Światowe rządy namawiają do lokalnej turystyki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Światowe rządy namawiają do lokalnej turystyki

Na całym świecie rządy starają się namówić obywateli na wakacje we własnym kraju. Japonia proponuje 50% zwrotów kosztów wypoczynku, Wietnam oferuje darmowe bilety lotnicze, w Nowej Zelandii będzie można skrócić tydzień pracy o jeden dzień.

Wygląda na to, że najbliższy sezon spędzimy na urlopach w kraju. Oznacza to nie tylko zmniejszenie ryzyka przywiezienia koronawirusa, ale również wsparcia lokalnej turystyki.

Premier Nowej Zelandii stara się zachęcić obywateli, aby nie wyjeżdżali, namawiając pracodawców do skrócenia czasu pracy do czterech dni. Budżet Nowej Zelandii, jaki rząd chce przeznaczyć na wsparcie krajowej turystyki to 400 mln USD.

 

Fot. Jeff Finley

 

Wietnamska linia lotnicza Vietjet chce rozdać aż 200 tysięcy biletów za darmo, które trafią do biur podróży. W ten sposób zostanie uruchomiony program „Wietnamczycy zwiedzają Wietnam”.

 

 

Z kolei Japonia zamierza wydać na ożywienie krajowej turystyki aż 12,5 miliarda USD, które zostaną przeznaczone na zwrot kosztów podróży po Japonii, nawet 50%. Program ruszy najprawdopodobniej w lipcu.

 

 

O programie 1000+ w Polsce pisaliśmy TUTAJ. Otrzymają go osoby, zarabiające nie więcej niż 5277 zł brutto. Rząd planuje wydać na projekt łącznie 7 mld PLN.

Światowe rządy namawiają do lokalnej turystyki Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!