Strefa bez dzieci Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Strefa bez dzieci

Dzieci w samolotach ? o tym już kiedyś dyskutowaliśmy. Świat znów podejmuje temat i tym razem atmosfera jest naprawdę gorąca. Indyjskie linie lotnicze chcą wprowadzić strefy, w których nie będą mogły latać dzieci. To ukłon w stronę biznesmenów,  ponad wszystko ceniących sobie ciszę i spokój.

Strefa ciszy, bez płaczu, hałasu, po prostu: bez maluchów. Tak zwane ?quiet zones? mają być zbawieniem dla tych, którzy w podróży chcą pracować lub po prostu – odpocząć. Jednak pomysł linii lotniczych stał się tematem wielkiej, internetowej debaty.

Dlaczego dzieci stanowią problemem? Mają prawo do podróżowania, a dorośli powinni po prostu? akceptować stan rzeczy. Jak się okazuje, wcale tak nie jest. Już wcześniej AirAsia X i Malaysia Airlines wprowadziły strefy ?wolne od dzieci?, choć nie na długich trasach. Tymczasem z badań przeprowadzonych przez LateDeals.co.uk prawie 39% Brytyjczyków marzy o tym, żeby w samolocie nie było dzieci, zwłaszcza, jeżeli podróż jest długa.

Na twitterze dyskusja toczy się pod tagiem #childfreeflights. A miłośnicy spokojnych lotów nie dają za wygraną!

Pozostaje pytanie, czy naprawdę ?strefa wolna od dzieci? jest aż tak niezwykła? I czy z drugiej strony będzie ograniczeniem dla rodziców, którzy także chcą mieć wybór odnośnie najdogodniejszych połączeń lotniczych??

Strefa bez dzieci Biuro podróży Goforworld by Kuźniar

Danuta Awolusi

Redaktor goforworld.com. Pisarka i copywriterka. Więcej na www.danuta-awolusi.com