Szlak Johnny'ego Casha Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Szlak Johnny’ego Casha

W niewielkiej kalifornijskiej miejscowości pamiętają o sławnym muzyku z Arkansas.

Johny Cash, ze względu na ulubiony kolor ubrań zwany Człowiekiem w Czerni, był jedną z największych gwiazd amerykańskiej sceny muzycznej. Wykonawca odznaczony Narodowym Medalem Sztuki kojarzony jest przede wszystkim z muzyką country, ale nie obce były mu również inne gatunki, z rock and rollem i bluesem na czele. Teraz, czternaście lat po śmierci Casha, kalifornijskie miasto, z którym związana była jego wielka kariera, uhonorowało artystę w niezwykły sposób.

W Folsam, bo o tej miejscowości mowa, otwarto właśnie oficjalnie czterokilometrowy Szlak Johnny’ego Casha. Prowadzi on z centrum miasta ku zielonym okolicom, gdzie podziwiać można krajobraz pełen wzgórz i wąwozów, jezior i rzek. Polecany jest zarówno rowerzystom, jak i biegaczom oraz spacerowiczom.

A dlaczego akurat w Folsam, skoro Johnny Cash przecież stąd nie pochodził? Dlatego, że jeden z jego największych hitów zatytułowany jest „Folsom Prison Blues”. No i to właśnie w tutejszym więzieniu Mężczyzna w Czerni nagrał „At Folsom Prison”, jeden z najsłynniejszych albumów koncertowych.

Szlak Johnny'ego Casha Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!