Surfowanie na papierosach Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Surfowanie na papierosach

Aby promować recykling i ochronę środowiska, kalifornijski surfer zrobił deskę z ponad dziesięciu tysięcy papierosowych niedopałków. I hula na niej po falach!

Taylor Lane wpadł na taki pomysł, gdy usłyszał o konkursie organizowanym przez firmę Vissla, produkującą sprzęt dla surferów, i organizację Surfrider Foundation, zajmującą się sprzątaniem plaż. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu z odpadków dobrze działającej deski.

Żeby zebrać materiały, Taylor i wspierająca go drużyna wzięli udział w czyszczeniu kalifornijskiej plaży, zatem już na samym początku zrobili coś dla środowiska. Elementy, których z papierosów wykonać się nie dało, także zrobione są z odpadków, np. styropianowych. Potem jeszcze dwieście godzin pracy, kilka nieudanych prób i Taylor wygrał konkurs! A konkurencję miał interesującą – ot, wspomnijmy choćby o desce z… worków po ziemniakach.

Surfer nie zamierza na tym skończyć walki o czyste plaże i oceany. Pracuje teraz nad kilkoma różnymi modelami papierosowych desek, które wykorzystać chce przy tworzeniu filmu promującego ochronę środowiska – i nie wyrzucanie niedopałków na nadmorski piasek.

A przyznać trzeba, że papierosowe niedopałki stanowią plagę na plażach całego świata. Dlatego w zeszłym miesiącu Tajlandia wprowadziła zakaz palenia na obleganych przez turystów fragmentach wybrzeża. Za jego złamanie dostać można wysoką grzywnę albo nawet trafić do aresztu!

Surfowanie na papierosach Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Daniel Nogal

Copywriter, redaktor, autor powieści.