Świat z góry Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Świat z góry

Zdjęcia satelitarne mają w sobie coś niezwykłego. Pokazują, co natura i człowiek potrafią stworzyć. A my spoglądamy na to z zupełnie innej, imponującej perspektywy. Właśnie taką fotografią zajmuje się Benjamin Grant, którego zafascynowały obrazy zobaczone niegdyś za pośrednictwem Google Earth. Dzisiaj pracuje dla firmy Digital Globe, która specjalizuje się w robieniu zdjęć satelitarnych. 

Kto na przykład spodziewał się serca w środku lasu, w Nowej Kaledonii? (zachodnia część Oceanu Spokojnego). Na taki widok człowiek od razu się uśmiecha?

To przykład potęgi przyrody, ale ludzka ręka także potrafi? ciekawie kształtować teren. Spoglądając na Kolorado (USA) z góry, można zobaczyć grafikę. Zaskakujące?

Nie mniej zaskakujący jest widok Mexico City, które oglądane z takiej perspektywy przypomina ceglaną mozaikę.

Rzućmy jeszcze okiem na Stadion Narodowy Brazylii Mané Garrincha. Obiekt wydaje się stanowić epicentrum stolicy, Brasílii.

Patrząc na świat z góry każde miejsce wydaje się być równie wyjątkowe. I chyba właśnie to daje do myślenia ? spójrzmy na Buenos Aires [zobacz ofertę]. Podobnie może wyglądać Warszawa i każde inne, wielkie miasto?

Praca firmy Digital Globe robi wrażenie. Chyba trudno o większy rozmach?

Świat z góry Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com