Najszczęśliwsze kraje świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Najszczęśliwsze kraje świata

Od sześciu lat ONZ publikuje w marcu ranking najszczęśliwszych państw świata, czy może raczej: najszczęśliwszych społeczeństw. W ostatnich latach na szczycie listy królowała m.in. Australia, Nowa Zelandia, Kanada, Islandia i kraje skandynawskie. Ostatni raport powstał w marcu 2020, a więc na chwilę przed pandemią. Jak wygląda pierwsza dziewiątka?

Najszczęśliwsi na świecie

W badaniu wyróżniono 156 państw. Pod uwagę wzięto takie aspekty, jak problemy społeczne, jakość życia, konflikty, rozwój, poczucie bezpieczeństwa – a więc wszystko, co wpływa na jakość życia mieszkańców.

Raport [możecie go pobrać TUTAJ] wskazuje, że na miejscu pierwszym znajduje się Finlandia, po raz trzeci z rzędu. Zaraz za nią plasuje się Dania, a później Szwajcaria, Islandia, Norwegia, Holandia, Szwecja, Nowa Zelandia, Austria i Luksemburg.

 

 

Nie ma tu wielkich zmian ani zaskoczeń i wygląda na to, że nawet obostrzenia związane z pandemią niewiele tu zmienią. W najszczęśliwszych krajach pracuje się o wiele mniej, niż np. w Polsce (nawet 30 godzin tygodniowo), zarabia się lepiej, a nacisk na ekologię i zrównoważony rozwój sprawiają, że żyje się bardziej komfortowo. O tym, co łączy najszczęśliwsze kraje na świecie, pisaliśmy już na łamach goforworld.com. Koniecznie przeczytajcie!

Co łączy najszczęśliwsze kraje świata?

Polsce daleko do podium, ale też nie jest najgorzej – zajęliśmy 43 miejsce, a więc w porównaniu do kat ubiegłych, podnieśliśmy się aż o trzy oczka w górę.

Czy będziemy chcieli podróżować do najszczęśliwszych krajów świata?

Odwiedzamy kraje skandynawskie nie ze względu na ich dobrobyt, ale zapierającą dech w piersiach przyrodę i ogrom atrakcji. Już od kilku lat rekordy popularności bije chociażby Islandia. Powyższy ranking to zdecydowanie ciekawy wyznacznik do ewentualnej przeprowadzki. Życie w Finlandii czy Danii niesie za sobą wiele benefitów, choć na start przyda się dobrze płatna praca – kraje skandynawskie nie należą do najtańszych.

 

Najszczęśliwsze kraje świata Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!