Świat vs koronawirus Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Świat vs koronawirus

Koronawirus sparaliżował świat. Podróżni w ciągu ostatnich dni dowiadują się wyłącznie o zawieszeniu lotów, odwołaniu wypraw, nie znajdują jednak odpowiedzi, ile to potrwa. Skoro jednak znaleźliśmy się w tej sytuacji – co warto wiedzieć i jak reagować? 

Linie lotnicze

Światowe linie lotnicze zawieszają część lotów, a wszystkie kursy do Włoch zostały anulowane. Delta przedłużyła zawieszenie lotów między Stanami Zjednoczonymi a Chinami do 31 maja. Inni przewoźnicy, w tym British Airways, Lufthansa, Air France, Cathay Pacific, Qantas, Emirates również odwołują kursy i ograniczają sprzedaż biletów. Oprócz tego, na pokładzie samolotów zaczęto stosować nowe, silne środki dezynfekujące.

Koronawirus – na co zwracać uwagę?

Podróżnym zaleca się częste mycie rąk, używanie chusteczek antybakteryjnych, zachowanie odległości przynajmniej jednego metra od osób, które kaszlają lub kichają. Dlaczego tak ważne jest mycie rąk, przynajmniej przez dwadzieścia sekund i przy użyciu mydła?

 

 

Nawet jeśli wokół ciebie znajduje się wirus, nie zeskoczy z siedzenia i nie ugryzie cię w kostkę” – mówi dr William Schaffner, profesor medycyny w oddziale chorób zakaźnych Uniwersytetu Vanderbilt. „Musisz go dotknąć, a następnie przenieść dłońmi do nosa lub ust. Właśnie dlatego trzeba tak dużą uwagę zwracać na mycie rąk.

Szczególnie przydatne okażą się chusteczki – najlepiej przecierać nimi klawiatury laptopów, siedzenia, klamki i inne przedmioty, z którymi często macie styczność.

Stany Zjednoczone w walce z koronawirusem

W środę (11 marca 2020) prezydent USA Donald Trump ogłosił, że podróże z większości europejskich krajów do Stanów Zjednoczonych zostają zawieszone na kolejne 30 dni. Zakaz podróży dotyczy wyłącznie cudzoziemców, a nie obywateli amerykańskich, członków ich najbliższej rodziny i legalnych mieszkańców USA. W tym czasie Amerykanie i stali rezydenci nadal będą mogli latać do Europy i wrócić do Stanów Zjednoczonych. Powracający podróżni zostaną sprawdzeni przed wjazdem do USA i poproszeni o poddanie się czternastodniowej kwarantannie.

 

 

Zakaz podróży nie dotyczy całej Europy, ale narodów w strefie Schengen, grupy państw europejskich, które zniosły paszporty i inne ograniczenia na wspólnych granicach. Obszar obejmuje Austrię, Belgię, Czechy, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Niemcy, Grecję, Węgry, Islandię, Włochy, Łotwę, Liechtenstein, Litwę, Luksemburg, Maltę, Holandię, Norwegię, Polskę, Portugalię, Słowację, Słowenię, Hiszpanię, Szwecję i Szwajcarię.

 

 

Tymczasem Departament Stanu USA podniósł status zagrożenia podróżami do poziomu 3, co oznacza, że obywatele USA powinni bardzo poważnie przemyśleć swoje plany. Odradza się również podróżowanie statkami wycieczkowymi. Osobom starszym zaleca się pozostanie w domach.

Podobnie, jak w Polsce, w Stanach odwołuje się wszystkie imprezy masowe. Po tym, jak zawodnik Utah Jazz uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirus, NBA ogłosiło zawieszenie sezonu.

 

Świat vs koronawirus Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!