
Surfing w Irlandii
Szaleństwa na desce surfingowej? Zatem Australia [nasza podróż], Hawaje, Kalifornia… A może jednak nieco bliżej i bardziej na północ?
Mick Fanning to australijski surfer, który zasłynął trzema tytułami mistrza świata oraz… skuteczną obroną przed atakiem żarłacza białego podczas zawodów w RPA przed dwoma laty. To także sportowiec, który promuje surfowanie w nietypowych miejscach, gdzie zazwyczaj nie jest ani ciepło, ani słonecznie. Ale i tak przepięknie!
Niedawno pokazywaliśmy, jak wskoczył na deskę w mroźną noc, pod niebem rozświetlonym polarną zorzą. Teraz Fanning wybrał się w miejsce odrobinę cieplejsze ? do Irlandii, z której pochodzi jego ojciec.
? Gdy lecę surfować na Hawaje albo do Indonezji, jestem turystą, nic mnie z tymi krajami nie łączy ? Tutaj natomiast czuję się, jakby wrócił do domu. W końcu wciąż mam tu rodzinę.
Ale rodzina to nie jedyny powód, dla którego Australijczyk będzie dobrze wspominał wizytę w Irlandii. Zobaczcie sami.