Szlakiem śmieci Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Szlakiem śmieci

Wiele jest na świecie pomysłów na podróże, ale ta inicjatywa zwróciła naszą szczególną uwagę. Trójka przyjaciół wybrała się w pieszą wędrówkę szlakiem… śmieci. Sprzątają po turystach, którzy zostawiają na leśnych ścieżkach całe tony odpadów i dziwnych przedmiotów.

Szlaki Ameryki – właśnie taką trasę obrali Seth Orme, Joseph Dehnert i Paul Twedt. Pracy mieli co nie mara, a zdjęcia dokumentujące ich wyprawę są momentami szokujące.

Stare materace, puste opakowania, zlewozmywak. Całe tony śmieci! Zaczęli od Szlaku Appalachów, we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, a później przenieśli się na obrzeża Kalifornii i Meksyku, poruszając się w kierunku granicy Waszyngtonu i Kanady.

Inspiracja do działania jest bardzo oczywista. Jak można przeczytać na ich blogu, chodzi o podnoszenie świadomości tego, jak ważne jest dbanie o środowisko. Obecna część wyprawy została zakończona – sukcesem. Podróżnicy nie byli osamotnieni, zyskując rozgłos wśród internautów i wsparcie sponsorów. Właśnie dlatego w 2017 roku planują kolejną, „śmieciową” wyprawę, tym razem na obszarze Cumberland Island oraz Georgii na Półwyspie Olimpijskim w Waszyngtonie.

Szlakiem śmieci Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com