie poddać się 14-dniowej obowiązkowej kwarantannie, na koszt własny. Lista punktów, w których można będzie odbywać kwarantannę zostanie udostępniona przez władze Tanzanii. Powracający do Tanzanii rezydenci będą mogli odbyć kwarantannę we własnym miejscu zamieszkania.

Tanzania i Zanzibar z obowiązkowymi testami Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!