Tajlandia kulinarnie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Tajlandia kulinarnie

Tych smaków nie trzeba specjalnie zachwalać: wszyscy na świecie wiedzą, że Tajlandia słynie z doskonałej kuchni! Tam jedzie się między innymi po to, żeby jeść. Królestwo ryżu, sosu rybnego, pikantności i łączenia słodkiego ze słonym. Można jeść pałeczkami, ale uspakajamy: widelec i łyżka to standard w większości restauracji. 

To właśnie stąd pochodzi uwielbiany Pad Thai, czyli oryginalny ryż (lub makaron), zasmażany z tofu i jajkiem. Nie mniejszym przebojem jest Tom Yam Goong – pyszna zupa z trawy cytrynowej, chili, kokosa, krewetek i śmietany. Tajlandia może pochwalić się wieloma daniami z makaronem – nie tylko ryżowym, ale również jajecznym.

Inną, znaną na całym świecie będzie – nie inaczej – tajskie curry. Zielone, żółte i czerwone, koniecznie z dodatkiem mleka kokosowego. Curry podaje się zazwyczaj z ryżem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez m_tree (@m_tree22)

W Tajlandii otrzymamy niewielką porcję jedzenia – dzięki czemu można spożywać częstsze posiłki. Mimo to, tajskie porcje są dosyć sycące. I idealnie wyważone smakowo. Jeżeli szukacie czegoś innego niż curry, nie martwcie się – Tajlandia to królestwo street food, które zadowoli nie tylko mięsożerców, ale również wegan. Choć wiele potraw jest smażonych, miłą odmianą są świeże, wyraziste sałatki.

Jeżeli kochacie poznawać kulturę poprzez smaki – Tajlandia będzie dla was rajem. Ruszajcie z nami pod koniec roku!

Tajlandia

Tajlandia kulinarnie Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!