Tajemnice biblioteki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Tajemnice biblioteki

Biblioteczna wieża, która obrosła legendami, po raz pierwszy dostępna jest dla każdego.

Uniwersytet w Cambridge to jedna z najstarszych uczelni na świecie, założono go przecież w 1209 roku. Wykształcenie zdobywali tam tacy geniusze jak Isaaca Newton, Alan Turing, George Byron czy Stephen Hawking. Nic zatem dziwnego, że na każdym kroku czai się w Cambridge jakaś fascynująca historia.

Za jedno z najciekawszych miejsc uchodzi siedemnastopiętrowa, górująca nad miastem wieża uniwersyteckiej biblioteki. Przeróżne plotki o znajdujących się w niej zakazanych księgach krążyły od dekad, a to z tego względu, że nie mieli do niej dostępu nawet studenci! Czas jednak rozwiać wątpliwości i poznać prawdę, otwarto bowiem wystawę „Tall Tales: Secrets of the Tower”.

– Po raz pierwszy dajemy wszystkim szanse na eksplorowanie zarówno niezwykłej kolekcji książek, jak i jednego z najbardziej widocznych, a jednocześnie najbardziej tajemniczych budynków w Cambridge – mówi bibliotekarz Liam Sims.

Co zatem znajdziemy w wieży? Rzeczywiście są tam rzeczy, które uznawano niegdyś za skandaliczne, na przykład… wiktoriańska literatura erotyczna. Ale większość spośród miliona (!) książek to po prostu pierwsze wydania dzieł z ostatnich trzystu lat. Tak czy inaczej, jest co czytać i oglądać. A można to robić od poniedziałku do soboty i to bez płacenia za wstęp. Wieża pozostać ma otwarta do końca października.

Tajemnice biblioteki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.