Święte góry Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Święte góry

Gdybyście zimą wybierali się do Chin, pomyślcie o wycieczce do Huang Shan. Nie dość, że nie spotkacie takich tłumów jak latem, to jeszcze wstęp będzie darmowy. Tylko ubierzcie się ciepło.

Huang Shan to pasmo górskie leżące na zachód od Hangzhou i Szanghaju. Słynie z magicznych krajobrazów – granitowych skał o dziwnych kształtach, wystających z morza mgieł. Krajobrazy te od wieków stanowią inspirację dla chińskich malarzy i poetów. Poświęcono im tysiące obrazów i wierszy. A dodatkową atrakcją są jeszcze liczne świątynie oraz schody rzeźbiony w stromych zboczach.

Nic dziwnego, że góry wpisane zostały na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i uchodzą za jedną z głównych atrakcji turystycznych Chin. Co roku odwiedza je kilkanaście milionów turystów. Przy czym większość przybywa tu w ciepłych miesiącach, a przecież warto zobaczyć je także wówczas, gdy sięgające chmur skały okrywa śnieg.

By zachęcić do wizyt w chłodniejszych miesiącach, na sezon zimowy zniesiona została opłata za wstęp na obszar Huang Shan (wynosząca ok. 110-120 zł). Więc może warto w Hangzhou czy Szanghaju wskoczyć w pociąg i dojechać zimą w góry, które Chińczycy uznają za święte?

Święte góry Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.