Sydney z odnawialną energią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Sydney z odnawialną energią

I to jest dobra wiadomość – Sydney jest od teraz zasilane w 100% z odnawialnej energii elektrycznej. Energia pochodzi z farm wiatrowych i słonecznych z Nowej Południowej Walii.

Zielona energia zasili latarnie uliczne, baseny, boiska sportowe, magazyny, budynki i zabytkowy ratusz w Sydney. Przewiduje się, że inicjatywa zmniejszy emisję CO2 o około 20 000 ton rocznie. Odpowiada to zużyciu energii przez ponad 6000 gospodarstw domowych. Szacuje się, że do 2024 roku uda się zmniejszyć emisję CO2 aż o 70%.

 

Fot. Christopher Burns

Jak to się stanie?

Około trzech czwartych energii ma pochodzić z wiatru, a pozostała część z energii słonecznej. W ramach projektu energia odnawialna będzie pozyskiwana z trzech różnych generatorów – farmy słonecznej Bomen w Wagga Wagga, farmy wiatrowej Sapphire w pobliżu Inverell oraz farmy słonecznej Shoalhaven w Nowra. Projekt Shoalhaven powstał przy współpracy firmy Flow Power oraz lokalnej grupy Repower Shoalhaven. W finale w całym Sydney będzie działać 10 000 paneli słonecznych, które zdołają zasilić dodatkowo aż 1500 domów.

Sydney z odnawialną energią Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!