Szlak Prosecco na liście UNESCO! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Szlak Prosecco na liście UNESCO!

Włoskie wzgórza Prosecco zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po ponad dekadzie wielkich nadziei na część Włoch, region Prosecco w północno-wschodniej części Veneto został ostatecznie dodany do listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Położony w północno-wschodnich Włoszech obszar obejmuje wzgórza Conegliano i Valdobbiadene, gdzie od wieków uprawia się winogrona specjalnie do Prosecco.

pin

W uzasadnieniu komisji padły słowa:

Od XVII wieku stworzenie ciglioni [małych działek z winoroślami] ukształtowało szczególny krajobraz szachownicy, składający się z rzędów winorośli równoległych i pionowych do zboczy. W XIX wieku technika treningu winorośli bellussera przyczyniła się do ukształtowania estetyki krajobrazu.

Jak się okazuje, czasem działalność człowieka może wyjść na dobre! To rzadkość, więc tym bardziej cieszymy się z tej decyzji.

pin

pin

A jeżeli kochacie wino i chcecie zajrzeć do najlepszych winnic Europy – zapisujcie się na wyprawę do Gruzji i Portugalii!

PODRÓŻE KOCHAM WINO

Szlak Prosecco na liście UNESCO! Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com