Sycylia za półdarmo? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Sycylia za półdarmo?

Gdy sytuacja się unormuje, a turyści znów będą mogli latać na wakacje, Sycylia będzie miała do zaoferowania… zwrot środków za połowę biletu lotniczego i część kosztów pobytu w hotelu. Niestety, zanim to nastąpi, poczekamy (przynajmniej) kilka miesięcy.

Jedna na trzy noce plus połowa wartości biletu – tyle może zyskać turysta, który zdecyduje się na sycylijskie wakacje. Rząd chce przeznaczyć na swój program aż 50 milionów euro. Sycylia straciła już ponad 1 miliard dolarów przychodów, płynących właśnie z turystyki. Wsparcie dla podróżujących ma pomóc szybciej odrabiać gigantyczne straty.

 

 

Już teraz we Włoszech następuje powolne odmrażanie gospodarki: otwierają się parki, restauracje w niektórych regionach mogą przyjmować gości w ogródkach (wyłącznie na świeżym powietrzu). W połowie maja ma ruszyć strefa kultury – wciąż jednak nie wiadomo, kiedy wznowiony zostanie ruch turystyczny.

 

 

Minister kultury i turystyki, Dario Franceschini, zasugerował, że w najbliższych miesiącach możliwa będzie tylko turystyka krajowa. Włosi spędzą urlopy we Włoszech, dlatego rząd obmyśla plan bezpiecznego odpoczynku, na przykład poprzez obowiązkową rezerwację leżaków lub przedziałów czasowych przebywania na plaży dla różnych grup wiekowych.

Sycylia za półdarmo? Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!