Sukiyabashi Jiro bez gwiazdek Michelin Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Sukiyabashi Jiro bez gwiazdek Michelin

Dlaczego najsłynniejsza na świecie restauracja sushi w Japonii straciła gwiazdki Michelin?

Sukiyabashi Jiro w Tokio, którą znajdziecie w okolicach stacji metra w dzielnicy Ginza, uważa się za najbardziej znaną restaurację sushi na świecie. Sam Barack Obama powiedział, że nigdy nie jadł niczego lepszego! O lokalu regularnie pisze prasa, zrobiono o nim dziesiątki reportaży, a sam właściciel uznany jest za mistrza, który nie ma sobie równych.

 

 

Restaurację prowadzi uznany, 93-letni szef kuchni sushi, Jiro Ono i jego najstarszy syn, Yoshikazu. Słynna restauracja sushi straciła swoje gwiazdki, ponieważ nie akceptuje już publicznych rezerwacji. Aby dostać stolik, trzeba być stałym gościem lub zarezerwować pobyt w partnerskim hotelu. Dodatkowo, lokal pomieści zaledwie 10 osób.

 

 

Polityka Michalin zakłada, że odznaczona restauracja powinna być dostępna dla wszystkich – skoro tak nie jest, Sukiyabashi Jiro traci gwiazdki i zostaje wykreślona z przewodnika.

 

 

Pozostaje mieć nadzieję, że Sukiyabashi Jiro jeszcze kiedyś otworzy się na podróżników i da szansę spróbować najlepszego sushi na świecie. A my, będąc w Japonii, na pewno znajdziemy lokal, gdzie sushi to mistrzostwo świata 😉

Japonia ??

Sukiyabashi Jiro bez gwiazdek Michelin Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Redakcja goforworld.com

goforworld.com poleca!