Sztuka dronów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Sztuka dronów

Zdjęcia robione za pomocą dronów to… niesamowite spektrum możliwości. Wcześniej taka fotografia wydawała się czymś zupełnie niedostępnym, teraz – zaczyna być sztuką, która zdobywa swoje własne nagrody i wielkie uznanie. Zobaczcie, jak fotografują zwycięzcy tegorocznej edycji Drone Photography Contest. I trzymajcie się mocno!

Konkurs organizowany jest przez założycieli specjalnej platformy dla zdjęć dronowych Dronestagr.am. To właśnie tam można cieszyć oko niezwykłymi materiałami!

Całość należy określić tylko jednym słowem: OSZAŁAMIAJĄCE. Takie są zdjęcia zwycięzcy konkursu, Francesco Cattuto, który uwiecznił Bazylikę świętego Franciszka z Asyżu w Umbrii (Włochy). Wynurzająca się z mgły budowla sprawia raczej wrażenie… kadru z filmu fantasy. Ale nie. Taka jest rzeczywistość!

Niemniejsze wrażenie robią zdjęcia Karolis Janulis, który zabrał drona na Gran Canarię. Efekty mówią same za siebie.

goodbye summer | sudie vasara

A post shared by karolis jay I aerial photo (@karolis.jay) on

red cross | raudonas kryžius

A post shared by karolis jay I aerial photo (@karolis.jay) on

Przepiękne, dronowe pejzaże wykonuje również Michael B. Rasmussen. Dania okazała się dla niego szczęśliwa. Jego praca zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Nature & Wildlife

Pine tres

A post shared by Michael B. Rasmussen (@mbernholdt) on

Wykonanie niektórych zdjęć wymagało… poświęcenia. Aby „złapać ten moment”, laureat trzeciej nagrody, Jonathan Payet, musiał nosić maskę, by uniknąć zderzenia z siarką i gorącymi gazami, które roztacza wokół siebie Piton de la Fournaise, wulkan znajdujący się na wyspie Reunion.

Pozostaje jedynie przyznać, że sztuka dronów jest… po prostu niesamowita. Nadludzka!

 

Sztuka dronów Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com