Szkoła książąt

Świat znów oszalał na punkcie brytyjskiej rodziny królewskiej. Nie brakuje więc chętnych do zwiedzania szkoły, w której uczyli się William i Harry.

Eton College to jedna z najstarszych angielskich szkół z internatem, król Henryk VI założył ją już w 1440 roku. Współcześnie kształci się tam 1300 uczniów, wyłącznie chłopców w wieku 13–18 lat. Lista wychowanków Eton College robi wrażenie. Znajdziemy na niej dziewiętnastu brytyjskich premierów, słynnych pisarzy (Aldous Huxley, George Orwell, Ian Fleming), odkrywców i dowódców, na przykład Arthura Wellesleya, który pod Waterloo pokonał Napoleona.

A także: księcia Williama i księcia Harry’ego. Pierwszy naukę w Eton College rozpoczął w roku 1995, drugi – trzy lata później. Że zaś to właśnie oni (i ich żony, Kate i Meghan) znajdują się ostatnio w centrum uwagi, elitarna szkoła zaprasza chętnych do zwiedzania.

Półtoragodzinne spacery z przewodnikiem organizowane będą do siódmego września w każdy piątek o czternastej i o szesnastej. Zwiedzający poznawać mogą najważniejsze szkolne budynki, podwórza i kaplicę, otworem stoi także szkolna galeria i trzy muzea. Wstęp kosztuje dziesięć funtów, a bilety najlepiej rezerwować przez internet, bo może zabraknąć.

Szkoła książąt Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.